Genealogie dagen in Midden en West-Brabant

De Nederlandse Genealogische vereniging organiseert in juni een aantal bijeenkomsten in regio Midden en West-Brabant. Op dinsdag 25 juni zal dit in Bergen op Zoom zijn.

Dinsdag 4 juni, bijeenkomst in Tilburg
Voorouderspreekuur van 13- 14 uur
Lezing door Jaap de Rooij over GensDataPro , wegwijs in je voorouders
Aanvang 14:00 uur, locatie: Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2

Donderdag 13 juni, bijeenkomst in ’s-Hertogenbosch
Rondleiding door het Stadsarchief
Aanvang 14:00 uur, locatie: Stadsarchief (Erfgoed ’s-Hertogenbosch), Bloemenkamp 50
Rondleiding Stadsarchief ’s-Hertogenbosch, onderdeel van Erfgoed ’sHertogenbosch (‘meer dan genealogie alleen!’) onder leiding van dhr. J. Biemans
Het aantal deelnemers is helaas beperkt. Aanmelden is noodzakelijk en kan vóór 11 juni bij secretaris@westnoordbrabant.ngv.nl

Woensdag 19 juni, bijeenkomst in Breda
Voorouderspreekuur en informatie over genealogische computerprogramma’s van 13-14 uur
Lezing door Jos Swanenberg, familienamen en Brabantse dialecten
Aanvang 14 uur Locatie: Stadsarchief Breda, Parade 10

Dinsdag 25 juni, bijeenkomst in Bergen op Zoom
Voorouderspreekuur van 13-14 uur.
Lezing door Frans Roelvink over Delpher, de krant als bron voor genealogisch onderzoek
Aanvang 14 uur, locatie: West-Brabants Archief, kelder van het koetshuis van het Markiezenhof, Hofstraat 2b

Voor de maanden juli en augustus staan vanwege de vakantieperiode geen bijeenkomsten gepland. Voor de maand september is nog geen programma vastgesteld. Noteer alvast de volgende data:
dinsdag 3 september in Tilburg
donderdag 12 september in ’s-Hertogenbosch
woensdag 18 september in Breda
dinsdag 24 september in Bergen op Zoom

Meer informatie over de Nederlandse Genealogische Vereniging kunt u op de site https://ontdekjouwverhaal.nl/ vinden.

Vergelijkbare berichten

  • Lezing: Raad van Beroerten

    De ‘Bloedraad’ van de Hertog van Alva bezocht Bergen op Zoom verschillende keren gedurende de periode 1568-1573 en tekenden hun verslag op. Niet minder dan 57 personen uit Bergen op Zoom zijn door de Raad van Beroerten veroordeeld. In zijn lezing zal Sander Wassing onder andere ingaan op de werkwijze van de raad en de veroordeelden.

  • Hofzaallezing 2013-III: Humorenleer en middeleeuwse muziek

    De Hofzaal was de juiste entourage voor een college geneeskunst door Jan Yperman, chirurgijn in Yper omstreeks 1300. De bezoekers werden verwelkomd door twee dames van de muziekgroep Wronghel en Wei die met de zoete klanken uit hun middeleeuwse instrumenten en authentieke middeleeuwse kledij het plaatje helemaal àf maakten.

    Wronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumentenWronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumenten
    Toen daarna Jan Yperman voor de immer imposante Christoffelschouw trad werd het beeld alleen maar completer.

  • Nationale Archeologiedagen

    Op zaterdag 13 en zondag 14 oktober zijn de Nationale Archeologiedagen. Met een tentoonstelling over het boerenbedrijf door de jaren heen, openstelling van het depot en een workshop bodemgeheimen.

  • Hofzaallezing 2016-I: Op zoek naar de Romeinen

    Stad en inwoners van Bergen op Zoom mogen zich gelukkig prijzen met het archeologenteam Vermunt en Van der Kallen, dat middels zorgvuldig veldonderzoek de toch al rijke geschiedenis van de stad en ommelanden nog steeds weet aan te vullen.
    De hofzaallezing van drs. Marco Vermunt laat het licht schijnen over ontdekkingen van de laatste vijf jaren, die tezamen een verrijking van de historie van de streek opleveren.

  • Hofzaallezingen 2017 – Uitverkocht!

    In minder dan geen tijd was het hele volume aan entreekaarten voor deze lezingen uitverkocht. Een korte schets van de betreffende lezingen vindt u in bijgaand artikel.

  • Hofzaallezing 2019-II : met de boswachter mee

    Erik de Jonge is behalve boswachter een getalenteerd natuurfotograaf. En dat zie je in deze ‘lezing’. De boswachter als ambassadeur voor het natuurschoon waar we middenin wonen. De Brabantse Wal. Een prima vakantiebestemming, trouwens.