Veiling prenten Ad van den Bulck

De Waterlinie door Frans van Schooten is een fraaie, en zeer geliefde afbeelding. Er is ook een niet- ingekleurde versie in de veiling

In de Waterschans 2017-3, de website van het Markiezenhof en BNdeStem kon eenieder al kennis nemen van de veiling die a.s. vrijdag 17 november 2017 plaatsvindt in de Hofzaal. U kunt daar ook nu al (een aantal van) de prenten bekijken. Ook staan deze prenten in een complete catalogus op internet. Dat leek de website redactie voldoende, en plaatste daarom niet nog eens een bericht. Nu blijkt echter dat de catalogus op internet maar lastig is te vinden. Voor uw gemak daarom alsnog deze link naar de catalogus. Let op: er zijn 4 pagina’s met prenten! Rechtsboven in het scherm klikt u op de keuzevakjes 1 tot 4.
In de catalogus vindt u een groot aantal afbeeldingen van de te veilen prenten, met een geschatte waarde. U hoeft overigens niet te wachten tot vrijdagavond, u kunt nu al vanuit huis bieden. Of dat verstandig is, is maar de vraag, omdat de biedingen bij deze internetveilingen meestal pas tegen het aflopen van de veiling serieus beginnen. Na elk bod blijft er dan een korte biedingsperiode open, waardoor de sluiting van de biedingen op een bepaald object nog wel een tijdje kan aanlopen. U kunt alleen bieden als u zich hebt aangemeld bij het veilinghuis, en bent ingelogd. Zie hiervoor de instructie voor online bieden.

Dat is nog eens een ander zicht op de Bospoort dan die van Krot&Co

Ook staat in de catalogus een aantal objecten, waarbij de aanduiding ‘veilingzaal’ staat. Verondersteld mag worden dat deze objecten dus in de Hofzaal per opbod zullen worden verkocht. Of er dan ook nog via internet mee kan worden geboden is vooralsnog niet duidelijk. Als u echt geinteresseerd bent in een bepaalde prent, neem dan het zekere voor het onzekere en ga vrijdagavond richting Markiezenhof. Laat u daar niet gek maken in de opwinding van het moment! Ik kan u verzekeren dat vele kopers achteraf pas ontdekken hoeveel men uiteindelijk voor een gekocht item moet afrekenen. Houdt u rekening met een opslag bovenop de biedingen. Zo komt er voor online bieden maar liefst 28% bovenop de bieding te staan, terwijl dat in de zaal ‘maar’ 25% is. Hou hier dus rekening mee! Maar vooral: veel succes bij uw biedingen!

Vergelijkbare berichten

  • Pompejus definitief ‘gelanceerd’

    Op 11 november 2016 werden in een bijeenkomst van alle betrokken partijen de officiële handtekeningen gezet om de bouw van de toren Pompejus te beginnen. De samenwerking werd openbaar gemaakt door de onthulling van het projectbord dat vanaf de A4 goed is te zien, en langs de Schansbaan staat.

  • Kerkbrand: een flashback

    De brand in Parijs, waarbij de Notre Dame in vlammen opging, roept voor Bergenaren de herinnering op aan 10 april 1972, toen de Gertrudiskerk hetzelfde lot onderging

  • 8 maart 1814

    Een datum die in Bergen op Zoom niet mag worden vergeten. Een bevrijdingspoging van het Engelse leger dat de stad voor de Staatsen uit handen van het Napoleontische leger trachtte te bevrijden, mislukte faliekant, met honderden doden als resultaat.
    Boeken over deze gebeurtenissen zijn op de site te downloaden.

  • Bourgondische hofcultuur in BoZ

    Marion Boers maakte korte metten met de zogenaamde bourgondische maaltijden die enige tijd populair waren. Het voedsel werd daar op een jolige manier aangeboden op houten planken uitgestald op volle tafels, en bestek ontbrak sowieso. Eten met je handen en zo was dus ‘bourgondisch’. ‘Integendeel’, vertelde Boers, ‘maaltijden in die tijd waren aan vele regels gebonden’. Bart van Loo bracht het boek ‘Bourgondiers’ uit, dat een duidelijk beeld schetst van de expansie die de Bourgondische hertogen realiseerden en daarmee hun hofrituelen verder verspreidden.

  • St Jacobspoort opgegraven

    Een (deel van) de uit eind 15e cq begin 16e eeuw daterende stadspoort is bij het bouwrijp maken van het vroegere Spiritus-(Nedalco) terrein blootgelegd. Een belangrijk historisch relict dat al dateert van vóór de vestingtijd. Als deze resten zichtbaar blijven, houden ze mede de herinnering levend aan zowel de handelsstad als vestingstad die beide voor de Nederlanden een belangrijke rol vervulden.

  • Een vrolijk uiteinde

    Niet het jaar komt al ten einde, maar wel het betaalabonnement om de archieven en beeldbank van het Markiezenhof te raadplegen.