Na fopkan nu ook fopglas

Enkele fopglazen in het nationaal glasmuseum

Het fenomeen fopkan is in Bergen op Zoom met de middeleeuwse pottenbakkerij wel bekend. Zo’n kan bevat technische grapjes waardoor je niet op een gebruikelijke wijze de inhoud kan uitschenken of drinken.
In Leerdam heeft het glasmuseum nu een glasverzameling met soortgelijke grapjes. Men noemt ze daar schertsglazen. Het is net zo leuk als de fopkan. Behalve dat de inhoud op onverwachte wijze zo’n glas verlaat, zijn er ook exemplaren die wat indiscrete geluiden kunnen produceren. Volop plezier op een boertig feestje, dunkt me.
Kijkt u voor meer informatie op deze pagina  Glas als ijsbreker. De tentoonstelling loopt van 1 april tot 1 november 2022.
U kunt voor een eerste kennismaking ook eens kijken op de NOS website, waar een verslaggever enkele glazen uitprobeert, en prompt een nat pak oploopt. En bekijkt u daar vooral het filmpje.

Vergelijkbare berichten

  • Vacature bestuur

    Het bestuur van de Geschiedkundige Kring is op zoek naar een nieuw bestuurslid in verband met het statutair aftreden van bestuurslid Jan van Tienen.

  • Mutaties in bestuur en werkgroepen

    Tijdens de Algemene Leden Vergadering op 13 april hebben de aanwezige leden ingestemd met de benoeming van drie nieuwe leden en de herbenoeming van een lid.

  • Wonderwezens – bijzondere Bergse beesten in het Markiezenhof, verbonden met verhalen van nu

    Het Markiezenhof biedt dit jaar opnieuw een rijke schakering aan tentoonstellingen waarin de samenhang tussen erfgoed en actualiteit centraal staat. Voor leden van de Geschiedkundige Kring zijn vooral de Schatkamers en het Domein van de Zeeridder van belang, omdat daar de verbinding tussen verleden en heden expliciet wordt gelegd. Wonderwezens – Bijzondere Bergse Beesten Vanaf…

  • Excursie in het Markiezenhof

    Een excursie met een echte deskundige als monumentenarchitect Jan Weyts is altijd genieten. Wie meende het Markiezenhof wel gezien te hebben, moet eens met deze gids meelopen. Dan leer je pas kijken, of liever, het gebouw ‘lezen’.