Gròòt Berregs Diktee 2023 en Ver’alewedstrijd

Un pregramma voor sjoviniste: de Berregse Kamer out wir ’t diktee in ’t Berregs diejelekt, en as ekstra is’t er ’n Ver’alewedstrijd. Da wor dus geniete!
Adde spesjale Berregse spreekwoorde kent, word’ uitgedaagd oe kennis te beproeve, in andere tekste ‘ebbe ze woorde weggelate, waar dadde dan de sjuuste Berregse terrem in mot vulle. En nog veul meer!
Enne, adde nog ’n leuk ver’aal wil vertelle, motte vlug zijn! Tot 15 jannewarie kunde nog ’n stukske n’insture.
Al’ infermasie vind’ op d’oompeetsj van de Berregse Kamer. Dèèr kund’oew eige n’ok opgeve. Klik dus gauw op dees knop:

De Berregse Kamer

 

Vergelijkbare berichten

  • Een iconische film

    Vier volle zalen moest men op cinema Kiek in de Pot vrijmaken, om alle belangstellenden voor de nieuwste film over de weervisserij op te vangen. En nog stonden er mensen aan de kassa om kaartjes aan te schaffen.

  • Hofzaallezing 2024-1

    Een lezing die als een college voelde. Zij die een kaart bemachtigden, kregen een geheel nieuw inzicht in het gebied waarin we wonen.
    Het diepgravend verhaal is als bijlage bij het bericht gevoegd.

  • Een zilveren avond

    Leden van de geschiedkundige Kring en Vrienden van het Markiezenhof konden als bijna eersten proeven van de nieuwe zilvertentoonstelling en het boek ‘Zilver in en om Bergen op Zoom’ in handen houden.

  • Open Joodse Huizen / Huizen van Verzet

    5 mei: Bevrijdingsdag! Voor hen die overleefden, en zij die werkten in het geheim, was de Duitse terugtocht eens te meer bevrijdend.
    Sommige stadgenoten niet meer terug uit de Duitse kampen. Op vijf plaatsen in Bergen op Zoom worden verhalen verteld over een aantal van deze mensen.
    Huiveringwekkend, maar uiterst leerzaam voor huidige generaties

  • Monumentenweekend 2016 groots geopend

    Op vrijdagavond opende Arjan van der Weegen het dertigste Bergse Monumentenweekend, waarbij de het kijk- en luisterkunstwerk ‘Die andere wereld’ van Ward Warmoeskerken een indrukwekkende invulling toonde van het thema Iconen en
    De eerste uitreiking van de Bergse Erfgoedprijs die bij deze gelegenheid plaatsvond wordt in een ander artikel beschreven.

  • Een raadselachtig schot

    Vanuit de Moeregrebstraat is in de achtergevel van het pand Rijkebuurtstraat een kogel te zien die er volgens een zegsman al sedert mensenheugenis zit. DE vraag is: hoe is die kogel daar gekomen? Een uitdaging voor de lezer.