Oud werd nieuw

Dank zij warme contacten kreeg de redactie de beschikking over een aantal zeer recente foto’s van de Waterschans die je alleen met een drone kunt maken. Gewoon om te genieten treft u hierbij een van de fraaiste exemplaren aan. Klik op de foto om dit gelukkig herstelde, prachtige en unieke monument in detail te bekijken. Geniet en zie wat u ook op uw fietstochten niet kan zien. Zelfs een uitkijktoren biedt niet zo’n overzicht als deze foto mogelijk maakt.
Enne, is dit het grootste monument? in ieder geval groter dan Fort de Roovere, maar de Grebbe en de waterlinie kennen grotere lengtematen. Qua oppervlakte lijkt de Waterscahns het toch te winnen….

De waterschans en havenkanaal zijn (nog?) niet verbonden met het Zoommeer. Klik met de rechter muisknop op de foto voor een geweldige vergroting.

Vergelijkbare berichten

  • Waterschans 2020-II

    Waterschans 2020-02 kent weer een aantal lezenswaardige artikelen. Eén ervan is een necrologie over Willem van Ham. Andere raken rechtstreeks aan (andere) Bergenaren uit verschillende tijdvakken, en het mooist (bewaarde) stadspaleis van Europa.

  • Waterschans 2017-I

    In de eerste Waterschans van 2017 komt het project Bergen op Zilver twee keer aan bod. Johanna Jacobs gaat in op interessante bijvangst van het project en Cees Vanwesenbeeck blikt vooruit op de tentoonstelling en het boek van Bergen op Zilver. Jan Weyts gaat dieper in op de recent gerestaureerde voorgevel van De Grote Sevensterre. En Jan Peeters verhaalt over de terugkeer van de wapensteen van fort De Roovere.

  • Filmmateriaal na Watersnood

    Rudi Dercks attendeerde ons op filmbeelden die gemaakt zijn na de Watersnood die goed de omvang van de catastrofe in beeld brengen. Bergen op Zoom komt hier ook kort in voor.

  • Een bijzondere Waterschans

    Een boek met verhalen van streekgenoten die de dagen van oktober 1944 aan den lijve hebben ondervonden. Het wordt als derde editie van het tijdschrift van dit jaar aan de leden aangeboden.

  • Waterschans 2020-I

    Waterschans 2020-01 vormt een themanummer waarin Anton van Duinkerken centraal staat. Vooral zijn band met de Bergse Vastenavond komt aan de orde.

  • de Waterschans 2018-II

    In de 2e Waterschans van 2018 komen autoliefhebbers aan hun trekken met 2 artikelen van Gijs Asselbergs en John Roovers. Stadsgezichten van onze mooie stad komen aan bod en Marco Vermunt gaat in op de archeologische ontdekkingen ter plaatse van het voormalig BBA terrein.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *