Na fopkan nu ook fopglas

Enkele fopglazen in het nationaal glasmuseum

Het fenomeen fopkan is in Bergen op Zoom met de middeleeuwse pottenbakkerij wel bekend. Zo’n kan bevat technische grapjes waardoor je niet op een gebruikelijke wijze de inhoud kan uitschenken of drinken.
In Leerdam heeft het glasmuseum nu een glasverzameling met soortgelijke grapjes. Men noemt ze daar schertsglazen. Het is net zo leuk als de fopkan. Behalve dat de inhoud op onverwachte wijze zo’n glas verlaat, zijn er ook exemplaren die wat indiscrete geluiden kunnen produceren. Volop plezier op een boertig feestje, dunkt me.
Kijkt u voor meer informatie op deze pagina  Glas als ijsbreker. De tentoonstelling loopt van 1 april tot 1 november 2022.
U kunt voor een eerste kennismaking ook eens kijken op de NOS website, waar een verslaggever enkele glazen uitprobeert, en prompt een nat pak oploopt. En bekijkt u daar vooral het filmpje.

Vergelijkbare berichten

  • LAAT DE HOLLAND MAAR BORRELEN – editie 2

    Op zondag 10 mei vindt in Cultureel Proeflokaal De Holland aan de Havendijk 14 in Bergen op Zoom de tweede editie plaats van “Laat De Holland maar borrelen!” Gratis entree, ontmoet oude kennissen en haal herinneringen op!

  • Waterschans 2023-4

    De nieuwe Waterschans is in de bus of onderweg! Met alles wat je als Bergenaar moet weten over de Mie den Os(car) en de Gertrudisbron. En veel meer!

  • qr code werkt niet

    In dit bericht vindt u een vervangende link voor de niet werkende qr code in Waterschans 2025-3

  • Henri Mastboomlezing: Zes eeuwen zilver

    Zelfs met de vloed aan publicaties die over de geschiedenis van Bergen op Zoom is verschenen, blijkt er toch een lacune. Die wordt nu hersteld. Een werkgroep is doende de geschiedenis van de edelsmeden in het Bergse op de kaart te zetten. Met alles wat je er bij kunt wensen. Waar Marco Vermunt in de eerste hofzaallezing van dit jaar constateert dat er geen hiaat in de geschiedschrijving van deze streek is, komt Cees Vanwesenbeeck in een Henri Mastboomlezing op 17 maart 2016 tot een andere conclusie.

  • Er staat een paard in de tuin ….

    Indertijd waren we te gast aan de Hoogstraat 15, het huis van De Ram. Er dook een interessante foto op in het West brabants Archief, die gemaakt is in de achtertuin van dit pand.