Excursie Nijmegen: Ik, Maria van Gelre

De Excursiegroep van de Geschiedkundige Kring bezoekt deze tentoonstelling in het Museum Het Valkhof. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor leden van de Kring eventueel met introducee.
Het bijzondere van deze tijdelijke tentoonstelling is dat er een 40 gerestaureerde pagina’s uit het middeleeuwse gebedenboek van Maria van Gelre zijn te bewonderen.
Het is een primeur. Vanwege de kwetsbaarheid lagen deze pagina’s lang veilig opgeborgen in de kluizen van een museum in Berlijn.
Behalve deze pagina’s wordt de bezoeker aan de hand 100 kunstobjecten, miniaturen, schilderijen, textiel, en sieraden begeleid door het luxeleven van Maria van Gelre, een zelfbewuste vrouw avant la lettre. Zij gaf ook opdracht voor haar gebedenboek.
De tentoonstelling  wordt bezocht op zaterdag 3 november 2018, vertrek 11.00 uur parkeerterrein Sporthal Gageldonk, Gagelboslaan 160. Verwachte thuiskomst in Bergen op Zoom om 19.00 uur.

Kosten €35 p.p. of €25 p.p. voor houders van een Museumkaart .
Hierin is inbegrepen:

  • het busvervoer,
  • koffie met appeltaart bij aankomst,
  • een presentatie van een uur door een expert over de tentoonstelling waarna
  • bezoek aan de tentoonstelling in eigen beheer.

Verdere info en aanmelden telefonisch bij Fons Evers, tel. nr. 0164 210283.
Het verschuldigde bedrag vóór aanvang van de reis over te maken op bankrekening NL28RABO 0347 2155 13 t.n.v. penningmeester Geschiedkundige Kring met vermelding van Marie van Gelre en lidnummer.
Excursiegroep van de Geschiedkundige Kring.

Vergelijkbare berichten

  • Tip: tentoonstelling over Reimerswaal

    Vanaf de maand mei zijn in het OosterscheldeMuseum in Yerseke archeologische land- en zeekaarten te bezichtigen waarop duidelijk te zien is hoe de St. Felixvloed op die quade Saterdag van 5 november 1530 en de daarop volgende stormvloeden van 1532 en 1536 te keer zijn gegaan.

  • BRIE excursie “Suikerarrangement”

    Op woensdag 12 november 2014 organiseeert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar het Nationaal Vlasserij- en Suikermuseum in Klundert. Medewerkers van het museum laten u kennismaken met het productieproces van suiker. In het vlasserijgedeelte van het museum wordt de zware handarbeid van de vlasserij met originele gerestaureerde machines gedemonstreerd.

  • Verslag mini excursie Halsteren

    Ruim zestig leden en introducés van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom brachten op zondag 4 oktober 2009 een bezoek aan de Sint-Martinuskerk en het voormalige raadhuis van Halsteren.

  • Stadsexcursie Noordgeest

    De inmiddels jaarlijkse stadsexcursie voerde dit keer naar Noordgeest, een voormalige heerlijkheid die later werd opgenomen in de gemeente Halsteren die op zijn beurt bij Bergen op Zoom werd gevoegd. Er zijn nog steeds sporen in de wijk aanwezig van de vroegste inrichting van het gebied met tuinderijen (een heggenlandschap) en de daar doorheen lopende paden. maar ook woningen en boerderijen. De nieuwbouwwijk heeft veel verrassends te bieden, en al wandelend ontdekt je veel nieuwe zaken met de gids Johan Stalknecht.

  • reisverslag excursie naar Xanten

    Van Marijke Somers ontvingen we een verslagje van de excursie naar Xanten op 21 september. Waarvoor onze dank.

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *