Waterschans 2014-IV

Een korte samenvatting van het najaarsexemplaar van De Waterschans.
Er wordt in deze Waterschans uitgebreid stilgestaan bij het overlijden van de oud-voorzitter Ad van den Bulck. Hij heeft in het verleden ook meerdere artikelen voor de Waterschans geschreven.
De artikelen in deze editie zijn o.a. een zeer interessant stuk over opgravingen van Marco Vermunt onder Sint-Joris in de Huijbergsestraat. Hij schrijft een mooi artikel over de vondsten die ze daar hebben gedaan.
Ook onze eigen redactie heeft niet stilgezeten. Zowel Jac Bakx als Jan Peeters hebben een artikel geschreven. Jac Bakx heeft over Dees Imandt geschreven, een verzetsman uit de Tweede Wereldoorlog. Door dagboekfragmenten wordt een mooi beeld geschapen van deze man.
Jan Peeters heeft een artikel kunnen schrijven over de Pax Optima Rerum, een tekst die afgebeeld staat op een haardplaat die in de Burgemeesterskamer in het stadhuis staat.
Verder staan er in deze Waterschans nog 4 boekbesprekingen, over ‘De Meulemeester’, het oorlogsdagboek ‘Happy to see you!’, de ‘Kastanje-eters van Huize Lievenshove’ en ‘Bergen op Weg’.

Al met al een Waterschans die u niet wilt missen. Deze is ook in meerdere boekhandels verkrijgbaar. De volgende Waterschans komt eind maart uit.

Vergelijkbare berichten

  • Waterschans 2015-II

    Een beknopte opsomming van de artikelen in het zomerexemplaar van De Waterschans.

  • Digitalisering Waterschans

    Zoals wellicht bekend komt de Waterschans met enige vertraging digitaal beschikbaar op de website van het West-Brabants Archief. Jaargangen 2018 en 2019 van de Waterschans zijn recent toegevoegd en digitaal te raadplegen op de website van het Het West-Brabants Archief.

  • Waterschans 2014-III

    Er ligt weer een mooie editie van de Waterschans klaar boordevol artikelen in het kader van de 2e Wereldoorlog. Op de site al een beknopte inhoud van al het moois u te wachten staat.

  • De voorouders van Anna Bakx

    Een genealogisch onderzoek naar de eigen familie leverde Jeroen van Oevelen informatie op die ook voor anderen interessant is.

  • Waterschans 2019-IV

    De Waterschans 2019-IV omvat drie interessante artikelen en een toelichting van de bestuursvoorzitter over de perikelen tussen het bestuur en de redactie van het blad ‘De Waterschans’.

  • Een kerstlied dat geen kerstlied is

    In de Waterschans verscheen in 1972 een bij de kerst toepasselijk artikel over ‘het wonder van Bergen op Zoom’. Het onderzoek van Jan Sanders prikkelt dermate dat je bijna geneigd bent om er direct op uit te trekken.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *