Vergelijkbare berichten
Afhalen ledengeschenk wordt herhaald
Relatief weinig leden haalden tot nog toe dit ledengeschenk af.
Er komt nog een herkansing; let op onze nieuwsbrieven
Wad ’n otskaai
Dialectwoorden zijn voor de ‘autochtonen’ onmiddellijk herkenbaar…., of niet! De verbazing van een groep cursisten op de School voor geschiedenis over bovenstaande uitdrukking leidde tot een kleine speurtocht met een wat verrassend resultaat.
Kent u Anna Bakx?
Waar genealogisch onderzoek u kan brengen leest u in bijgaand artikel van Jeroen van Oevelen. Leuk om verbindingen met bekende Bergenaren uit een ver verleden te leggen.
Hofzaallezing 2016-II: Een vergeten oorlog
Aan het eind van de Napoleontische oorlog is Nederland nagenoeg bevrijd, maar Bergen op Zoom wordt met enkele andere vestingen nog steeds bezet gehouden. Zelfs duurt dit tot na de troonsafstand van Napoleon. De door Ad van den Bulck beschreven verrassingsaanval wordt met deze lezing in het perspectief van deze Europese oorlog geplaatst. Behalve een korte samenvatting is ook een uitgebreid verslag beschikbaar, plus downloads van vroegere publicaties.
Jaarexcursie 2026 naar het historische Lier!
zaterdag 19 september 2026 vindt de jaarexcursie voor leden (en introducé’s) plaats. Voor programma, inschrijven en meer, hier doorklikken
Er staat een paard in de tuin ….
Indertijd waren we te gast aan de Hoogstraat 15, het huis van De Ram. Er dook een interessante foto op in het West brabants Archief, die gemaakt is in de achtertuin van dit pand.
