Toen het Gouvernement nog militair was

Vergelijkbare berichten

  • Bourgondische hofcultuur in BoZ

    Marion Boers maakte korte metten met de zogenaamde bourgondische maaltijden die enige tijd populair waren. Het voedsel werd daar op een jolige manier aangeboden op houten planken uitgestald op volle tafels, en bestek ontbrak sowieso. Eten met je handen en zo was dus ‘bourgondisch’. ‘Integendeel’, vertelde Boers, ‘maaltijden in die tijd waren aan vele regels gebonden’. Bart van Loo bracht het boek ‘Bourgondiers’ uit, dat een duidelijk beeld schetst van de expansie die de Bourgondische hertogen realiseerden en daarmee hun hofrituelen verder verspreidden.

  • Drukke weekends

    De weekends van juni maken dat je als Bergenaar eigenlijk niet met goed fatsoen de stad uit kan. Of je doet mee, of je bent publiek, samen met de bezoekers van een groot aantal bijzondere evenementen.

  • Monumentendag voor jeugdige volwassenen

    Ouders en grootouders mochten een dag meekijken met hun (klein-) kinderen in de mooiste geschiedenisles die maar kunt bedenken. Je staat er midden in. Een eenmalig gebeuren dank zij het jubileumjaar van de Geschiedkundige Kring; tevens een langdurige traditie van de stichting Jeugdmonumentendag

  • Gertrude van Roode onderscheiden

    Tijdens de officiële sluiting van het jubileumjaar werd Gertrude van Roode benoemd als lid in de Orde van Oranje Nassau.

  • SIEB wordt WIE

    De Geschiedkundige Kring is een nieuwe werkgroep rijker. De Stichting Industrieel Erfgoed Bergen op Stoom gaat verder als werkgroep onder de vleugels van de Geschiedkundige Kring.

  • Kunst of kitsch?

    Als het om een origineel Bergs stukje werk gaat, maakt het niet uit wat de specialisten er van vinden. Een Bergenaar met het hart op de juiste (lees: ansjovinistische) plaats vindt het sowieso onbetaalbaar.