Nieuwe websites voor Het Markiezenhof en het West-Brabants Archief

U hebt het wellicht al gelezen in de krant, op sociale media of als lezer van de nieuwsbrief van het West-Brabants Archief. Per 1 juli is het nieuwe West-Brabants Archief een feit. De archiefdienst van Bergen op Zoom is gefuseerd met het RAWB te Oudenbosch en het archief van Roosendaal tot een groot West-Brabants Archief.

Dat betekent ook dat de vertrouwde plekken voor archiefonderzoek een nieuwe plaats hebben gekregen. De website van Het Markiezenhof is opgesplitst in twee delen, in verband met de scheiding van het archief en het museum. De archieven zijn vanaf heden terug te vinden op de site van het West-Brabants Archief.

Deze website is geheel gericht op het archief en het zo goed en breed mogelijk ontsluiten van de informatie in de archieven. Het zal in eerste instantie even wennen zijn maar we hopen dat het snel vertrouwd aanvoelt. De nieuwe site biedt daarnaast ook meer mogelijkheden om op termijn (eventuele) extra functionaliteit toe te voegen.

Uiteraard heeft de gedigitaliseerde uitvoering van De Waterschans ook een plekje gekregen; onder de knop Periodieken klikt u (rechts) door op De Waterschans.

 

Vergelijkbare berichten

  • Raak? Nét niet….

    Inmiddels zal wel bekend zijn dat Markiezenhof nét naast de winst greep.
    Dat wil niet zeggen dat er nu niets gebeurt…..

  • Twee ereburgers in Steenbergen

    Steenbergen heeft twee geschiedenisadepten onderscheiden met het erburgerschap. Waarmee Steenbergen thans drie ereburgers kent. Beiden hebben de geschiedenis van deze stad voor de huidige generaties toegankelijk gemaakt

  • Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2016

    Op vrijdagavond 15 april 2016 zal de twaalfde Geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring worden gespeeld in de theaterzaal van ’s Rijks.

  • Hofzaallezing #1 2023

    Dinsdag 25 april vond de eerste Hofzaallezing van 2023 plaats. Het verslag van de lezing door Joep Hoeks over de menselijke vaardigheid vuur te maken kunt u hier teruglezen

  • Een echte verrassing

    Een handgeschreven boek over de Bergse geschiedenis werd ons zomaar in de schoot geworpen

  • Een avontuurlijke klim

    Alleen nog tot eind oktober kunt u in Den Bosch de St Jan beklimmen. En de Bruegheltentoonstelling is ook niet te versmaden.