Stadsexcursie naar de Sint Quirinuskerk te Halsteren

De Geschiedkundige Kring nodigt u uit voor een bezoek aan de Sint Quirinuskerk aan de Dorpsstraat te Halsteren. Vanuit de polders in het westen bepaalt de markante Sint Quirinuskerk mede het gezicht van Halsteren.

Op 15 maart 1911 werd door het parochiebestuur in Halsteren aan de bisschop van Breda toestemming gevraagd om een nieuwe kerk te bouwen met als patroonheilige Sint Quirinus. De aanbesteding van deze kerk vond plaats op 18 mei 1911. Op 5 september 1911 legde men de eerste steen en op 26 mei 1913 werd de kerk door mgr. Meeuwensen geconsacreerd.

De architect van deze kerk was Jos Cuypers (1861-1949), architect uit Roermond. Jos Cuypers heeft eind 19e eeuw tot halverwege de 20e eeuw vele kerken ontworpen, eerst neogotisch van stijl, later romaanser. Van 1899 tot 1908 werkte hij samen met Jan Stuyt (1868-1934), vanaf 1920 tot zijn dood in 1949 met zijn zoon Pierre Cuypers jr. (1891-1982). Bekende werken van zijn hand in onze omgeving zijn o.a. de St. Gummaruskerk van Steenbergen, de St. Laurentiuskerk van Breda-Ginneken en de o.l. vrouw van Lourdeskerk (fort) in Bergen op Zoom.
De Sint Quirinuskerk vertoont veel verwantschap met de Rozenkranskerk (‘Obrechtkerk’) in Amsterdam, die door hem kort tevoren was gebouwd (1908-1911). De Sint Quirinuskerk is gebouwd in Romaanse stijl met enkele Neogotische en Byzantijnse elementen.

De afgelopen jaren is de Sint Quirinuskerk grondig gerestaureerd, reden voor een bezoek aan de kerk. Een gids van de Sint Quirinuskerk zal ons deze zondag meenemen op een rondleiding door de kerk. Daarnaast zal Hans Smeenk van Aannemersbedrijf Cauwenborgh een toelichting geven op de uitvoering van de restauratiewerken.

Deze stadsexcursie staat open voor leden en niet-leden. Aanmelding vooraf is wel vereist. Dit kan, bij voorkeur via e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl of eventueel telefonisch: 0164-243144

 

Vergelijkbare berichten

  • Aanmelding voor Geschiedenisquiz 2014

    DE avond waarop u uw deskundigheid kunt demonstreren komt er weer aan! Vrijdagavond 28 maart vindt de tiende editie van de Gerschiedenisquiz plaats in’de theaterzaal van ’t Rijks.

  • Vrijwilligers naar Vrederust

    De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust

  • Stadsexcursie Nieuw Borgvliet, verslag

    Op zondagochtend 3 juni 2012 stonden ondanks het regenachtige weer een veertigtal belangstellenden klaar voor de wandeling door de kern van Nieuw Borgvliet. Deels leden van de Geschiedkundige Kring, deels bewoners van deze buurt/wijk/dorp (doorhalen wat niet op prijs wordt gesteld). Tijdens de wandeling konden vooral de laatsten hun herinneringen ophalen hoe het vroeger was, de jeugdherineringen kwamen als een stortvloed voorbij. Maar de ontstaansgeschiedenis en geleidelijke ontwikkeling, daar ging het om.

  • Wijziging bestemming stadsexcursie

    Helaas kregen wij op 20 oktober een telefoontje dat het geplande bezoek door privé omstandigheden niet door kan gaan. Er is een alternatief programma voorzien. Plus een ’troostprijs’.

  • Stadsexcursie ’t Fort, verslag

    Op zondag 28 oktober 2012 hield de Geschiedkundige Kring een stadsexcursie in wijk ’t Fort voor leden en belangstellenden. Dat is de derde wijk op rij die op een dergelijke wijze wordt aangedaan.