Henri Mastboom lezingencyclus 2013-2014

Het Gemeentearchief Roosendaal, Het Markiezenhof Bergen op Zoom, Regionaal Archief West-Brabant en Stadsarchief Breda hebben de handen ineen geslagen en organiseren dit seizoen een lezingencyclus met als thema “Macht & Pracht”. Negen lezingen op diverse plaatsen in de regio.

02-10-2013: De invloed van de Oranjes in West-Brabant

28-11-2013: Interieurs door de eeuwen heen

12-12-2013: Markiezenhof en zijn bewoners

15-01-2014: Suikerindustriëlen en hun woningen

17-02-2014: Bouwhistorie en bewoners van Vrouwenhof

26-02-2014: De kerken van architect P.J. van Genk

12-03-2014: Machtige pracht in de kerk; de Onze Lieve Vrouwe of Grote Kerk in Breda

16-04-2014: Nostalgische treinreis van Antwerpen naar Roosendaal

13-05-2014: Handschriften van laatmiddeleeuwse edellieden in West-Brabant

Meer informatie hierover zoals plaats en inleider kunt u vinden op de website van het gemeentearchief Roosendaal
Wel even de pagina omhoog schuiven!

 

Vergelijkbare berichten

  • Lezing: buitenplaatsen van de familie Cuypers-van Mattemburgh

    Het West-Brabantse landschap kent vanouds vele fraaie landgoederen en buitenplaatsen. Diverse van deze historische parels waren in het verleden eigendom van leden van de familie Cuijpers. De basis werd in 1796 in Oudenbosch gelegd met het huwelijk tussen P.J. (Petrus) Cuypers en Maria van Mattemburgh. Beide families waren toen reeds generaties lang in West-Brabant geworteld en eigenaren van huizen, bossen en landerijen.

  • Hofzaallezing 2017-IV: Vreemd of Eigen-aardig?

    Twee lezingen die in een ogenschijnlijk contrast alles te maken hebben met de Bergse samenleving. Een uitgebreid verslag van de lezingen vindt u in de bijlagen van dit artikel.

  • Bourgondische hofcultuur in BoZ

    Marion Boers maakte korte metten met de zogenaamde bourgondische maaltijden die enige tijd populair waren. Het voedsel werd daar op een jolige manier aangeboden op houten planken uitgestald op volle tafels, en bestek ontbrak sowieso. Eten met je handen en zo was dus ‘bourgondisch’. ‘Integendeel’, vertelde Boers, ‘maaltijden in die tijd waren aan vele regels gebonden’. Bart van Loo bracht het boek ‘Bourgondiers’ uit, dat een duidelijk beeld schetst van de expansie die de Bourgondische hertogen realiseerden en daarmee hun hofrituelen verder verspreidden.

  • Hofzaallezing 2013-II: Waterschappen in West Brabant

    In een (ondanks een besneeuwde stad) goed bezochte bijeenkomst hiel dijkgraaf Joseph Vos van het waterschap Brabantse Delta een boeiend betoog over de betekenis vroeger en nu van het waterschap dat nu geheel West Brabant omvat. Waterschappen hebben bij de ontwikkeling van Nederland een cruciale rol gespeeld. De organisatievorm is als typerend voor Nederland te benoemen; een dergelijke overheid komt elders in Europa niet voor.

  • Lezing Zuiderwaterlinie

    Woensdag 25 september biedt Heemkundekring Halchterth een lezing aan leden en niet-leden over de Zuiderwaterlinie, die loopt van Bergen op Zoom tot aan Grave.