Excursie Nijmegen: Ik, Maria van Gelre

De Excursiegroep van de Geschiedkundige Kring bezoekt deze tentoonstelling in het Museum Het Valkhof. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor leden van de Kring eventueel met introducee.
Het bijzondere van deze tijdelijke tentoonstelling is dat er een 40 gerestaureerde pagina’s uit het middeleeuwse gebedenboek van Maria van Gelre zijn te bewonderen.
Het is een primeur. Vanwege de kwetsbaarheid lagen deze pagina’s lang veilig opgeborgen in de kluizen van een museum in Berlijn.
Behalve deze pagina’s wordt de bezoeker aan de hand 100 kunstobjecten, miniaturen, schilderijen, textiel, en sieraden begeleid door het luxeleven van Maria van Gelre, een zelfbewuste vrouw avant la lettre. Zij gaf ook opdracht voor haar gebedenboek.
De tentoonstelling  wordt bezocht op zaterdag 3 november 2018, vertrek 11.00 uur parkeerterrein Sporthal Gageldonk, Gagelboslaan 160. Verwachte thuiskomst in Bergen op Zoom om 19.00 uur.

Kosten €35 p.p. of €25 p.p. voor houders van een Museumkaart .
Hierin is inbegrepen:

  • het busvervoer,
  • koffie met appeltaart bij aankomst,
  • een presentatie van een uur door een expert over de tentoonstelling waarna
  • bezoek aan de tentoonstelling in eigen beheer.

Verdere info en aanmelden telefonisch bij Fons Evers, tel. nr. 0164 210283.
Het verschuldigde bedrag vóór aanvang van de reis over te maken op bankrekening NL28RABO 0347 2155 13 t.n.v. penningmeester Geschiedkundige Kring met vermelding van Marie van Gelre en lidnummer.
Excursiegroep van de Geschiedkundige Kring.

Vergelijkbare berichten

  • Vrijwilligers naar Vrederust

    De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

  • Stadsexcursie naar de Sint Quirinuskerk te Halsteren

    De Geschiedkundige Kring nodigt u uit voor een bezoek aan de Sint Quirinuskerk aan de Dorpsstraat te Halsteren op zondag 9 november 2014 van 12u tot ca. 13u30. Nu de restauratie afgerond is een mooie bestemming voor onze najaars-stadsexcursie.

  • Tussen Rijn, Maas en Schelde

    De vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring werden vergast op een wandeling langs de Brabantse Wal en een bezoek aan streekmuseum Den Aanwas

  • Archeologietour Verborgen Vesting

    Op de zaterdagen 3 juli en 7 augustus verzorgt Stichting in den Scherminckel een archeologietour naar een restant van de eens machtige vesting van Menno van Coehoorn.

  • Verslag van de excursie naar de Catharinakapel

    De jaarlijkse mini-excursie van de Geschiedkundige Kring op 25 mei 2014 trok naar schatting 50 bezoekers. Doel was de Catharinakapel die verborgen ligt achter huize St Catharina. Deze kapel is als laatste van de vele klossterkapellen die er vroeger in Bergen op Zoom waren, nog steeds in gebruik.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *