Geschiedenisquiz 2024


Een goed begin van het nieuwe jaar: Op vrijdagavond 12 april 2024 vindt de negentiende geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring plaats in zaal De Stoelemat, aanvang 19:30.
Noteer de datum alvast in uw (nieuwe) agenda! Want u kunt ook meedoen! Gun uzelf een plezierige en leerzame avond. Denk vooral niet : daar weet ik te weinig van, de andere teams hebben dat zelfde gevoel…..
De winnaars krijgen behalve de wisselbeker ieder een uniek beeldje als aandenken. De overige deelnemers winnen ook iets: zij kunnen zich er op beroemen, deel te hebben genomen aan deze bijzondere geschiedenisles.
Aanmelding
De teams die in 2023 hebben deelgenomen of daarvoor waren uitgenodigd, worden medio januari 2024 automatisch uitgenodigd om in te schrijven voor de quiz van 2024. 
Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open, vanaf 15 februari 2024 kunnen zij zich per e-mail aanmelden bij Joost de Graauw via: quiz@geschiedkundigekringboz.nl. Verzoek aan de contactpersoon van het team om uw voor- en achternaam te vermelden, evenals uw (mobiel) telefoonnummer en de naam van uw team. In antwoord op uw e-mail ontvangt u van mij het inschrijvingsformulier. Een team telt maximaal zes leden.
De inschrijving sluit op 15 maart 2024, of wanneer het maximale aantal inschrijvingen is bereikt.
Twijfelt u nog of het iets voor u is? Dan kunt u hier de vragen van 2013 (zonder themarondes) bekijken: ronde 1ronde 2  –  ronde 3  –  ronde 4. U kunt zichzelf ook testen, want de (juiste) antwoorden vindt u aan het einde van elke vragenronde.
Omdat ons opmerkingen bereikten over de moeilijkheidsgraad van de quiz van 2023, heeft de werkgroep deze signalen ter harte genomen bij de voorbereidingen voor de quiz van 2024. Dat wil niet zeggen dat het nu een makkie wordt; doe mee en laat u verrassen met (weer) nieuwe zaken!

Met vriendelijke groet namens de Werkgroep Quiz, 
Joost de Graauw. 

De teams zitten buiten (gefluisterde) gehoorsafstand de presentatie van de vragen te bekijken

Vergelijkbare berichten

  • SBM krijgt een draadloos gidssysteem

    Dank zij een schenking kunnen de gidsen van SBM bij rondleidingen gebruik maken van een zendertje om de deelnemers te vertellen over een bezienswaardigheid. De deelnemers krijgen ieder een ontvangertje mee. Hiermee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling

  • Zilverboek: nu nog extra voordelig!

    De stichting Bergen op Zilver is inmiddels een aantal jaren bezig om de nog nagenoeg onbekende geschiedenis van de zilversmeden in en om Bergen op Zoom in kaart te brengen. Het blijkt een lacune in de actuele geschiedschrijving. Inmiddels zijn maar liefst 362 zilversmeden gevonden in allerlei archieven, waarvan 295 werkten in Bergen op Zoom, 18…

  • Wijziging bestemming stadsexcursie

    Helaas kregen wij op 20 oktober een telefoontje dat het geplande bezoek door privé omstandigheden niet door kan gaan. Er is een alternatief programma voorzien. Plus een ’troostprijs’.

  • Ongewenst erfgoed

    Het verleden heeft sporen in stad en land nagelaten waar we niet echt op zaten te wachten. Ook lang nadien ontstaan er nog discussies over.

  • Kaddish voor Corrie van den Boom

    Ter herdenking van de op 8 maart 2015 overleden Corrie van den Boom-Geers werd in de hofzaal Kaddish voor haar gezegd door de voorzitter van de Bredase synagoge, Philip Soesan. Deze plechtigheid ging vooraf aan een lezing over de geschiedenis van de Joodse families uit Bergen op Zoom.