Toen het Gouvernement nog militair was

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2026 – uitverkocht

    De Hofzaallezingen staan dit jaar in teken van de verloren landgoederen. De kaartverkoop gaat open op 24 februari. De cyclus is dit jaar op dinsdag 17, 24 en 31 maart 2026.

  • Canada at War

    YouTube bevat (ook) een grote hoeveelheid origineel filmmateriaal van WO II. Twee films zijn hier uit gelicht: de operaties van het Canadese leger vanaf Normandië langs de Belgische kust, en een film over de Slag om de Schelde, de grootste strijd ooit op Nederlandse bodem. Deze strijd was cruciaal voor de uiteindelijke overwinning.
    Behalve deze twee films is ook de herdenkingsfilm die de Geschiedkundige Kring ism BRTO tv in 1994 maakte hier te vinden.

  • Presentatie boek over familie Rogier (ledengeschenk 2016)

    Hoe kan een boek over de familie Rogier beter worden gepresenteerd dan met muziek uit een orgel, gebouwd door een lid vandeze familie? De aanbieding van het nieuwste ledengeschenk vond dan ook plaats in de Gertrudiskerk. Yolande Kortlever mocht het eerste exemplaar onder loftuitingen aan haar gericht in ontvangst nemen.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.

  • Mooij weer SIEB

    SIEB is er in geslaagd een mooi stukje industrieel erfgoed te behouden. Wat meer is: Verborgen kunst wordt hiermee zichtbaar gemaakt voor iedereen. Bezoekers van Kees de Mooij Fiets en Fitness kunnen het gerestaureerde kunstwerk uit het gesloopte GEB trafohuis in het voormalige Liga-gebouw bewonderen.

  • Bergse Erfgoedprijs

    Voor de nieuwe Bergse Erfgoedprijs zijn maar liefst 8 projecten ingediend. Vier daarvan zijn genomineerd. Of in ‘moderne taal’: staan op een shortlist. Meer hierover in bijgaand artikel.