Kasteel van Wouw genomineerd

Waren de vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring twee weken terug op het kasteelterrein, thans wordt bekend dat een project van de stichting Kasteel van Wouw is genomineerd voor de nationale Archeologieprijs. De pas aangebrachte brug sluit precies aan op het thema van de huidige prijs: Toegankelijkheid.
Dit prachtige restauratieproject  dat drijft op een groepje van thans 30 vrijwilligers, verenigd in de stichting Kasteel van Wouw verdient ons aller steun.  Deze mensen brengen immers een bijna geheel verdwenen brok regionale geschiedenis weer terug in het heden, zodat ook latere generaties hiervan kunnen kunnen genieten.
Stem daarom op dit project op de site van de nationale Archeologieprijs
Doe dat svp nu, de winnaar wordt bekendgemaakt op 20 oktober 2022

Vergelijkbare berichten

  • Mooij weer SIEB

    SIEB is er in geslaagd een mooi stukje industrieel erfgoed te behouden. Wat meer is: Verborgen kunst wordt hiermee zichtbaar gemaakt voor iedereen. Bezoekers van Kees de Mooij Fiets en Fitness kunnen het gerestaureerde kunstwerk uit het gesloopte GEB trafohuis in het voormalige Liga-gebouw bewonderen.

  • Lancering website Jeugdcanon.nl

    Op woensdag 22 januari 2025 is de website Jeugdcanon.nl gelanceerd. Dit project van de werkgroep Jeugd is een unieke geschiedeniswebsite gericht op kinderen in de leeftijd van ca. 8 tot 12 jaar.

  • Agge mar goed doet

    De carnavalsbals op 31 januari 1953 werden ruw onderbroken door de eerste berichten over dreigende dijkdoorbraken. Hoe de stad vervolgens op z’n kop stond werd in de vastenavendkrant van 1964 in de herinnering gebracht. De stichting vastenavend bracht twee proclamaties uit in een speciale editie van de vastenavendkrant.

  • Agenda algemene ledenvergadering 2023

    Op woensdagavond 13 april 2022 zal weer een reguliere ALV plaatsvinden in de Ontmoetingskerk. Zoals gewoonlijk met lezing na de pauze.

  • De oudste kaarten van West Brabant

    Jan Symonsz. Indervelde maakte in 1565 een kaart van het noordwestelijke deel van West Brabant. Deze kaart raakte verloren of vergeten, en werd door kort voor de Tweede Wereldoorlog door Frans Akkermans uit Oud Gastel teruggevonden. Sindsdien heet deze kaart de ‘Gastelse kaart’. In 1590 maakte dezelfde Indervelde een tweede kaart van hetzelfde gebied, die opmerkelijk verschilt van de eerste. Er zit bovendien een bijzonder verhaal aan vast. Beide kaarten kunt u trouwens downloaden.

  • Wat doet die paal daar?

    Een vraag naar een granieten paal langs de kant van de weg levert zómaar een stukje geschiedenis op.