LUCHT & STANK in de Oudheid

In het Markiezenhof is momenteel de tentoonstelling Hoge Luchten, schatten uit het Rijks te zien. In het kielzog van deze expositie worden twee interessante lezingen gehouden. Een tip van de redactie.

Lucht, we kunnen niet zonder. Dat wisten de oude Grieken al. Het gold bij hen al als één van de vier elementen. Maar waarom dachten sommige Grieken dat alles in de wereld uit lucht bestaat? En welke rol speelt lucht in de Romeinse architectuur? Wat is lucht volgens de Romeinen? En wat voor luchtje zat er eigenlijk aan die Grieken en Romeinen zelf? Hoe erg stonk het in de Oudheid? En wat deden de mensen destijds tegen de stank?

In twee zomeravondlezingen probeert classicus Ward Warmoeskerken antwoord te geven op deze en nog veel meer vragen over LUCHT & STANK in de Oudheid. De lezingen worden gehouden op dinsdag 5 en 12 juli 2022 van 20.00 tot 22.00 uur in de Hofzaal van het Markiezenhof, waar momenteel de expositie Hoge luchten, schatten uit het Rijks te zien is.

Toegangskaarten kosten 19,50 per lezing (2 lezingen voor 35,00) en zijn te verkrijgen via wardwarmoeskerken.nl of bij binnenkomst aan de deur.

Vergelijkbare berichten

  • Waterschans wordt hersteld

    Het is nu zeker: het fort dat de toegang tot de haven beschermde, en daarmee in sterke mate bijdroeg aan de onschendbaarheid van de Bergse vesting, wordt hersteld in zijn oorspronkelijke vorm.

  • Pop en Kunsten in de monumenten

    Op 14 en 15 september is het weer feest in de stad. Kunsten in de monumenten en Popmonument biedt dermate veel dat je wel tien weekends nodig hebt om alles te bezoeken. Helemaal nu er nog een derde belevingslaag aan is toegevoegd. Er is zelfs sprake van virtuele monumenten. Lees meer in dit artikel

  • Kerkepad 2017

    Een generatie terug zou het evenement zo heten. Vandaag de dag heet het ‘Open kerken Brabant’ en kunnen deze monumentale gebouwen bezocht worden. Zondag 26 november is het zo ver.

  • Presentatie ledengeschenk 2020: Jan IV van Bergen

    Een nieuwe studie over Jan IV van Glymes werd (helaas) slechts in kleine kring gepresenteerd. De verspreiding kent een heel wat grotere kring: het is het nieuwe ledengeschenk van de Geschiedkundige Kring.

  • Brabantse Heemdagen

    Op 22 en 23 augustus 2019 zijn de geschiedkundige Kring en Halchterth gastheren voor de jaarlijkse Brabantse Heemdagen. Inschrijvers kunnen (bij goed weer) twee interessante dagen op de Brabantse Wal tegemoet zien.