Kasteel van Wouw genomineerd

Waren de vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring twee weken terug op het kasteelterrein, thans wordt bekend dat een project van de stichting Kasteel van Wouw is genomineerd voor de nationale Archeologieprijs. De pas aangebrachte brug sluit precies aan op het thema van de huidige prijs: Toegankelijkheid.
Dit prachtige restauratieproject  dat drijft op een groepje van thans 30 vrijwilligers, verenigd in de stichting Kasteel van Wouw verdient ons aller steun.  Deze mensen brengen immers een bijna geheel verdwenen brok regionale geschiedenis weer terug in het heden, zodat ook latere generaties hiervan kunnen kunnen genieten.
Stem daarom op dit project op de site van de nationale Archeologieprijs
Doe dat svp nu, de winnaar wordt bekendgemaakt op 20 oktober 2022

Vergelijkbare berichten

  • Kanonnen op de Waterschans teruggeplaatst

    Wanneer de laatste kanonnen van de Waterschans verdwenen zijn, is niet precies bekend. Wel dat dit minstens 150 jaar geleden is, toen Bergen op Zoom zijn vestingfunctie verloor. Nu zijn er twee weer terug. Niet als bewapening van een versterking, maar als sierstuk op het gerestaureerde monument.

  • Afscheid Willem van Ham

    Het afscheid van de op 3 juni j.l. overleden Dr Willem van Ham was een indrukwekkende en sfeervolle gebeurtenis. De hier weergegeven toespraken tonen eens temeer welke grootheid we thans moeten loslaten. Ze vormen tezamen een digitaal monument voor ons erelid.

  • Wad ’n otskaai

    Dialectwoorden zijn voor de ‘autochtonen’ onmiddellijk herkenbaar…., of niet! De verbazing van een groep cursisten op de School voor geschiedenis over bovenstaande uitdrukking leidde tot een kleine speurtocht met een wat verrassend resultaat.

  • Hofzaallezing 2015-III: De Slag om de Schelde

    Een nagenoeg onbekende strijd die desondanks allesbepalend zou zijn voor de afloop van de Tweede Wereldoorlog. Vanuit deze regio wordt in samenwerking met Canada er alles aan gedaan om deze Slag om de Schelde de aandacht te geven die hij verdient. Als eerbewijs aan hen die hun leven voor onze vrijheid gaven.

  • Hofzaallezing 2024-2

    Hoe vergelijk je stormvloeden uit de tijd dat er geen objectieve meetmethoden bestonden? Historisch geograaf AMJ de Kraker legt uit hoe hij een systeem ontwikkelde.