Geschiedenisquiz 2024


Een goed begin van het nieuwe jaar: Op vrijdagavond 12 april 2024 vindt de negentiende geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring plaats in zaal De Stoelemat, aanvang 19:30.
Noteer de datum alvast in uw (nieuwe) agenda! Want u kunt ook meedoen! Gun uzelf een plezierige en leerzame avond. Denk vooral niet : daar weet ik te weinig van, de andere teams hebben dat zelfde gevoel…..
De winnaars krijgen behalve de wisselbeker ieder een uniek beeldje als aandenken. De overige deelnemers winnen ook iets: zij kunnen zich er op beroemen, deel te hebben genomen aan deze bijzondere geschiedenisles.
Aanmelding
De teams die in 2023 hebben deelgenomen of daarvoor waren uitgenodigd, worden medio januari 2024 automatisch uitgenodigd om in te schrijven voor de quiz van 2024. 
Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open, vanaf 15 februari 2024 kunnen zij zich per e-mail aanmelden bij Joost de Graauw via: quiz@geschiedkundigekringboz.nl. Verzoek aan de contactpersoon van het team om uw voor- en achternaam te vermelden, evenals uw (mobiel) telefoonnummer en de naam van uw team. In antwoord op uw e-mail ontvangt u van mij het inschrijvingsformulier. Een team telt maximaal zes leden.
De inschrijving sluit op 15 maart 2024, of wanneer het maximale aantal inschrijvingen is bereikt.
Twijfelt u nog of het iets voor u is? Dan kunt u hier de vragen van 2013 (zonder themarondes) bekijken: ronde 1 – ronde 2  –  ronde 3  –  ronde 4. U kunt zichzelf ook testen, want de (juiste) antwoorden vindt u aan het einde van elke vragenronde.
Omdat ons opmerkingen bereikten over de moeilijkheidsgraad van de quiz van 2023, heeft de werkgroep deze signalen ter harte genomen bij de voorbereidingen voor de quiz van 2024. Dat wil niet zeggen dat het nu een makkie wordt; doe mee en laat u verrassen met (weer) nieuwe zaken!

Met vriendelijke groet namens de Werkgroep Quiz, 
Joost de Graauw. 

De teams zitten buiten (gefluisterde) gehoorsafstand de presentatie van de vragen te bekijken

Vergelijkbare berichten

  • 1747 | schilderij Jan Steen

    Een interessante (terug) kijktip, vanavond op NPO 2. Een schilderij met Bergse roots

  • Stadsexcursie Archeologisch Depot

    Op zaterdag 20 april wordt samen met Stichting In Den Scherminckel een stadsexcursie georganiseerd. naar het archeologisch depot.

  • Monumentenweekend 2016 groots geopend

    Op vrijdagavond opende Arjan van der Weegen het dertigste Bergse Monumentenweekend, waarbij de het kijk- en luisterkunstwerk ‘Die andere wereld’ van Ward Warmoeskerken een indrukwekkende invulling toonde van het thema Iconen en
    De eerste uitreiking van de Bergse Erfgoedprijs die bij deze gelegenheid plaatsvond wordt in een ander artikel beschreven.

  • Stem op deze vrijwilligers

    Een oproep om te stemmen op de Erfgoedgroep van de Zuidwesthoek die meegewerkt hebben aan de uitgave van 80 jaar bevrijding Brabantse Wal.

  • St Jacobspoort opgegraven

    Een (deel van) de uit eind 15e cq begin 16e eeuw daterende stadspoort is bij het bouwrijp maken van het vroegere Spiritus-(Nedalco) terrein blootgelegd. Een belangrijk historisch relict dat al dateert van vóór de vestingtijd. Als deze resten zichtbaar blijven, houden ze mede de herinnering levend aan zowel de handelsstad als vestingstad die beide voor de Nederlanden een belangrijke rol vervulden.

  • Geertruijdtsbron opnieuw teruggevonden

    De als Gertrudisbron bekend staande waterput heeft een roemrijk verleden. Er blijkt zelfs een filmpje te bestaan van de vooroorlogse bottelarij. Dat is door de redactie ’teruggevonden’. De bron zelf terugvinden was eigenlijk onnodig. Alhoewel…..