Lezing Alliance Française: La Grande Guerre

De Groote Oorlog / La Grande Guerre

Donderdag 12 november organiseert de Alliance Française een lezing over de Eerste Wereldoorlog. De lezing wordt verzorgd door Ferdinand van Woerkom. De lezing zal plaatsvinden in Wijkcentrum De Korenaere, Korenmarkt 7, Bergen op Zoom om 20:00 uur
Voor leden van de Geschiedkundige Kring geldt een gereduceerde toegangsprijs:  In plaats van 10 euro betaalt u 5 euro.

Het is nu honderd jaar geleden dat de Eerste Wereldoorlog begon. Overal in en buiten Europa is dit begin herdacht en ook in ons land is er veel aandacht geschonken.
LA GRANDE GUERRE: niets heeft alle aspecten van het leven in Frankrijk in de vorige eeuw zo beïnvloed als de oorlog van quatorze-dix-huit. Overal in Frankrijk vindt u monumenten die er aan herinneren. Wat was het en waar is er nog iets van te zien?
De heer Van Woerkom is leraar Engels geweest en is een verstokte francofiel. Hij heeft al heel lang belangstelling voor deze periode. Hij houdt zich er al zo’n 35 jaar mee bezig. Twee keer per jaar gaat hij naar het westfront in Vlaanderen en Frankrijk.
In zijn lezing, die hij in het Nederlands zal geven, geeft hij een zeer korte schets van het verloop van de oorlog waarbij hij zich beperkt tot het Franse grondgebied. Hij heeft dia’s over wat nog herinnert aan die tijd in de Somme, Verdun, Argonnes, Chemin des Dames.
Het geheel zal doorspekt zijn met citaten in het Frans en met verwijzingen naar de literatuur.
Dit was een zeer ‘literaire’ oorlog.
Ik hoop u op 12 november te verwelkomen / au plaisir de vous voir nombreux,
Theo de Wit, président

Vergelijkbare berichten

  • Lezingen, lezingen, lezingen

    Van lezingen word je wijzer. Door het luisteren naar wat iemand over een onderwerp te vertellen heeft, steek je op een simpele wijze het een en ander op over onze streek wat je anders met meer moeite ontdekt. Ook zijn er lezingen die tijdens vakanties nuttig zijn, omdat je met andere ogen naar bouwkunst gaat kijken.

  • Hofzaallezingen interview Sjef de Wit

    Zondag 19 januari 2014 wordt Sjef de Wit, namens de Geschiedkundige Kring, medeorganisator aan de Hofzaallezingen geïnterviewd over de komende reeks.

  • Hofzaallezingen 2013

    Deze lezingenreeks over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom wordt voor de twaalfde keer georganiseerd door: Het Markiezenhof, de Geschiedkundige Kring en Heemkundekring Halchterth.

  • Waar Zeeland Brabant kust

    De Westbrabantse Waterlinie (k)rijgt een nieuwe parel aan het prachtige snoer

  • Open Joodse Huizen / Huizen van Verzet

    5 mei: Bevrijdingsdag! Voor hen die overleefden, en zij die werkten in het geheim, was de Duitse terugtocht eens te meer bevrijdend.
    Sommige stadgenoten niet meer terug uit de Duitse kampen. Op vijf plaatsen in Bergen op Zoom worden verhalen verteld over een aantal van deze mensen.
    Huiveringwekkend, maar uiterst leerzaam voor huidige generaties

  • De Schutterskraag uit Zevenbergen

    Een sieraad wat inmiddels al vele tongen heeft losgemaakt en alom bewondering trekt is de zilveren schutterskraag van het Sint Jorisgilde in Zevenbergen. Ofschoon het ook werd besproken in hofzaallezing 2 van 2017 verdient dit pronkstuk een apart artikel.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *