Stadsexcursie Nieuw Borgvliet

Doel van de excursie is kennismaken met het verleden, het heden en de stedenbouwkundige structuur van dit voormalige dorp, dat zijn karakter nog niet heeft verloren. De wijk met de Zeeheldenbuurt, de Mondaf, de Brombeer, Roozenoord, de Congo, Schaliehoef,  molen ˊDe Twee Vriendenˊ, het ˊHoofdkwartierˊ en sinds kort de brede school ˊHet Paletˊ.  Maar ook de wijk waar namen uit het verleden nog rondzingen: de schrijver A.M. de Jong, de graaf en gravin De Chambure-Cuijpers van het landgoed Mattenburgh, de onderwijzers Nuijten en Van Eekelen, café Den Ronden.

De start is bij de kerk aan de Rembrandtstraat 52.

De excursie staat opnieuw onder leiding van de stedenbouwkundige Frans de Looij, maar ook anderen zullen u informeren.

De wandeling start bij de dorpskerk waaraan we, evenals aan het kerkhof, een bezoek brengen. De wandeling eindigt bij de molen ˊDe Twee Vriendenˊ, waar u op eigen gelegenheid en kosten wat kunt drinken, kopen of de molen bezichtigen. Ondertussen heeft u kennis gemaakt  met de bijzondere geschiedenis van deze voormalige heerlijkheid, met zijn stedenbouwkundige kenmerken en met het dorpsleven van vroeger.

Zoals gebruikelijk zijn de stadsexcursies op de zondagochtenden gratis.

Vergelijkbare berichten

  • Stadsexcursie Vestinggronden Noord

    Op 9 juni 2013 organiseert de Geschiedkundige Kring een stadsexcursie naar de Vestinggronden-Noord, voor meer informatie klik hier. Hieronder alvast een voorproefje van de fraaie architectuur van deze stadsuitbreiding.

  • Verslag van de Vrijwilligersdag 2014

    De jaarlijkse excursie voor de vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring waarmee het bestuur (en leden) de vele vrijwilligers in het zonnetje zet en bedankt voor de inzet voor de vereniging! Op 11 oktober 2014 ging de reis naar streekmuseum De Meestoof in St Annaland

  • Verslag van de excursie naar de Quirinuskerk

    Tijdens de stadsexcursie op zondagmorgen vertelden de inleiders over historie van de kerk, herkomst van het monumentaal meubilair en het noodzakelijke herstel dat thans gaande is om het gebouw voor verval te behoeden. Een openbaring.

  • Jaarexcursie naar Diest

    De jaarexcursie gaat dit jaar naar Diest. Op zaterdag 6 september wordt onder andere het Begijnhof (Unesco werelderfgoed), het stedelijk museum en de fraaie gasthuisapotheek bezocht..