Veiling prenten Ad van den Bulck

De Waterlinie door Frans van Schooten is een fraaie, en zeer geliefde afbeelding. Er is ook een niet- ingekleurde versie in de veiling

In de Waterschans 2017-3, de website van het Markiezenhof en BNdeStem kon eenieder al kennis nemen van de veiling die a.s. vrijdag 17 november 2017 plaatsvindt in de Hofzaal. U kunt daar ook nu al (een aantal van) de prenten bekijken. Ook staan deze prenten in een complete catalogus op internet. Dat leek de website redactie voldoende, en plaatste daarom niet nog eens een bericht. Nu blijkt echter dat de catalogus op internet maar lastig is te vinden. Voor uw gemak daarom alsnog deze link naar de catalogus. Let op: er zijn 4 pagina’s met prenten! Rechtsboven in het scherm klikt u op de keuzevakjes 1 tot 4.
In de catalogus vindt u een groot aantal afbeeldingen van de te veilen prenten, met een geschatte waarde. U hoeft overigens niet te wachten tot vrijdagavond, u kunt nu al vanuit huis bieden. Of dat verstandig is, is maar de vraag, omdat de biedingen bij deze internetveilingen meestal pas tegen het aflopen van de veiling serieus beginnen. Na elk bod blijft er dan een korte biedingsperiode open, waardoor de sluiting van de biedingen op een bepaald object nog wel een tijdje kan aanlopen. U kunt alleen bieden als u zich hebt aangemeld bij het veilinghuis, en bent ingelogd. Zie hiervoor de instructie voor online bieden.

Dat is nog eens een ander zicht op de Bospoort dan die van Krot&Co

Ook staat in de catalogus een aantal objecten, waarbij de aanduiding ‘veilingzaal’ staat. Verondersteld mag worden dat deze objecten dus in de Hofzaal per opbod zullen worden verkocht. Of er dan ook nog via internet mee kan worden geboden is vooralsnog niet duidelijk. Als u echt geinteresseerd bent in een bepaalde prent, neem dan het zekere voor het onzekere en ga vrijdagavond richting Markiezenhof. Laat u daar niet gek maken in de opwinding van het moment! Ik kan u verzekeren dat vele kopers achteraf pas ontdekken hoeveel men uiteindelijk voor een gekocht item moet afrekenen. Houdt u rekening met een opslag bovenop de biedingen. Zo komt er voor online bieden maar liefst 28% bovenop de bieding te staan, terwijl dat in de zaal ‘maar’ 25% is. Hou hier dus rekening mee! Maar vooral: veel succes bij uw biedingen!

Vergelijkbare berichten

  • Somme 1916: excursie naar een slagveld

    De dagexcursie naar de Somme op 30 september bleek een indrukwekkende reis, die de deelnemers veel informatie bood over een deel van de Eerste Wereldoorlog, dat zeker in het (toen) neutrale Nederland nauwelijks aandacht kreeg en krijgt. Toch was de strijd net zo bloedig als rondom Ieper, een jaar later. Voor- en tegenstanders zijn het ook na honderd jaar nog niet eens over de startegische waarde van deze slag, die honderdduizenden het leven kostte.

  • Twee nieuwe bestuursleden in ALV

    Twee bestuursleden traden af omdat hun termijn er op zat, twee nieuwe traden aan. Plus een lezing over het Groot Arsenaal

  • Fotoreportage Oesterlab

    In Waterschans 2023 | 2 aandacht voor het vm. Oesterlab aan de Wittoucksingel door onze redacteur Henk Boot. Aanvullend op het artikel een fotorapportage van het exterieur en interieur.

  • Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2018

    De 14e editie van de Geschiedenisquiz komt er weer aan. Vrijdagavond 13 april 2018 kunnen teams weer de strijd aangaan voor de titel winnaar Geschiedenisquiz 2018!

  • Jubileumjaar officieel afgesloten

    Ofschoon het jaar nog een stukje te gaan heeft, heeft de Geschiedkundige Kring de serie jubileum-evenementen afgesloten met een drukbezochte feestelijke bijeenkomst, waar ook de nieuwste publicatie ‘Bergen in Brokken’ te doop werd gehouden.

  • Cursus Archeologie

    De Scherminckel organiseert een cursus voor de Bergse Actieve Senioren, maar niet-BASleden zijn ook welkom. Lees hier meer.