Gertrude van Roode onderscheiden

 

Burgemeester Frank Petter speldt een sprakeloze Gertrude van Roode de versierselen op

Tijdens de officiële afsluiting van het jubileumjaar van de Geschiedkundige Kring op 24 november 2018 was burgemeester Frank Petter aanwezig om een van de aanwezigen te onderscheiden. Het had de koning behaagd om iemand van de aanwezigen te benoemen tot lid van de orde van Oranje Nassau.
En tot op dat moment had Gertrude van Roode nog geen idee dat het over haar ging. Sja, dat haar kinderen en kleinkinderen er ook waren was eigenlijk wel leuk, nu het laatste boek waaraan Adriaan ook nog had meegewerkt, ten doop werd gehouden. En dat die allemaal op een gereserveerde plaats zaten deed evenmin een belletje rinkelen.

Bij een felicitatie hoort een bloemetje

Het was dan ook een verrassing dat de burgemeester haar vroeg naar voren te komen, waarbij hij de loftrompet stak over hetgeen zij als stille werker op de achtergrond had gedaan en nog deed. Bij het laatste boek had zij zoals bij eerdere publicaties van echtgenoot Adriaan redactie- en correctiewerk gedaan, werkte ze als vrijwilliger in het Brabants archief en leidt daar schoolklassen rond die zo kennismaken met de geschiedenis die in het archief is opgeslagen. Daarnaast is ze actief vor de Lievevrouweparochie en het koor Hortus Musicus Religiosus. Met deze onderscheiding werd deze maatschappelijke duizendpoot, verdiend in het zonnetje gezet.

Nog steeds onder de indruk van de eer die haar te beurt valt

Achteraf was de vers onderscheiden Gertrude nogmaals verbluft. Ze ontdekte toen dat haar kinderen  helemaal op de hoogte waren, en zelfs de kleinkinderen het geheim voor oma hadden kunnen bewaren. Het smoesje waarom ze zo graag mee wilden naar deze bijeenkomst had kennelijk goed gewerkt…!

Vergelijkbare berichten

  • Geschiedenisquiz 2017 was pittig

    Dat viel niet mee! Zet alle namen van de bastions maar eens op de kaart, en wat weet u van de geschiedenis van het Moller lyceum? Deze en vele andere vragen deden een aanslag op de parate kennis van de deelnemers.

  • Stadsexcursie RNR

    Pakweg zestig Kringleden bezochten op 1 april 2023 het vroegere kantoorgebouw van de gieterij Rogier-Nerincx-Richter; ze kwamen veel te weten wat het artikel in de Waterschans onmogelijk nog kon bevatten.

  • Hofzaallezingen 2025

    De kaartverkoop voor de Hofzaallezingen is geopend. De cyclus is dit jaar op dinsdag 21 en 28 oktober en 4 november 2025.

  • Verslag van de ALV 2 april 2025

    Op 2 april 2025 heeft de ALV plaatsgevonden in het Groot Arsenaal. Het verslag van de ALV is nu terug te lezen.

  • Ans maakte een droom waar

    „Als je me bij de oprichting van de Vrienden van de Westbrabantse Waterlinie had verteld welke mooie plannen gerealiseerd zouden worden, zou ik gezegd hebben ‘Tsja, ik droom ook weleens” aldus Ans van den Berg, voorzitter van de ‘Vrienden’ en oud-burgemeester van Bergen op Zoom.

  • Lezing Zuiderwaterlinie

    Woensdag 25 september biedt Heemkundekring Halchterth een lezing aan leden en niet-leden over de Zuiderwaterlinie, die loopt van Bergen op Zoom tot aan Grave.