Een weekend vol erfgoed: Open Monumentendagen 2025

13 en 14 september 2025

Huidige afbeelding: Open Monumentendag Bergen op Zoom

Op zaterdag 13 en zondag 14 september openen in Bergen op Zoom opnieuw tientallen monumenten hun deuren voor het publiek. Tijdens Open Monumentendag kun je gratis kennismaken met de rijke historie van onze stad en omgeving.

Denk aan kerken, woonhuizen, historische panden en bijzondere plekken die normaal gesproken niet toegankelijk zijn. Bovendien zijn er activiteiten zoals tentoonstellingen, muziekoptredens en theatervoorstellingen die de geschiedenis extra tot leven brengen.

Tijdens Open Monumentendag kun je gratis naar binnen bij verschillende gebouwen. Veel van deze gebouwen zijn alleen toegankelijk voor publiek tijdens dit evenement, dus het is extra bijzonder om een bezoek te brengen. Ook zijn er verschillende gratis rondleidingen en activiteiten te doen. Voor sommige activiteiten wordt wel een vergoeding gevraagd.

Waarom interessant voor leden van de Geschiedkundige Kring?
De Geschiedkundige Kring organiseert zelf geen activiteiten tijdens dit weekend, maar veel van wat er te zien en te beleven is, sluit naadloos aan bij ons werkgebied: de geschiedenis en het erfgoed van Bergen op Zoom en omgeving. Een greep uit het programma:

  • Galerie Arsis met de fototentoonstelling Natuur & Architectuur.
  • Dichters in de Trouwzaal van het Oude Stadhuis.
  • Theatervoorstelling “Lazaret” in de Antonius van Padua-kerk in Lepelstraat.
  • PopMonument in Theater De Maagd, waar muziek en monumenten elkaar ontmoeten.
  • Open dagen bij het Archeologisch Depot.
  • Bezoek landgoed en villa Mattemburgh
  • Zilveren Pijlverschieting – Ravelijn op den Zoom
  • De Glasfabriek Halsteren
  • Lectorium Rosicrucianum expositie Altijddurend Licht – Blauwehandstraat 21
  • Lezing over Wederopbouw-architectuur

Praktisch:

  • Zaterdag: 10.00 – 17.00 uur
  • Zondag: 11.00 – 17.00 uur
    (tenzij anders vermeld bij een activiteit)

Alle activiteiten en te bezichtigen monumenten kunt u via deze link bekijken: https://openmonumentendagbergenopzoom.nl/


Vergelijkbare berichten

  • Lezing Zuiderwaterlinie

    Woensdag 25 september biedt Heemkundekring Halchterth een lezing aan leden en niet-leden over de Zuiderwaterlinie, die loopt van Bergen op Zoom tot aan Grave.

  • Veiling prenten Ad van den Bulck

    Op vrijdagavond 17 november 2017 vindt een bijzondere veiling plaats in het Markiezenhof. Oud-voorzitter Ad van den Bulck was naast veel meer rondom de geschiedenis van Bergen op Zoom ook nog eens verzamelaar van prenten die met dit onderwerp te maken hebben. Zijn familie biedt vele prenten uit deze verzameling te koop aan met het streven dat deze voor Bergen op Zoom behouden blijven. Middels een veiling krijgt eenieder de kans iets van zijn gading te bemachtigen.

  • Vertel…! Vertel !

    Het BHIC in Den Bosch is rijk aan een (groeiend) aantal verhalen uit het Bergse. Een niet meer weg te denken palet aan (oude) nieuwtjes liggen voor het oprapen.

  • Sancto Antonio 200 jaar; Hofzaallezing 2018-II

    De tweede Hofzaallezing op 13 maart 2018 was geheel gewijd aan de geschiedenis en de status vandaag de dag van de St Antoniusmolen aan de Halsterseweg. De bezoekers werden bovendien vergast op een kleine inleiding op de werking van een windmolen.