Toelichting krantenartikel Cultuurvisie Buitengebied

Vanmorgen 14-7 staat in de krant dat “Willem de Weert van de Geschiedkundige Kring” vindt dat de gemeente haar natuurgebieden moet verkopen”. Dit verdient enige toelichting. Mijn redenatie vanuit de historische achtergrond is dat de natuur veiliger is in eigendom van bijvoorbeeld Brabants Landschap/Staatsbosbeheer/Natuurmonumenten dan bij de gemeente zelf. Bij de gemeente spelen altijd meerdere belangen dan natuur wat ook logisch is. Het is namelijk de gemeente zelf die voor stadsuitbreiding in het verleden de complete landgoederen Lievenshove en Rozenoord opgeruimd heeft en de villa Ruytershove gesloopt en akkoord ging met sloop villa Meilust.

N.B. Van de opbrengst van de verkoop van Lievensberg, Molenzicht en Ruytershove kan de schuldenlast verminderd worden. Schenken zou natuurlijk ook een mooi gebaar zijn.

P.S. Tegenwoordig zijn de landgoederen beter beschermd door Natura 2000 en Natuurnetwerk Nederland dan vroeger. Ook zijn de landgoederen aangemerkt als cultuurhistorisch waardevol in Nota Belvédère en Cultuurhistorische Waardenkaart Provincie Noord-Brabant.

Vergelijkbare berichten

  • Kerkepad 2017

    Een generatie terug zou het evenement zo heten. Vandaag de dag heet het ‘Open kerken Brabant’ en kunnen deze monumentale gebouwen bezocht worden. Zondag 26 november is het zo ver.

  • Nóg een ‘Aerdig Geback’

    Het herstel van de Waterschans aan het eind van het ‘havenkanaal’ is in volle gang. Een aantal foto’s en een vogelvluchtfilmpje laten u zien wat het gaat worden.

  • Bergse Erfgoedprijs

    Voor de nieuwe Bergse Erfgoedprijs zijn maar liefst 8 projecten ingediend. Vier daarvan zijn genomineerd. Of in ‘moderne taal’: staan op een shortlist. Meer hierover in bijgaand artikel.

  • Gehuchten terug op de kaart

    Het eerste bord van de (binnen de gemeente) verdwenen gehuchten duidt aan waar Noordgeest te vinden was.

  • Open dag Scherminckel druk bezocht

    SIDS kan terugzien op een zeer succesvolle open dag, waarop de opgravingen langs de zuidoostsingel konden worden bezocht. Meer dan 250 mensen maakten van de gelegenheid gebruik om een paar kleine stukjes van de vesting te bekijken. De vrijwilligers hadden nauwelijks de tijd om op adem te komen en even een kopje koffie te drinken. Het was een dag met voldoening voor alle partijen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *