Genealogie dagen in Midden en West-Brabant

De Nederlandse Genealogische vereniging organiseert in juni een aantal bijeenkomsten in regio Midden en West-Brabant. Op dinsdag 25 juni zal dit in Bergen op Zoom zijn.

Dinsdag 4 juni, bijeenkomst in Tilburg
Voorouderspreekuur van 13- 14 uur
Lezing door Jaap de Rooij over GensDataPro , wegwijs in je voorouders
Aanvang 14:00 uur, locatie: Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2

Donderdag 13 juni, bijeenkomst in ’s-Hertogenbosch
Rondleiding door het Stadsarchief
Aanvang 14:00 uur, locatie: Stadsarchief (Erfgoed ’s-Hertogenbosch), Bloemenkamp 50
Rondleiding Stadsarchief ’s-Hertogenbosch, onderdeel van Erfgoed ’sHertogenbosch (‘meer dan genealogie alleen!’) onder leiding van dhr. J. Biemans
Het aantal deelnemers is helaas beperkt. Aanmelden is noodzakelijk en kan vóór 11 juni bij secretaris@westnoordbrabant.ngv.nl

Woensdag 19 juni, bijeenkomst in Breda
Voorouderspreekuur en informatie over genealogische computerprogramma’s van 13-14 uur
Lezing door Jos Swanenberg, familienamen en Brabantse dialecten
Aanvang 14 uur Locatie: Stadsarchief Breda, Parade 10

Dinsdag 25 juni, bijeenkomst in Bergen op Zoom
Voorouderspreekuur van 13-14 uur.
Lezing door Frans Roelvink over Delpher, de krant als bron voor genealogisch onderzoek
Aanvang 14 uur, locatie: West-Brabants Archief, kelder van het koetshuis van het Markiezenhof, Hofstraat 2b

Voor de maanden juli en augustus staan vanwege de vakantieperiode geen bijeenkomsten gepland. Voor de maand september is nog geen programma vastgesteld. Noteer alvast de volgende data:
dinsdag 3 september in Tilburg
donderdag 12 september in ’s-Hertogenbosch
woensdag 18 september in Breda
dinsdag 24 september in Bergen op Zoom

Meer informatie over de Nederlandse Genealogische Vereniging kunt u op de site https://ontdekjouwverhaal.nl/ vinden.

Vergelijkbare berichten

  • Willem van Ham ter ere

    Op 9 oktober worden maar liefst twee ledengeschenken officieel gepresenteerd in de Gertrudiskerk. Het liber amicorum ‘Willem van Ham, zijn leven, zijn werk zijn levenswerk’ en de brede studie ‘Jan IV van Glimes’.
    Twee prachtige aanwinsten voor belangstellenden van de geschiedenis van de regio. Het eerste is samengesteld ter herdenking van Willem van Ham, in het laatste bevat (ook) een bijdrage van hem.
    De op 9 oktober geldende corona-maatregelen lijken een ruime opkomst mogelijk te maken.

  • Hofzaallezingen interview Sjef de Wit

    Zondag 19 januari 2014 wordt Sjef de Wit, namens de Geschiedkundige Kring, medeorganisator aan de Hofzaallezingen geïnterviewd over de komende reeks.

  • Hofzaallezing 2024-3

    Het Geopark gebied blijkt bezaaid met vroegere verdronken dorpen. Daarbij zijn nog niet eens andere plekken als kloosters en buurtschappen geteld.

  • LAAT DE HOLLAND MAAR BORRELEN – editie 2

    Op zondag 10 mei vindt in Cultureel Proeflokaal De Holland aan de Havendijk 14 in Bergen op Zoom de tweede editie plaats van “Laat De Holland maar borrelen!”. Verhalen en herinneringen aan de Bergse gieterijen Tijdens deze middag staan verhalen, foto’s en herinneringen aan de Bergse gieterijen centraal. Bezoekers kunnen komen kijken, luisteren, herinneringen ophalen…