Overlijden Jan van Mosselveld

Tijdens een bezoek van Prins Claus aan het markiezenhof in 1970 leidt Jan van Mosselveld (l) de eregast rond. Hier in de zolderpassage boven galerij langs de kleine binnenplaats.

Op 18 juni 2020 overleed na een lang, boeiend en vruchtbaar leven Jan van Mosselveld, oud-gemeente-archivaris van Bergen op Zoom, oud-directeur museum Het Markiezenhof. In zijn arbeidzaam leven liet hij vele geschiedkundige publicaties het licht zien.
Jan van Mosselveld werd onderscheiden als Officier in de Orde van Koning Leopold II van België en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Vanwege de corona-maatregelen zal het afscheid in besloten kring plaatsvinden op woensdag 24 juni 2020. Precies de dag waarop hij 94 geworden zou zijn.

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezing 2016-I: Op zoek naar de Romeinen

    Stad en inwoners van Bergen op Zoom mogen zich gelukkig prijzen met het archeologenteam Vermunt en Van der Kallen, dat middels zorgvuldig veldonderzoek de toch al rijke geschiedenis van de stad en ommelanden nog steeds weet aan te vullen.
    De hofzaallezing van drs. Marco Vermunt laat het licht schijnen over ontdekkingen van de laatste vijf jaren, die tezamen een verrijking van de historie van de streek opleveren.

  • Een bijzondere dodenherdenking

    Duizend Canadese jongeren houden op 4 mei dodenherdenking op de oorlogsbegraafplaats in Bergen op Zoom

  • Hofzaallezing 2017-I: Handel en scheepvaart in de Scheldedelta

    De eerste Hofzaallezing van 2017 op 7maart besteedde aandacht aan de economische
    ontwikkelingen in de delta van de Schelde. De inleider van de avond, prof.dr. Peter Henderikx biedt met deze lezing een aanvulling op het standaardwerk ‘De geschiedenis van Zeeland’ uit 2012 waarin de steden Reimerswaal en Bergen op Zoom ontbreken, hetgeen hij als een lacune beschouwt.

  • Feestelijke start van het jubileumjaar

    De Geschiedkundige Kring hield een feestelijke start van het jubileumjaar in het Vestzaktheater achter het Zwijnshoofd. Bij deze opening werd het programma voor het komende jaar geschetst en werden twee cadeautjes uitgepakt.

  • Gradatus, uw eigen torenkamer

    Een torenkamer in de Peperbus wordt dank zij crowdfunding ingericht met historische elementen. U kunt daar aan bijdragen