Overlijden Jan van Mosselveld

Tijdens een bezoek van Prins Claus aan het markiezenhof in 1970 leidt Jan van Mosselveld (l) de eregast rond. Hier in de zolderpassage boven galerij langs de kleine binnenplaats.

Op 18 juni 2020 overleed na een lang, boeiend en vruchtbaar leven Jan van Mosselveld, oud-gemeente-archivaris van Bergen op Zoom, oud-directeur museum Het Markiezenhof. In zijn arbeidzaam leven liet hij vele geschiedkundige publicaties het licht zien.
Jan van Mosselveld werd onderscheiden als Officier in de Orde van Koning Leopold II van België en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Vanwege de corona-maatregelen zal het afscheid in besloten kring plaatsvinden op woensdag 24 juni 2020. Precies de dag waarop hij 94 geworden zou zijn.

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Dit komt niet meer terug

    Een vondst in een museum in Antwerpen attendeert u op een schildering die ooit tot het Bergse erfgoed gerekend mocht worden, maar hier zo goed als zeker niet meer zal terugkeren

  • Extra ledengeschenk: gedenkboek voor Willem van Ham

    In 2021 mag het bestuur aan de leden een extra geschenk aanbieden. Een kloek rijk geïllustreerd boek met persoonlijke aspecten en ook nieuw wetenschappelijk werk.
    Vanaf 5 juni is het ledengeschenk af te halen bij Het Markiezenhof, ingang VVV.

  • Hete vuren: expositie in Gertrudiskerk

    In de Gertrudiskerk is een kleine foto-expositie opgesteld waarop te zien is wat er na de brand van 10 april 1972 van de kerk resteerde. Dit sluit aan op de lezing van Robert Guinee op 16 mei a.s.

  • Hofzaallezing 2017-I: Handel en scheepvaart in de Scheldedelta

    De eerste Hofzaallezing van 2017 op 7maart besteedde aandacht aan de economische
    ontwikkelingen in de delta van de Schelde. De inleider van de avond, prof.dr. Peter Henderikx biedt met deze lezing een aanvulling op het standaardwerk ‘De geschiedenis van Zeeland’ uit 2012 waarin de steden Reimerswaal en Bergen op Zoom ontbreken, hetgeen hij als een lacune beschouwt.