Na fopkan nu ook fopglas

Enkele fopglazen in het nationaal glasmuseum

Het fenomeen fopkan is in Bergen op Zoom met de middeleeuwse pottenbakkerij wel bekend. Zo’n kan bevat technische grapjes waardoor je niet op een gebruikelijke wijze de inhoud kan uitschenken of drinken.
In Leerdam heeft het glasmuseum nu een glasverzameling met soortgelijke grapjes. Men noemt ze daar schertsglazen. Het is net zo leuk als de fopkan. Behalve dat de inhoud op onverwachte wijze zo’n glas verlaat, zijn er ook exemplaren die wat indiscrete geluiden kunnen produceren. Volop plezier op een boertig feestje, dunkt me.
Kijkt u voor meer informatie op deze pagina  Glas als ijsbreker. De tentoonstelling loopt van 1 april tot 1 november 2022.
U kunt voor een eerste kennismaking ook eens kijken op de NOS website, waar een verslaggever enkele glazen uitprobeert, en prompt een nat pak oploopt. En bekijkt u daar vooral het filmpje.

Vergelijkbare berichten

  • Een bronzen maquette

    De Lionsclub Scaldis verrijkt het Markiezenhof met een grote bronzen maquette om ook visueel gehandicapten van het grootste stadspaleis van Europa te laten genieten.

  • Geschiedenisquiz 2021

    Na de afgelasting van de quiz in voorjaar 2020 en twee alternatieve data lijkt een editie 2021 op vrijdag 8 oktober haalbaar te zijn!

  • Open Joodse Huizen / huizen van verzet

    Jaarlijks worden op (bijna) de plek waar ze woonden, de verhalen van Joodse stadgenoten verteld, én waar schuilplaatsen werden geboden tijdens de tweede wereldoorlog.
    OP 3 mei is er een online talkshow

  • Jaarexcursie Doornik

    Op zaterdag 30 september 2023 zal de jaarexcursie plaatsvinden. Dit jaar gaat de grote excursie naar Doornik.

  • Expeditie Zuiderwaterlinie biedt opnieuw vijf wandelingen

    Op zaterdag 21 september kun je meewandelen in Wouw. Je komt onder andere langs het Kasteel van Wouw, ooit een groots kasteel dat vanwege haar strategische positie een belangrijke rol speelde tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Maar er is meer, op verschillende data.