Geschiedenisquiz 2024


Een goed begin van het nieuwe jaar: Op vrijdagavond 12 april 2024 vindt de negentiende geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring plaats in zaal De Stoelemat, aanvang 19:30.
Noteer de datum alvast in uw (nieuwe) agenda! Want u kunt ook meedoen! Gun uzelf een plezierige en leerzame avond. Denk vooral niet : daar weet ik te weinig van, de andere teams hebben dat zelfde gevoel…..
De winnaars krijgen behalve de wisselbeker ieder een uniek beeldje als aandenken. De overige deelnemers winnen ook iets: zij kunnen zich er op beroemen, deel te hebben genomen aan deze bijzondere geschiedenisles.
Aanmelding
De teams die in 2023 hebben deelgenomen of daarvoor waren uitgenodigd, worden medio januari 2024 automatisch uitgenodigd om in te schrijven voor de quiz van 2024. 
Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open, vanaf 15 februari 2024 kunnen zij zich per e-mail aanmelden bij Joost de Graauw via: quiz@geschiedkundigekringboz.nl. Verzoek aan de contactpersoon van het team om uw voor- en achternaam te vermelden, evenals uw (mobiel) telefoonnummer en de naam van uw team. In antwoord op uw e-mail ontvangt u van mij het inschrijvingsformulier. Een team telt maximaal zes leden.
De inschrijving sluit op 15 maart 2024, of wanneer het maximale aantal inschrijvingen is bereikt.
Twijfelt u nog of het iets voor u is? Dan kunt u hier de vragen van 2013 (zonder themarondes) bekijken: ronde 1ronde 2  –  ronde 3  –  ronde 4. U kunt zichzelf ook testen, want de (juiste) antwoorden vindt u aan het einde van elke vragenronde.
Omdat ons opmerkingen bereikten over de moeilijkheidsgraad van de quiz van 2023, heeft de werkgroep deze signalen ter harte genomen bij de voorbereidingen voor de quiz van 2024. Dat wil niet zeggen dat het nu een makkie wordt; doe mee en laat u verrassen met (weer) nieuwe zaken!

Met vriendelijke groet namens de Werkgroep Quiz, 
Joost de Graauw. 

De teams zitten buiten (gefluisterde) gehoorsafstand de presentatie van de vragen te bekijken

Vergelijkbare berichten

  • Pop en Kunsten in de monumenten

    Op 14 en 15 september is het weer feest in de stad. Kunsten in de monumenten en Popmonument biedt dermate veel dat je wel tien weekends nodig hebt om alles te bezoeken. Helemaal nu er nog een derde belevingslaag aan is toegevoegd. Er is zelfs sprake van virtuele monumenten. Lees meer in dit artikel

  • Een oude luchtfoto

    Deze foto is weer een uitdaging voor wie de stad en vooral de directe omgeving nog uit de eerste helft van de vorige eeuw (her)kent. Ga er uitgebreid voor zitten eer u dit artikel opent!

  • Expeditie Zuiderwaterlinie biedt opnieuw vijf wandelingen

    Op zaterdag 21 september kun je meewandelen in Wouw. Je komt onder andere langs het Kasteel van Wouw, ooit een groots kasteel dat vanwege haar strategische positie een belangrijke rol speelde tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Maar er is meer, op verschillende data.

  • Aanmelding voor Geschiedenisquiz 2014

    DE avond waarop u uw deskundigheid kunt demonstreren komt er weer aan! Vrijdagavond 28 maart vindt de tiende editie van de Gerschiedenisquiz plaats in’de theaterzaal van ’t Rijks.

  • De franse batterij hersteld

    De Lionsclub BoZ stak in het kader van NL Doet weer de handen uit de mouwen bij fort de Roovere

  • Anton van Duinkerken en zijn verzet tegen Nationaal Socialisme

    Een nieuwe stichting gaat het oeuvre en werkzame leven van Anton van Duinkerken meer onder de aandacht brengen. Desgewenst kunt u zich aansluiten bij de Vrienden van de stichting Anton van Duinkerken Nu! 9 november is een eerste publiekbijeenkomst.