Toelichting krantenartikel Cultuurvisie Buitengebied

Vanmorgen 14-7 staat in de krant dat “Willem de Weert van de Geschiedkundige Kring” vindt dat de gemeente haar natuurgebieden moet verkopen”. Dit verdient enige toelichting. Mijn redenatie vanuit de historische achtergrond is dat de natuur veiliger is in eigendom van bijvoorbeeld Brabants Landschap/Staatsbosbeheer/Natuurmonumenten dan bij de gemeente zelf. Bij de gemeente spelen altijd meerdere belangen dan natuur wat ook logisch is. Het is namelijk de gemeente zelf die voor stadsuitbreiding in het verleden de complete landgoederen Lievenshove en Rozenoord opgeruimd heeft en de villa Ruytershove gesloopt en akkoord ging met sloop villa Meilust.

N.B. Van de opbrengst van de verkoop van Lievensberg, Molenzicht en Ruytershove kan de schuldenlast verminderd worden. Schenken zou natuurlijk ook een mooi gebaar zijn.

P.S. Tegenwoordig zijn de landgoederen beter beschermd door Natura 2000 en Natuurnetwerk Nederland dan vroeger. Ook zijn de landgoederen aangemerkt als cultuurhistorisch waardevol in Nota Belvédère en Cultuurhistorische Waardenkaart Provincie Noord-Brabant.

Vergelijkbare berichten

  • Monumentenweekend 2016 groots geopend

    Op vrijdagavond opende Arjan van der Weegen het dertigste Bergse Monumentenweekend, waarbij de het kijk- en luisterkunstwerk ‘Die andere wereld’ van Ward Warmoeskerken een indrukwekkende invulling toonde van het thema Iconen en
    De eerste uitreiking van de Bergse Erfgoedprijs die bij deze gelegenheid plaatsvond wordt in een ander artikel beschreven.

  • Agge mar goed doet

    De carnavalsbals op 31 januari 1953 werden ruw onderbroken door de eerste berichten over dreigende dijkdoorbraken. Hoe de stad vervolgens op z’n kop stond werd in de vastenavendkrant van 1964 in de herinnering gebracht. De stichting vastenavend bracht twee proclamaties uit in een speciale editie van de vastenavendkrant.

  • Hofzaallezing 2019-II : met de boswachter mee

    Erik de Jonge is behalve boswachter een getalenteerd natuurfotograaf. En dat zie je in deze ‘lezing’. De boswachter als ambassadeur voor het natuurschoon waar we middenin wonen. De Brabantse Wal. Een prima vakantiebestemming, trouwens.

  • Hofzaallezing 2017-I: Handel en scheepvaart in de Scheldedelta

    De eerste Hofzaallezing van 2017 op 7maart besteedde aandacht aan de economische
    ontwikkelingen in de delta van de Schelde. De inleider van de avond, prof.dr. Peter Henderikx biedt met deze lezing een aanvulling op het standaardwerk ‘De geschiedenis van Zeeland’ uit 2012 waarin de steden Reimerswaal en Bergen op Zoom ontbreken, hetgeen hij als een lacune beschouwt.

  • 4e editie Popmonument

    Tijdens de landelijke Open Monumentendagen op 8 en 9 september 2018 staat Bergen op Zoom in het teken van Kunsten in de Monumenten. PopMonument is een van de mooie evenementen dit weekend, deze 4e editie belooft weer een mooi feest te worden!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *