Oud werd nieuw

Dank zij warme contacten kreeg de redactie de beschikking over een aantal zeer recente foto’s van de Waterschans die je alleen met een drone kunt maken. Gewoon om te genieten treft u hierbij een van de fraaiste exemplaren aan. Klik op de foto om dit gelukkig herstelde, prachtige en unieke monument in detail te bekijken. Geniet en zie wat u ook op uw fietstochten niet kan zien. Zelfs een uitkijktoren biedt niet zo’n overzicht als deze foto mogelijk maakt.
Enne, is dit het grootste monument? in ieder geval groter dan Fort de Roovere, maar de Grebbe en de waterlinie kennen grotere lengtematen. Qua oppervlakte lijkt de Waterscahns het toch te winnen….

De waterschans en havenkanaal zijn (nog?) niet verbonden met het Zoommeer. Klik met de rechter muisknop op de foto voor een geweldige vergroting.

Vergelijkbare berichten

  • Waterschans 2017-IV

    In de 4e Waterschans van 2017 nieuws over een nieuwe werkgroep van de Geschiedkundige Kring. Een gift van de Markies aan de pastoor van Roosendaal en de Raad van Beroerten komen aan bod. Hoewel de tentoonstelling al ten einde is ook nog een artikel over Bergs Zilver met de ontdekking van een fraaie gildekom.

  • Waterschans 2015-I

    Een beknopte opsomming van de artikelen in de eerste Waterschans van 2015.

  • Waterschans 2016-IV

    In de 4e Waterschans van 2016 aandacht voor kermisman Dries Giezen. We komen terug op de Bergse Vliegtuigbouw, met dank aan reacties van lezers en Bart van Eekelen gaat dieper in op de positie van het Markiezenhof binnen de bezittingen van Markies Carl Theodor.

  • Monsterklus geklaard

    De Canon van Bergen op Zoom is klaar
    55 momenten uit het rijke Bergse verleden gebundeld

  • Waterschans 2012-IV

    Een overzicht van de artikelen in de De Waterschans IV van 2012.

  • Kanonnen op de Waterschans teruggeplaatst

    Wanneer de laatste kanonnen van de Waterschans verdwenen zijn, is niet precies bekend. Wel dat dit minstens 150 jaar geleden is, toen Bergen op Zoom zijn vestingfunctie verloor. Nu zijn er twee weer terug. Niet als bewapening van een versterking, maar als sierstuk op het gerestaureerde monument.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *