Ziet hoe hij graaft, slaaft en draaft met geweld….

Achter de zichtbare gemetselde muur blijkt nog een heel brok massief muurwerk aanwezig (opname 11 april 2017)

Neen, Maraens trompetten zijn (nog) niet te horen. En al is er een flinke bres geslagen in de aarden wal van het ravelijn Op den Zoom, het herstel verloopt voorspoedig. De contour van het aardlichaam wordt al goed zichtbaar.
Ook het herstel van het metselwerk vordert. Aan de lichte plekken is te zien hoezeer reparatie noodzakelijk was. Die stukken zijn opgebouwd uit nieuwe stenen. Een paar weken terug was op die reparatieplekken goed te zien hoe dik die muren eigenlijk zijn.

De aannemer is nog volop doende, maar duidelijk is dat het herstelde ravelijn straks de oude (door verwaarlozing) beboste ruïne vrij snel zal doen vergeten.

Op deze opname van 13 november 2013 is te zien dat het ravelijn eigenlijk een romantische ruine was. Een deel van de bomen is hier nota bene al verwijderd. Die groeiden er overigens pas vanaf ongeveer 1932, toen de terre als gemeentelijke kweektuin werd ingericht
Een kleine suggestie vanuit York om de aarden wal van het ravelijn straks te stofferen. In het voorjaar is het een compleet feest van narcissen

Vergelijkbare berichten

  • SBM krijgt een draadloos gidssysteem

    Dank zij een schenking kunnen de gidsen van SBM bij rondleidingen gebruik maken van een zendertje om de deelnemers te vertellen over een bezienswaardigheid. De deelnemers krijgen ieder een ontvangertje mee. Hiermee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling

  • Henri Mastboom lezingen

    De bekende Mastboomlezingen hebben dit seizoen als thema ‘Grenzen’. Daarbij wordt de nadruk gelegd op de grens dwars door Brabant, of wel de Nederlands – Belgische grens. Helaas is de cyclus als u dit leest al van start gegaan.

  • Excursie naar de slagvelden aan de Somme

    Binnenkort is er wer een excursie naar de Somme onder de deskundige leiding van drs Nic Grosfeld. Deze excursie wijkt deels af van eerdere reizen naar dit slagveld van de Eerste Wereldoorlog.

  • Tip: Bezoek het Westfront ’14-’18 met een app

    Voor wie binnenkort richting Frankrijk trekt: download een app met een groot aantal bezoekwaardige plekken voorzien van beschrijvingen die je thuis al kunt doornemen. Je kunt ook zelf middels de ingebouwde locatiebeschrijvingen een eigen route samenstellen.

  • Hofzaallezing #1 2023

    Dinsdag 25 april vond de eerste Hofzaallezing van 2023 plaats. Het verslag van de lezing door Joep Hoeks over de menselijke vaardigheid vuur te maken kunt u hier teruglezen