
De School voor Geschiedenis biedt cursisten de gelegenheid om kennis te maken met de geschiedenis van stad en ommeland van Bergen op Zoom, in de context van de regionale en internationale geschiedenis. De School voor Geschiedenis staat voor zowel leden als niet-leden van de Geschiedkundige Kring Bergen op Zoom open. Er is geen minimumopleiding of vooropleiding vereist om het onderwijsprogramma de School voor Geschiedenis te volgen.
Het cursusjaar loopt van midden september tot eind april. De lessen worden gegeven op maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur in het MollerJuvenaat in Bergen op Zoom (toegang via de Le Grandstraat). Het actuele aanbod dat open staat voor inschrijving is te vinden op de inschrijfpagina.
Het onderwijsprogramma van de School voor Geschiedenis bestaat uit twee cursusjaren van elk 10 lessen. Na het volgen van de twee cursusjaren kunnen vervolgens modules gekozen en gevolgd worden. Elke module behandelt een specifiek thema in drie lessen. Meer informatie over het eerste en tweede cursusjaar en de lessen vindt u hier. Informatie over de modules en inschrijven kan op deze pagina.
Daarnaast biedt de School voor Geschiedenis op aanvraag ook cursussen op maat aan. Voor informatie over de mogelijkheden kunt u mailen naar svg@geschiedkundigekringboz.nl.
Eerste cursusjaar
Het eerste cursusjaar bestaat uit negen lesavonden en een afsluitende bijzondere stadswandeling. Na een algemene inleiding zal ingegaan worden op de nederzettingsgeschiedenis en de stadsplattegrond. Gevolgd door lessen over bestuur en rechtspraak, religie, jaarmarkten en kermissen, vroege bedrijvigheid en industrie, de militaire geschiedenis en een beknopte inleiding op bouwgeschiedenis.
U kunt zich hier inschrijven voor het eerste cursusjaar.
Tot 14 dagen voor het begin van het eerste cursusjaar kunt u zich inschrijven, onder voorbehoud van nog vrij beschikbare plaatsen. Het aantal beschikbare plaatsen voor het eerste cursusjaar wordt onderaan op de inschrijfpagina weergegeven.
Tweede cursusjaar
Het tweede jaar gaat verder waar het eerste cursusjaar gestopt is. Ook wordt een aantal nieuwe onderwerpen behandeld als literatuurgeschiedenis, mode, onderwijs en muziek.
U kunt zich hier inschrijven voor het tweede cursusjaar. Inschrijven voor het tweede cursusjaar is pas mogelijk na het volgen van het eerste cursusjaar.
Tot 14 dagen voor het begin van het tweede cursusjaar kunt u zich inschrijven, onder voorbehoud van nog vrij beschikbare plaatsen. Het aantal beschikbare plaatsen voor het tweede cursusjaar wordt onderaan op de inschrijfpagina weergegeven.
Modules
Na het afronden van het eerste en tweede cursusjaar van de School voor Geschiedenis heeft u de mogelijk om verschillende modules te volgen. De lesavonden van de modules vinden maandagavond plaats in het MollerJuvenaat. Naast een vast aanbod aan modules worden er elk cursusjaar wisselende modules aangeboden. In de maand mei wordt het aanbod van de modules voor het nieuwe cursusjaar bepaald en staat de inschrijving open.
U kunt zich hier inschrijven voor de verschillende modules.
Tot 14 dagen voor het begin van de module kunt u zich inschrijven, onder voorbehoud van nog vrij beschikbare plaatsen. Het aantal beschikbare plaatsen wordt onderaan op de inschrijfpagina weergegeven.