Vergelijkbare berichten
Inhoudstabel Waterschans bijgewerkt
De inhoudstabel van de Waterschans op deze website werkt weer als vanouds; je kunt weer elk artikel dat vanaf 1968 is verschenen (behalve in de twee laatste jaargangen), met één klik oproepen.
Verhalen op het Archief
Het WBA gaat in samenwerking met meerdere partijen een verhalenbank voor West brabant opzetten
Een bustocht naar de Slag bij de Somme; doorgeschoven naar het najaar
Een bijzondere excursie naar het WO I slagveld aan de Somme, waar honderdduizenden werden opgeofferd voor een paar kilometers terreinwinst. Die overigens ook weer verloren ging. Met Nic Grosfeld als gids kunt u verzekerd zijn van een zeer interessante reis.
Waterschans 2023-II
De Waterschans van juni is uit. In dit bericht leest u welke onderwerpen de redactie voor deze editie voorzien heeft.
Twee ereburgers in Steenbergen
Steenbergen heeft twee geschiedenisadepten onderscheiden met het erburgerschap. Waarmee Steenbergen thans drie ereburgers kent. Beiden hebben de geschiedenis van deze stad voor de huidige generaties toegankelijk gemaakt
Open Joodse Huizen / Huizen van Verzet
5 mei: Bevrijdingsdag! Voor hen die overleefden, en zij die werkten in het geheim, was de Duitse terugtocht eens te meer bevrijdend.
Sommige stadgenoten niet meer terug uit de Duitse kampen. Op vijf plaatsen in Bergen op Zoom worden verhalen verteld over een aantal van deze mensen.
Huiveringwekkend, maar uiterst leerzaam voor huidige generaties
