Vergelijkbare berichten
Addedadamaalal?
Na de ALV op 13 april 2016 werd in een Bergs sfeertje (en dialect) uitleg gegeven over het Bergs dialect. Leerzaam voor leden met een afstamming van elders, maar minstens zo leutig voor de autochtone Bergenaar. Het werd een reclame-uurtje voor module 17 van de School voor Geschiedenis.
Open Joodse Huizen / huizen van verzet
Jaarlijks worden op (bijna) de plek waar ze woonden, de verhalen van Joodse stadgenoten verteld, én waar schuilplaatsen werden geboden tijdens de tweede wereldoorlog.
OP 3 mei is er een online talkshow
Hofzaallezing 2019-3: Het ontstaan van de Brabantse Wal
Brabantse Wal: als Nederland in het klein. In vorige lezing gebruikte de inleider nota bene dezelfde associatie. Toch bleek de lezing van toaal verschillende inhoud. Een college geologie over de woonomgeving.
Lesmateriaal na afloop van les 1
Het ‘huiswerk’ na les 1 van oud schrift vind u hieronder. Het transcript De eed van Jan van Withem Transcriptieregels
Bijdrage Geschiedkundige Kring aan de raadsvergadering Visie Buitengebied
Namens de Geschiedkundige Kring heeft Waterschans redactielid Willem de Weert ingesproken bij de beeldvormende raadsvergadering over de Visie Buitengebied.
Hofzaallezingen 2017 – Uitverkocht!
In minder dan geen tijd was het hele volume aan entreekaarten voor deze lezingen uitverkocht. Een korte schets van de betreffende lezingen vindt u in bijgaand artikel.
