Alloo, mette Peperbus ……….

De peperbus in een wat ouder uiterlijk
De peperbus in een wat ouder uiterlijk

Natuurlijk zijn er veel foto’s van de Bergse stadstoren. Maar wanneer zijn die eigenlijk gemaakt? Bijgaand een foto die op de beeldbank van het Westbrabants Archief gedateerd staat op ca 1955. Klopt dat wel? Er zijn twijfels. Wie helpt uw verslaggever uit de droom en geeft een preciezer jaartal aan? Aanwijzingen kunnen zijn de voertuigen (er staat een jeep bij, dus zeker naoorlogs), de galmborden voor het carillon zijn nog aanwezig en voor de goede waarnemer is er nóg minstens één belangrijk element.
En wat is dat ‘dambord’ in de bestrating?
Het speurwerk wat u wellicht gaat doen geeft u een idee van wat er bij de geschiedenisquiz van de deelnemers wordt gevraagd….
De originele foto kunt u ook via deze link bekijken.
Graag hoort de redactie op welk jaar u deze foto zet.

Omdat de reactiemogelijkheid op de website nogal wordt geplaagd door spam is deze voorlopig afgesloten. Stuurt u daarom svp een mailtje aan waterschans@ziggo.nl

 

Vergelijkbare berichten

  • Arleniusdag

    In Aarle-Rixtel wordt op 14 oktober een dag gewijd aan het leven en werk van Arlenius. Dit is geen activiteit van de Kring, maar graag brengen we deze interessante dag onder de aandacht van onze leden.

  • 30 september Excursie naar de Somme

    Middels een dagtrip naar het slagveld van 1916 aan de Somme kunt u meer kennis nemen van wat tijdens de Eerste Wereldoorlog werd aangericht, en waarvan Nederland als neutrale staat alleen de indirecte gevolgen van ondervond.

  • Muur Smitsvest heet weer Gadellière

    Op 4 november 2016 werd de naamsteen van Gadellière (opnieuw) onthuld. Dit als bekroning op de restauratie van de in verval geraakte vestingmuur langs het Smitsvest.

  • Hofzaallezing 2019-II : met de boswachter mee

    Erik de Jonge is behalve boswachter een getalenteerd natuurfotograaf. En dat zie je in deze ‘lezing’. De boswachter als ambassadeur voor het natuurschoon waar we middenin wonen. De Brabantse Wal. Een prima vakantiebestemming, trouwens.

  • Van Bergse bodem

    Deze wekelijkse druppel lokale geschiedenis in BNdeStem is voor de meeste lezers reden om de krant op dinsdag snel open te slaan. Thans wordt zelfs een beroep op uw kennis en/of geheugen gedaan!