Kasteel van Wouw genomineerd

Waren de vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring twee weken terug op het kasteelterrein, thans wordt bekend dat een project van de stichting Kasteel van Wouw is genomineerd voor de nationale Archeologieprijs. De pas aangebrachte brug sluit precies aan op het thema van de huidige prijs: Toegankelijkheid.
Dit prachtige restauratieproject  dat drijft op een groepje van thans 30 vrijwilligers, verenigd in de stichting Kasteel van Wouw verdient ons aller steun.  Deze mensen brengen immers een bijna geheel verdwenen brok regionale geschiedenis weer terug in het heden, zodat ook latere generaties hiervan kunnen kunnen genieten.
Stem daarom op dit project op de site van de nationale Archeologieprijs
Doe dat svp nu, de winnaar wordt bekendgemaakt op 20 oktober 2022

Vergelijkbare berichten

  • Onze GERTRUDISKERK op National Geographic

    National Geographic opent een recent artikel over middeleeuwse huizen met een afbeelding van de Gertrudiskerk op de Grote Markt van Bergen op Zoom. Voor de toren zijn enkele karakteristieke panden uit onze historische binnenstad te zien – een herkenbaar beeld voor iedereen die onze stad kent. Dat juist dit stadsgezicht is gekozen als illustratie bij…

  • Pop en Kunsten in de monumenten

    Op 14 en 15 september is het weer feest in de stad. Kunsten in de monumenten en Popmonument biedt dermate veel dat je wel tien weekends nodig hebt om alles te bezoeken. Helemaal nu er nog een derde belevingslaag aan is toegevoegd. Er is zelfs sprake van virtuele monumenten. Lees meer in dit artikel

  • Polders in kaart

    Een prachtig boek van Willem van Ham over de zgn Gastelse kaart ligt zeer binnenkort in de winkel

  • Een oud boek dat nog wordt geschreven

    Bij de perspresentatie van het in het Markiezenhof ‘ontdekte’ boek werd het nieuwe museumbeleid gepresenteerd. Daarbij bleek de zeeridder (die op de toren zit) een cruciale rol te spelen.

  • Nieuw boek over de waterlinie

    Een onderzoek naar de opbouw en werking van de waterlinie biedt veel nieuwe informatie in een overzichtelijk en prachtig vormgegeven boek.

  • Oud voorzitter Bert van der Stoel overleden

    Recent is ons weer een prominent lid van de Bergse samenleving ontvallen. Naast vele andere functies was Bert in de jaren ’80 voorzitter van de Geschiedkundige Kring.