Excursie Nijmegen: Ik, Maria van Gelre

De Excursiegroep van de Geschiedkundige Kring bezoekt deze tentoonstelling in het Museum Het Valkhof. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor leden van de Kring eventueel met introducee.
Het bijzondere van deze tijdelijke tentoonstelling is dat er een 40 gerestaureerde pagina’s uit het middeleeuwse gebedenboek van Maria van Gelre zijn te bewonderen.
Het is een primeur. Vanwege de kwetsbaarheid lagen deze pagina’s lang veilig opgeborgen in de kluizen van een museum in Berlijn.
Behalve deze pagina’s wordt de bezoeker aan de hand 100 kunstobjecten, miniaturen, schilderijen, textiel, en sieraden begeleid door het luxeleven van Maria van Gelre, een zelfbewuste vrouw avant la lettre. Zij gaf ook opdracht voor haar gebedenboek.
De tentoonstelling  wordt bezocht op zaterdag 3 november 2018, vertrek 11.00 uur parkeerterrein Sporthal Gageldonk, Gagelboslaan 160. Verwachte thuiskomst in Bergen op Zoom om 19.00 uur.

Kosten €35 p.p. of €25 p.p. voor houders van een Museumkaart .
Hierin is inbegrepen:

  • het busvervoer,
  • koffie met appeltaart bij aankomst,
  • een presentatie van een uur door een expert over de tentoonstelling waarna
  • bezoek aan de tentoonstelling in eigen beheer.

Verdere info en aanmelden telefonisch bij Fons Evers, tel. nr. 0164 210283.
Het verschuldigde bedrag vóór aanvang van de reis over te maken op bankrekening NL28RABO 0347 2155 13 t.n.v. penningmeester Geschiedkundige Kring met vermelding van Marie van Gelre en lidnummer.
Excursiegroep van de Geschiedkundige Kring.

Vergelijkbare berichten

  • Vrijwilligers weer onthaald

    Jaarlijks onthaalt de Kring zijn vrijwilligers op een excursie. Daarbij wordt het aangename met het nuttige verenigd, gevolgd door het aangename nuttigen. Toch nam slechts eenderde van deze groep (en sommigen met partner) deel aan het bezoek aan het Mastboom-Brosenshuis in Oud Gastel, waar een feest van herkenning werd gevierd.

  • Een virtueel bezoek aan de Maquette 1747

    Wie in de voorbije weken via de computer een bezoek bracht aan de 3D presentatie van de maquette van Bergen op Zoom uit 1751, weet dat daar verrassende gebouwen op staan. Reden voor een virtuele ontdekkingstocht door de maquette van Bergen op Zoom uit het midden van de achttiende eeuw.

  • Mini excursie naar Fort de Rovere

    Er zijn grootse plannen met de West-Brabantse waterlinie en met het belangrijkste fort in die linie, Fort de Roovere. Aanleiding voor de stadsarcheoloog Marco Vermunt en zijn rechterhand Alexander van der Kallen onderzoek te verrichten op het binnenplein van het fort.

  • Somme 1916: excursie naar een slagveld

    De dagexcursie naar de Somme op 30 september bleek een indrukwekkende reis, die de deelnemers veel informatie bood over een deel van de Eerste Wereldoorlog, dat zeker in het (toen) neutrale Nederland nauwelijks aandacht kreeg en krijgt. Toch was de strijd net zo bloedig als rondom Ieper, een jaar later. Voor- en tegenstanders zijn het ook na honderd jaar nog niet eens over de startegische waarde van deze slag, die honderdduizenden het leven kostte.

  • Stadsexcursie Vestinggronden Noord – verslag

    De stadsexcursie op 9 juni 2013 leidde na in het verleden wijken aan de zuid- en oostzijde bezocht te hebben nu naar de noordkant van de stad. Frans de Looij (stedenbouwkundige bij gemeente BoZ) nam de deelnemers mee door de wijk met een boeiende uitleg over zowel de wijk als geheel als een aantal markante panden.

  • Brabantse Heemdagen 2019

    Op 22 en 23 augustus 2019 waren de Geschiedkundige Kring en Halchterth gastheer voor de Brabantse Heemdagen, de 71e editie alweer! Een mooi programma waarbij naast bekende ook de wellicht minder gekende plekken van de Bergen op Zoom en de Brabantse Wal aangedaan werden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *