Lezing “Zilver: echt of vals?”

Het foudraal vormt een onmisbaar bewijsstuk in de bepaling van de herkomst van de Zevenbergse schutterskraag

Kunsthistoricus Jean-Pierre van Rijen is dé zilverspecialist van Nederland. Op maandag 18 september houdt hij in de Hofzaal van het Markiezenhof een lezing over zilver. Samen met Cees Vanwesenbeeck schreef hij het boek Zilver in en rond Bergen op Zoom, het resultaat van recent onderzoek. Na zijn eerdere boek Zilver en zilversmeden uit de Baronie van Breda, is West-Brabant nu als zilvergebied compleet waarmee een hiaat in de landelijke geschiedenis is opgevuld.
Jean Pierre vertelt bij de lezing of het pas ontdekte zilver ook daadwerkelijk Bergs en oud is. Bergse zilversmeden blijken belangrijke topstukken gemaakt te hebben.
Maar hoe kom je erachter wat vals of echt is? Jean-Pierre van Rijen neemt je mee in de wereld van het zilver, de graadmeter van rijkdom. Al eerder publiceerde en doceerde hij over het schemergebied van vals en echt.
In zijn lezing komen twee intrigerende facetten aan bod::
Wat is karakteristiek voor de stad Bergen op Zoom?
en
Is al het Bergse zilver ook werkelijk Bergs en oud?

Toegang € 10,- (dit is inclusief koffie/thee).
Kaartjes zijn te koop aan de balie van het Markiezenhof.

Maandag 18 september, 20.00 uur,
zaal open om 19.30 uur

Vergelijkbare berichten

  • Alloo, mette Peperbus ……….

    Met Vastenavond is de Bergse stadstoren aangekleed als een echte dweil. Maar ook in het verleden zijn er regelmatig veranderingen aan het uiterlijk van de toren geweest. Deze waren wat blijvender, trouwens. Hier een foto uit een recent verleden die een nadere datering behoeft.

  • Stadsexcursie: Een historische kroegentocht

    Bij het onderzoek voor zijn boek ‘Bergen op Stap’ heeft Henk Franken een encyclopedische kennis van de Bergse horeca bijeengebracht. Met gemak weet hij een stadsexcursie van begin tot eind boeiend te vullen. Een openbaring voor Bergenaren, en een klein tipje van wat met het boek in november te verwachten is.

  • Hofzaallezing #1 2023

    Dinsdag 25 april vond de eerste Hofzaallezing van 2023 plaats. Het verslag van de lezing door Joep Hoeks over de menselijke vaardigheid vuur te maken kunt u hier teruglezen

  • Lancering website Jeugdcanon.nl

    Op woensdag 22 januari 2025 is de website Jeugdcanon.nl gelanceerd. Dit project van de werkgroep Jeugd is een unieke geschiedeniswebsite gericht op kinderen in de leeftijd van ca. 8 tot 12 jaar.

  • Gedicht ‘De Zoom’

    Onlangs is de webredactie geattendeerd op een mooie videoclip waarbij het gedicht ‘De Zoom’ van Anton van Duinkerken gecombineerd is met beelden van De Zoom. De video is gemaakt door de heren Peter Roek en Jan Verswijveren.