Hofzaallezingen naar oktober (2020)

De commissie Hofzaallezingen meldt het volgende:
Vanwege de maatregelen rond het Coronavirus konden de laatste twee Hofzaallezingen niet meer doorgaan. Deze zijn nu verplaatst naar oktober van dit jaar.
Op dinsdagavond 6 oktober spreekt Joey Spijkers over ‘De confiscatie van Bergen op Zoom, 1567-1576’ en
op dinsdagavond 13 oktober spreekt Carine Sarvaas-Wytema over ‘Kwade tijden en vluchtelingen (in de 16e eeuw)’.
Deze lezingen waren al uitverkocht.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2014-IV: De zusters van ’t Katrientje

    Op uitnodiging van het bestuur van de zusters hebben historica prof. dr. Dolly Verhoeven en religiewetenschapper prof. dr. Annelies van Heijst in 2010 onderzoek gedaan naar de 175-jarige geschiedenis van de congregatie en daarover gepubliceerd.

  • De Spaanse Weg – In het voetspoor van de Tercio’s

    Van zondag 21 tot en met zondag 28 september 2014 kunt u een expositie over de Tachtigjarige Oorlog bezoeken in het Koningin Wilhelmina Paviljoen aan het Kasteelplein in Breda. Georganiseerd door de Stichting Historische Verzameling KMA in samenwerking met het Militair Archief te Segovia, Spanje.

  • Willem van Ham ter ere

    Op 9 oktober worden maar liefst twee ledengeschenken officieel gepresenteerd in de Gertrudiskerk. Het liber amicorum ‘Willem van Ham, zijn leven, zijn werk zijn levenswerk’ en de brede studie ‘Jan IV van Glimes’.
    Twee prachtige aanwinsten voor belangstellenden van de geschiedenis van de regio. Het eerste is samengesteld ter herdenking van Willem van Ham, in het laatste bevat (ook) een bijdrage van hem.
    De op 9 oktober geldende corona-maatregelen lijken een ruime opkomst mogelijk te maken.

  • Hofzaallezing 2016-I: Op zoek naar de Romeinen

    Stad en inwoners van Bergen op Zoom mogen zich gelukkig prijzen met het archeologenteam Vermunt en Van der Kallen, dat middels zorgvuldig veldonderzoek de toch al rijke geschiedenis van de stad en ommelanden nog steeds weet aan te vullen.
    De hofzaallezing van drs. Marco Vermunt laat het licht schijnen over ontdekkingen van de laatste vijf jaren, die tezamen een verrijking van de historie van de streek opleveren.

  • Hofzaallezing 2019-3: Het ontstaan van de Brabantse Wal

    Brabantse Wal: als Nederland in het klein. In vorige lezing gebruikte de inleider nota bene dezelfde associatie. Toch bleek de lezing van toaal verschillende inhoud. Een college geologie over de woonomgeving.