Gròòt Berregs Diktee 2023 en Ver’alewedstrijd

Un pregramma voor sjoviniste: de Berregse Kamer out wir ’t diktee in ’t Berregs diejelekt, en as ekstra is’t er ’n Ver’alewedstrijd. Da wor dus geniete!
Adde spesjale Berregse spreekwoorde kent, word’ uitgedaagd oe kennis te beproeve, in andere tekste ‘ebbe ze woorde weggelate, waar dadde dan de sjuuste Berregse terrem in mot vulle. En nog veul meer!
Enne, adde nog ’n leuk ver’aal wil vertelle, motte vlug zijn! Tot 15 jannewarie kunde nog ’n stukske n’insture.
Al’ infermasie vind’ op d’oompeetsj van de Berregse Kamer. Dèèr kund’oew eige n’ok opgeve. Klik dus gauw op dees knop:

De Berregse Kamer

 

Vergelijkbare berichten

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

  • Open Monumentendag/weekend 2017

    Het West-Brabants Archief vertoont tijden de Open Monumentendagen op zaterdag 9 september een film over gemeente Rucphen uit de 50er jaren in de prachtige gewelvenkelder. Uit het depot zijn verder diverse interessante stukken geëxposeerd. Een bezoek waard! Maar ook elders in de stad en de dorpen is veel te zien. Kijk maar eens op de website van de Kunsten in de Monumenten (een link vindt u in dit bericht)

  • Hofzaallezing 2019-4: Het kasteel van Wouw

    Archeoloog drs. Marco Vermunt vertelde niet alleen over de jongste opgravingen maar ook over de bouw en de geschiedenis van het kasteel van Wouw en zijn bewoners. De zeer interessante lezing maakte duidelijk dat het jaren durende onderzoek vrucht heeft gedragen. Bij de laatste opgravingen verrassend mooie ontdekkingen gedaan.

  • LUCHT & STANK in de Oudheid

    Tip van de redactie: in het Markiezenhof is momenteel de tentoonstelling Hoge Luchten, schatten uit het Rijks te zien. In het kielzog van deze expositie worden twee interessante lezingen gehouden.