Toelichting krantenartikel Cultuurvisie Buitengebied

Vanmorgen 14-7 staat in de krant dat “Willem de Weert van de Geschiedkundige Kring” vindt dat de gemeente haar natuurgebieden moet verkopen”. Dit verdient enige toelichting. Mijn redenatie vanuit de historische achtergrond is dat de natuur veiliger is in eigendom van bijvoorbeeld Brabants Landschap/Staatsbosbeheer/Natuurmonumenten dan bij de gemeente zelf. Bij de gemeente spelen altijd meerdere belangen dan natuur wat ook logisch is. Het is namelijk de gemeente zelf die voor stadsuitbreiding in het verleden de complete landgoederen Lievenshove en Rozenoord opgeruimd heeft en de villa Ruytershove gesloopt en akkoord ging met sloop villa Meilust.

N.B. Van de opbrengst van de verkoop van Lievensberg, Molenzicht en Ruytershove kan de schuldenlast verminderd worden. Schenken zou natuurlijk ook een mooi gebaar zijn.

P.S. Tegenwoordig zijn de landgoederen beter beschermd door Natura 2000 en Natuurnetwerk Nederland dan vroeger. Ook zijn de landgoederen aangemerkt als cultuurhistorisch waardevol in Nota Belvédère en Cultuurhistorische Waardenkaart Provincie Noord-Brabant.

Vergelijkbare berichten

  • Lezing Zuiderwaterlinie

    Woensdag 25 september biedt Heemkundekring Halchterth een lezing aan leden en niet-leden over de Zuiderwaterlinie, die loopt van Bergen op Zoom tot aan Grave.

  • Weekmarkt 100 jaar

    De weekmarkt viert dit jaar zijn 100e verjaardag. Althans, de moderne versie er van. In de middeleeuwen werd ook een weekmarkt op dezelfde dag gehouden (zie bovenstaande afbeelding van Hans Bol uit 1583. De huidige weekmarkt heeft opnieuw het veld moeten ruimen, of is terug het centrum in gekomen, het is maar net hoe je het bekijkt. Foto’s vertellen een verhaal van een markt die op elke standplaats zijn eigen sfeer kende.

  • Lesbrief bevrijding 1944

    De werkgroep Jeugd heeft bij het boek ’80 jaar bevrijding Brabantse Wal’ een lesbrief samengesteld

  • Gehuchten terug op de kaart

    Het eerste bord van de (binnen de gemeente) verdwenen gehuchten duidt aan waar Noordgeest te vinden was.

  • 4e editie Popmonument

    Tijdens de landelijke Open Monumentendagen op 8 en 9 september 2018 staat Bergen op Zoom in het teken van Kunsten in de Monumenten. PopMonument is een van de mooie evenementen dit weekend, deze 4e editie belooft weer een mooi feest te worden!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *