Stadsexcursie naar de Sint Quirinuskerk te Halsteren

De Geschiedkundige Kring nodigt u uit voor een bezoek aan de Sint Quirinuskerk aan de Dorpsstraat te Halsteren. Vanuit de polders in het westen bepaalt de markante Sint Quirinuskerk mede het gezicht van Halsteren.

Op 15 maart 1911 werd door het parochiebestuur in Halsteren aan de bisschop van Breda toestemming gevraagd om een nieuwe kerk te bouwen met als patroonheilige Sint Quirinus. De aanbesteding van deze kerk vond plaats op 18 mei 1911. Op 5 september 1911 legde men de eerste steen en op 26 mei 1913 werd de kerk door mgr. Meeuwensen geconsacreerd.

De architect van deze kerk was Jos Cuypers (1861-1949), architect uit Roermond. Jos Cuypers heeft eind 19e eeuw tot halverwege de 20e eeuw vele kerken ontworpen, eerst neogotisch van stijl, later romaanser. Van 1899 tot 1908 werkte hij samen met Jan Stuyt (1868-1934), vanaf 1920 tot zijn dood in 1949 met zijn zoon Pierre Cuypers jr. (1891-1982). Bekende werken van zijn hand in onze omgeving zijn o.a. de St. Gummaruskerk van Steenbergen, de St. Laurentiuskerk van Breda-Ginneken en de o.l. vrouw van Lourdeskerk (fort) in Bergen op Zoom.
De Sint Quirinuskerk vertoont veel verwantschap met de Rozenkranskerk (‘Obrechtkerk’) in Amsterdam, die door hem kort tevoren was gebouwd (1908-1911). De Sint Quirinuskerk is gebouwd in Romaanse stijl met enkele Neogotische en Byzantijnse elementen.

De afgelopen jaren is de Sint Quirinuskerk grondig gerestaureerd, reden voor een bezoek aan de kerk. Een gids van de Sint Quirinuskerk zal ons deze zondag meenemen op een rondleiding door de kerk. Daarnaast zal Hans Smeenk van Aannemersbedrijf Cauwenborgh een toelichting geven op de uitvoering van de restauratiewerken.

Deze stadsexcursie staat open voor leden en niet-leden. Aanmelding vooraf is wel vereist. Dit kan, bij voorkeur via e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl of eventueel telefonisch: 0164-243144

 

Vergelijkbare berichten

  • Vrijwilligersdag 2022

    Op 17 september 2022 bood de Geschiedkundige Kring haar vrijwilligers het traditionele jaarlijkse uitstapje aan. Nadat corona roet in het eten gooide, kon het nu (voorzichtig) weer. De ontvangst vond plaats in de Lambertuskerk te Wouw, waar men aan twee interessante excursies kon deelnemen

  • Hofzaallezingen 2015

    De Hofzaallezingen komen er weer aan, op 3, 10, 17 en 24 maart 2015. De serie staat in 2015 in het teken van de 2e wereldoorlog.

  • Vrijwilligers naar Vrederust

    De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust

  • Tussen Rijn, Maas en Schelde

    De vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring werden vergast op een wandeling langs de Brabantse Wal en een bezoek aan streekmuseum Den Aanwas