Inschrijving Geschiedenisquiz 2017

Er kunnen nog enkele teams inschrijven voor de geschiedenisquiz 2017.
Dit leerzame maar vooral ook gezellig evenement wordt dit jaar voor de dertiende keer georganiseerd. We mogen dus spreken van een jaarlijkse traditie.

Jong en oud kan bij deze quiz op een heel plezierige manier kennis maken met  onze  rijke Bergse geschiedenis.

Ons advies is altijd:
Aarzel niet om mee te doen als je samen met een team van maximaal 6 quizzers je kennis van de Bergse geschiedenis wilt testen met andere enthousiaste deelnemende teams. Je bent dus in goed gezelschap!

De quiz wordt gehouden in de theaterzaal van ’t Rijks in Bergen op Zoom, op vrijdagavond 12 mei 2017, aanvang 19:30. Het inschrijfgeld bedraagt € 35,– per team.

De vertegenwoordiger van een team kan zich per email aanmelden bij Joost de Graauw: quiz@geschiedkundigekringboz.nl

Je bent van harte welkom.

Vergelijkbare berichten

  • 15e Geschiedenisquiz met duel beslist

    Voor het eerst in de geschiedenis eindigden twee teams op de eerste plaats. Een duel tussen de twee rivalen moest de beslissing brengen. Ze mochten niet zelf de wapens kiezen….

  • GeschiedenisQuiz 2015

    De 11e editie van de GeschiedenisQuiz komt er al weer aan! Op vrijdag 10 april 2015 gaan de teams weer de strijd aan.

  • Een oude luchtfoto

    Sedert enige tijd heeft ook het Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIHM) in een beeldbank allerlei fotomateriaal via internet toegankelijk gemaakt voor belangstellenden. Ofschoon de afbeeldingen veelal uit militaire overwegingen gemaakt en gearchiveerd zijn, blijken ze ook vanuit een plaatselijk historische invalshoek zeker interessant. (NIMH)
    Zoals onderstaande luchtfoto van het centrum van Bergen op Zoom. Wanneer deze foto moet worden gedateerd is niet helemaal duidelijk.
    De redactie stelt daarom vragen bij deze luchtfoto van het centrum van Bergen op Zoom, zoals datum van opname, namen van straatjes en gebouwen. Maar nodigt vooral uit om te genieten van het uitzicht.

  • Twaalfde geschiedenisquiz

    De jaarlijkse geschiedenisquiz (de twaalfde editie alweer) bracht met nieuwe vragen, ook een verrassing doordat twee nieuw aantredende teams de eerste twee plaatsen wegkaapten. Zoals gebruikelijk wonnen alle deelnemers omdat ze van de vragen ook weer van alles opstaken.

  • Weekmarkt 100 jaar

    De weekmarkt viert dit jaar zijn 100e verjaardag. Althans, de moderne versie er van. In de middeleeuwen werd ook een weekmarkt op dezelfde dag gehouden (zie bovenstaande afbeelding van Hans Bol uit 1583. De huidige weekmarkt heeft opnieuw het veld moeten ruimen, of is terug het centrum in gekomen, het is maar net hoe je het bekijkt. Foto’s vertellen een verhaal van een markt die op elke standplaats zijn eigen sfeer kende.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *