Presentatie ledengeschenk 2020: Jan IV van Bergen

Vanwege Covid-19 heeft de presentatie van het ledengeschenk 2020 noodgedwongen voor een klein publiek plaatsgevonden. Het boek is er een prachtig resultaat van het onderzoek naar Markies Jan IV!

Een mooie inkijk in zijn leven vanuit verschillende invalshoeken door diverse schrijvers, onder redactie van Bart van Eekelen en Joey Spijkers. In het boek de laatste bijdrage van Willem van Ham aan de Bergse geschiedschrijving. Het boek is ook aan hem opgedragen.

De leden van de Geschiedkundige Kring kunnen het boek tot 24 december 2020 ophalen op het Markiezenhof onder vertoning van naam en lidmaatschapnummer. Let op: ophalen van boeken kan bij de hoofdingang aan de Grote Binnenplaats.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezing 2015-IV: ‘Eens maar nooit weer’

    In de vierde lezing schetst Robert Catsburg het leven van een Canadese soldaat tijdens de Slag om de Schelde, en citeert uit zijn interviews met veteranen die aan de Zoom hebben gevochten.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.

  • Een bronzen maquette

    De Lionsclub Scaldis verrijkt het Markiezenhof met een grote bronzen maquette om ook visueel gehandicapten van het grootste stadspaleis van Europa te laten genieten.

  • Feestelijke start van het jubileumjaar

    De Geschiedkundige Kring hield een feestelijke start van het jubileumjaar in het Vestzaktheater achter het Zwijnshoofd. Bij deze opening werd het programma voor het komende jaar geschetst en werden twee cadeautjes uitgepakt.