Presentatie ledengeschenk 2020: Jan IV van Bergen

Vanwege Covid-19 heeft de presentatie van het ledengeschenk 2020 noodgedwongen voor een klein publiek plaatsgevonden. Het boek is er een prachtig resultaat van het onderzoek naar Markies Jan IV!

Een mooie inkijk in zijn leven vanuit verschillende invalshoeken door diverse schrijvers, onder redactie van Bart van Eekelen en Joey Spijkers. In het boek de laatste bijdrage van Willem van Ham aan de Bergse geschiedschrijving. Het boek is ook aan hem opgedragen.

De leden van de Geschiedkundige Kring kunnen het boek tot 24 december 2020 ophalen op het Markiezenhof onder vertoning van naam en lidmaatschapnummer. Let op: ophalen van boeken kan bij de hoofdingang aan de Grote Binnenplaats.

Vergelijkbare berichten

  • Nóg een ‘Aerdig Geback’

    Het herstel van de Waterschans aan het eind van het ‘havenkanaal’ is in volle gang. Een aantal foto’s en een vogelvluchtfilmpje laten u zien wat het gaat worden.

  • reisverslag excursie naar Xanten

    Van Marijke Somers ontvingen we een verslagje van de excursie naar Xanten op 21 september. Waarvoor onze dank.

  • Hofzaallezing 2016-II: Een vergeten oorlog

    Aan het eind van de Napoleontische oorlog is Nederland nagenoeg bevrijd, maar Bergen op Zoom wordt met enkele andere vestingen nog steeds bezet gehouden. Zelfs duurt dit tot na de troonsafstand van Napoleon. De door Ad van den Bulck beschreven verrassingsaanval wordt met deze lezing in het perspectief van deze Europese oorlog geplaatst. Behalve een korte samenvatting is ook een uitgebreid verslag beschikbaar, plus downloads van vroegere publicaties.

  • De geit van Mie d’n Os gestolen

    De bronzen geit was al gestolen voor hij het Bleekveldje gezien had. Lees hier meer over deze draconische misdaad die een schok door de stad deed gaan.