Overlijden Jan van Mosselveld

Tijdens een bezoek van Prins Claus aan het markiezenhof in 1970 leidt Jan van Mosselveld (l) de eregast rond. Hier in de zolderpassage boven galerij langs de kleine binnenplaats.

Op 18 juni 2020 overleed na een lang, boeiend en vruchtbaar leven Jan van Mosselveld, oud-gemeente-archivaris van Bergen op Zoom, oud-directeur museum Het Markiezenhof. In zijn arbeidzaam leven liet hij vele geschiedkundige publicaties het licht zien.
Jan van Mosselveld werd onderscheiden als Officier in de Orde van Koning Leopold II van België en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Vanwege de corona-maatregelen zal het afscheid in besloten kring plaatsvinden op woensdag 24 juni 2020. Precies de dag waarop hij 94 geworden zou zijn.

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Een bronzen maquette

    De Lionsclub Scaldis verrijkt het Markiezenhof met een grote bronzen maquette om ook visueel gehandicapten van het grootste stadspaleis van Europa te laten genieten.

  • Vrijwilligers weer onthaald

    Jaarlijks onthaalt de Kring zijn vrijwilligers op een excursie. Daarbij wordt het aangename met het nuttige verenigd, gevolgd door het aangename nuttigen. Toch nam slechts eenderde van deze groep (en sommigen met partner) deel aan het bezoek aan het Mastboom-Brosenshuis in Oud Gastel, waar een feest van herkenning werd gevierd.

  • Bekijk de Bergse vesting

    De vesting is behalve enkele onderdelen als Ravelijn Op den Zoom dan wel niet meer zichtbaar, het meeste ervan bestaat nog wel degelijk. Verdwenen onder het zand nadat de top van de versterkingen was gesloopt. Bouwwerkzaamheden bieden de kans om stukjes opnieuw bloot te leggen. Zoals nu tegenover het station. Haast u, het gaat weer, en nu definitief, verdwijnen.

  • Ophalen ledengeschenk 2016

    Tijdens de verhuizing van de archiefbalie en -leeszaal kan het ledengeschenk worden afgehaald aan de ontvangstbalie van het museum.

  • Nieuwsbrief BoZilver #5: juli 2015

    Een extra bulletin van het project Bergen op Zilver. De aankoop van een in Bergen op Zoom of Breda vervaardigde uiterst zeldzame schuttersketting door het Rijksmuseum!

  • Uitgave boek over Joris van Spilbergen

    Deze zomer (2015) was het exact 400 jaar geleden dat Joris van Spilbergen de Spaanse Zuidzee Armada een gevoelige nederlaag toebracht. Later in dienst bij het machtige handelshuis van Balthasar de Moucheron maakt hij o.a. in 1601 een reis naar Ceylon en Java. Na thuiskomst verhuist hij naar Bergen op Zoom. Over deze relatief onbekende plaatsgenoot schreef Jan de Lint een boek wat 10 dec. gepresenteerd zal worden.