Pop en Kunsten in de monumenten

Achter het toneel in De Maagd is de fraaie beschildering van Joan Colette nog steeds indrukwekkend aanwezig

Op 14 en 15 september is het weer genieten in het Bergse. Hopelijk bent u dit weekend wel thuis, want anders gaat u veel missen. Open deur monumenten, muziek, straattoneel, middeleeuwse voorstellingen, nostalgische kermis, en zelfs verdwenen monumenten kunt u bezoeken. Als dat geen plekken van plezier zijn!
Het centrum van de stad biedt al genoeg vertier met exposities, muziek, kijkjes achter de schermen, rondleidingen, maar ook  Halsteren heeft verrassingen in petto, En natuurlijk fort de Roovere, al is daar nu geen speciaal programma gepland.  Buiten het centrum kunt u terecht op het Ravelijn en de Waterschans voor middeleeuws vertier en spektakel. Ook leuk voor alle leeftijden is een bezoek aan het archeologisch depot  (oude politiebureau Wassenaarstraat) Nog iets verder weg is Mattemburg de moeite waard. En Vrederust alleen al heeft genoeg te bieden om een dagdeel te vullen.
Popmonument heeft bovendien een programma waar alle leeftijden warm voor lopen. Kijk ook maar eens op die website.

Merck toch hoe Sterck neemt u mee naar de Tachtigjarige oorlog

Alsof dit nog niet genoeg is laat Popmonument u ook genieten van verdwenen kunstwerken. De expeditie Plekken van Plezier neemt u mee in een Augmented Reality route, waar je het verre en vroege verleden kunt ontdekken. Soms is de waarheid zo’n leugen en iets verder op is de fantasie te verwarren met de werkelijkheid. Zo belooft men dat u het bij oudere Bergenaren zo geliefde dansorgel in de Mortier weer terug kunt zien, en het vroegere Thalia is kennelijk ook weer te bekijken.

Mocht u menen dat in dit korte artikel alle activiteiten genoemd konden worden, dan moet u zeker een kijkje nemen op de website Kunsten in de monumenten, waar u een stortvloed aan activiteiten en te bezoeken plekken vindt. Trek gerust een middag of avond uit om de vele activiteiten op de website kunsten in de monumenten door te nemen.

Op de Dubbelstraat kunt u virtueel het verleden beleven

Klik daar op een plaatje voor verdere info. Maar dan wordt het pas écht moeilijk. Het aanbod is dermate rijk dat u keuzen zult moeten maken. Een weeldeprobleem, want de tijd is beperkt. Maak een lijstje van te bezoeken plekken, en zet ze in een tijdschema. Gegarandeerd dat u dan al moet schrappen. Zo’n druk weekend beleeft u maar zelden, dus ga uitgerust op pad!

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezing #1 2023

    Dinsdag 25 april vond de eerste Hofzaallezing van 2023 plaats. Het verslag van de lezing door Joep Hoeks over de menselijke vaardigheid vuur te maken kunt u hier teruglezen

  • Hofzaallezingen 2023

    Na een coronastop van twee jaar pakt de Geschiedkundige Kring de draad van de Hofzaallezingen weer op. Het accent van de drie lezingen ligt op het thema ‘Vuur’. Daarmee haakt de Kring in op de reizende expositie ‘Hete Vuren’ met schatten uit het Rijksmuseum, die vanaf 22 april in museum Het Markiezenhof te zien is.

  • Bekijk de Bergse vesting

    De vesting is behalve enkele onderdelen als Ravelijn Op den Zoom dan wel niet meer zichtbaar, het meeste ervan bestaat nog wel degelijk. Verdwenen onder het zand nadat de top van de versterkingen was gesloopt. Bouwwerkzaamheden bieden de kans om stukjes opnieuw bloot te leggen. Zoals nu tegenover het station. Haast u, het gaat weer, en nu definitief, verdwijnen.

  • Geertruijdtsbron opnieuw teruggevonden

    De als Gertrudisbron bekend staande waterput heeft een roemrijk verleden. Er blijkt zelfs een filmpje te bestaan van de vooroorlogse bottelarij. Dat is door de redactie ’teruggevonden’. De bron zelf terugvinden was eigenlijk onnodig. Alhoewel…..

  • Geschiedenisquiz 2024

    Weet u ‘alles’ al, of kan het quizteam u nog voor nieuwe vraagtekens oplepelen? Laat u uitdagen, en steek met uw team weer veel nieuws op over de oudste en jongste geschiedenis van Stad en Land van Bergen op Zoom