Gròòt Berregs Diktee 2023 en Ver’alewedstrijd

Un pregramma voor sjoviniste: de Berregse Kamer out wir ’t diktee in ’t Berregs diejelekt, en as ekstra is’t er ’n Ver’alewedstrijd. Da wor dus geniete!
Adde spesjale Berregse spreekwoorde kent, word’ uitgedaagd oe kennis te beproeve, in andere tekste ‘ebbe ze woorde weggelate, waar dadde dan de sjuuste Berregse terrem in mot vulle. En nog veul meer!
Enne, adde nog ’n leuk ver’aal wil vertelle, motte vlug zijn! Tot 15 jannewarie kunde nog ’n stukske n’insture.
Al’ infermasie vind’ op d’oompeetsj van de Berregse Kamer. Dèèr kund’oew eige n’ok opgeve. Klik dus gauw op dees knop:

De Berregse Kamer

 

Vergelijkbare berichten

  • Een raadselachtig schot

    Vanuit de Moeregrebstraat is in de achtergevel van het pand Rijkebuurtstraat een kogel te zien die er volgens een zegsman al sedert mensenheugenis zit. DE vraag is: hoe is die kogel daar gekomen? Een uitdaging voor de lezer.

  • Presentatie ledengeschenk 2020: Jan IV van Bergen

    Een nieuwe studie over Jan IV van Glymes werd (helaas) slechts in kleine kring gepresenteerd. De verspreiding kent een heel wat grotere kring: het is het nieuwe ledengeschenk van de Geschiedkundige Kring.

  • Vertel…! Vertel !

    Het BHIC in Den Bosch is rijk aan een (groeiend) aantal verhalen uit het Bergse. Een niet meer weg te denken palet aan (oude) nieuwtjes liggen voor het oprapen.

  • Hofzaallezing 2016-I: Op zoek naar de Romeinen

    Stad en inwoners van Bergen op Zoom mogen zich gelukkig prijzen met het archeologenteam Vermunt en Van der Kallen, dat middels zorgvuldig veldonderzoek de toch al rijke geschiedenis van de stad en ommelanden nog steeds weet aan te vullen.
    De hofzaallezing van drs. Marco Vermunt laat het licht schijnen over ontdekkingen van de laatste vijf jaren, die tezamen een verrijking van de historie van de streek opleveren.

  • Ans maakte een droom waar

    „Als je me bij de oprichting van de Vrienden van de Westbrabantse Waterlinie had verteld welke mooie plannen gerealiseerd zouden worden, zou ik gezegd hebben ‘Tsja, ik droom ook weleens” aldus Ans van den Berg, voorzitter van de ‘Vrienden’ en oud-burgemeester van Bergen op Zoom.

  • Hofzaallezing 2024-1

    Een lezing die als een college voelde. Zij die een kaart bemachtigden, kregen een geheel nieuw inzicht in het gebied waarin we wonen.
    Het diepgravend verhaal is als bijlage bij het bericht gevoegd.