Nieuwe websites voor Het Markiezenhof en het West-Brabants Archief

U hebt het wellicht al gelezen in de krant, op sociale media of als lezer van de nieuwsbrief van het West-Brabants Archief. Per 1 juli is het nieuwe West-Brabants Archief een feit. De archiefdienst van Bergen op Zoom is gefuseerd met het RAWB te Oudenbosch en het archief van Roosendaal tot een groot West-Brabants Archief.

Dat betekent ook dat de vertrouwde plekken voor archiefonderzoek een nieuwe plaats hebben gekregen. De website van Het Markiezenhof is opgesplitst in twee delen, in verband met de scheiding van het archief en het museum. De archieven zijn vanaf heden terug te vinden op de site van het West-Brabants Archief.

Deze website is geheel gericht op het archief en het zo goed en breed mogelijk ontsluiten van de informatie in de archieven. Het zal in eerste instantie even wennen zijn maar we hopen dat het snel vertrouwd aanvoelt. De nieuwe site biedt daarnaast ook meer mogelijkheden om op termijn (eventuele) extra functionaliteit toe te voegen.

Uiteraard heeft de gedigitaliseerde uitvoering van De Waterschans ook een plekje gekregen; onder de knop Periodieken klikt u (rechts) door op De Waterschans.

 

Vergelijkbare berichten

  • Een bijzondere Waterschans

    Een boek met verhalen van streekgenoten die de dagen van oktober 1944 aan den lijve hebben ondervonden. Het wordt als derde editie van het tijdschrift van dit jaar aan de leden aangeboden.

  • Kopie ontmoet kopie

    Sedert vrijdag 11 maart 2022 ‘ziet’ Menno van Coehoorn zijn complete meesterwerk, de vesting Bergen op Zoom. Dit heeft de vestingbouwkundige tijdens leven niet mogen beleven. Thans hangt zijn portret bij de maquette van de vesting en waterlinie.

  • Waterschans 2020-II

    Waterschans 2020-02 kent weer een aantal lezenswaardige artikelen. Eén ervan is een necrologie over Willem van Ham. Andere raken rechtstreeks aan (andere) Bergenaren uit verschillende tijdvakken, en het mooist (bewaarde) stadspaleis van Europa.

  • Bestuursmutaties

    Twee markante leden van het bestuur verlieten na de statutair maximale termijn hun zetel. Zij werden door de voorzitter bij hun afscheid nog eens extra in het zonnetje gezet.

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.