Expeditie Zuiderwaterlinie biedt opnieuw vijf wandelingen

Na een succesvolle editie in 2023, waarbij ruim 400 wandelaars meeliepen, organiseert de Alliantie Zuiderwaterlinie dit jaar opnieuw de Expeditie Zuiderwaterlinie. In september en oktober kun je gratis meelopen met vijf wandeltochten door de hele Zuiderwaterlinie.
Een gids vertelt spannende verhalen over de omgeving en lokale historie. Onderweg zijn er plekken waar je als deelnemer iets kunt eten of drinken. Meer informatie over de Expeditie Zuiderwaterlinie lees je op de website: www.zuiderwaterlinie.nl/expeditie2024
Tijdens elke wandeltocht staat het verhaal, de geschiedenis en cultuur van één regio centraal. Want ondanks dat de Zuiderwaterlinie geen militaire functie meer heeft, zijn er nog steeds genoeg sporen te ontdekken in het landschap.
De Zuiderwaterlinie bestaat uit vijf verschillende regio’s, ook wel stellingen genoemd. Een stelling wordt gevormd door een reeks forten, schansen, linies of vestingsteden die de vijand tegen moesten houden. Elke stelling had zijn eigen functie binnen het systeem van de Zuiderwaterlinie. Zo moest de stelling Grave-Ravenstein voorkomen dat vijanden via de rivieren Holland bereikten en was de Stelling van Willemstad opgezet om de zeearmen te verdedigen die toegang boden tot Holland. Niet alleen in het Brabantse landschap zijn delen van de Zuiderwaterlinie te vinden. Ook in Zeeland, Zuid-Holland en Gelderland vind je sporen terug.
De ontdekkingstochten van Expeditie Zuiderwaterlinie vinden plaats in september en oktober en zijn gratis. Ooltgensplaat trapt de Expeditie Zuiderwaterlinie af, op zaterdag 14 september. 
Op zaterdag 21 september kun je meewandelen in Wouw. Je komt onder andere langs de vesting Kasteel van Wouw, ooit een groots kasteel dat vanwege haar strategische positie een belangrijke rol speelde tijdens de Tachtigjarige Oorlog.
In het laatste weekend van september (zaterdag 28 september) vindt de ontdekkingstocht in Grave plaats. Die staat in het teken van het rampjaar 1674.
Op zondag 6 oktober is de Expeditie in Vught. Dat is talloze malen het toneel geweest van oorlogen en doortrekkende legers. Je wandelt vanuit Fort Isabella met of zonder gids langs tal van oorlogsrelicten uit de laatste 400 jaar.
De Expeditie Zuiderwaterlinie wordt afgesloten op zaterdag 12 oktober in Raamsdonk. Als wandelaar word je meegenomen in de rijke historie van het gebied rondom Raamsdonk en Waspik en loop je door mooie natuur.

Vergelijkbare berichten

  • Na fopkan nu ook fopglas

    Dat niet alleen pottenbakkers gebruiksartikelen van grapjes voorzagen, maar ook glasblazers dit deden, ligt eigenlijk voor de hand. Verbazingwekkend is het wel, dat zulk glaswerk zelfs de eeuwen heeft overleefd.

  • Vrijwilligers naar Vrederust

    De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust

  • Veiling prenten Ad van den Bulck

    Op vrijdagavond 17 november 2017 vindt een bijzondere veiling plaats in het Markiezenhof. Oud-voorzitter Ad van den Bulck was naast veel meer rondom de geschiedenis van Bergen op Zoom ook nog eens verzamelaar van prenten die met dit onderwerp te maken hebben. Zijn familie biedt vele prenten uit deze verzameling te koop aan met het streven dat deze voor Bergen op Zoom behouden blijven. Middels een veiling krijgt eenieder de kans iets van zijn gading te bemachtigen.

  • Lesbrief bevrijding 1944

    De werkgroep Jeugd heeft bij het boek ’80 jaar bevrijding Brabantse Wal’ een lesbrief samengesteld