Alloo, mette Peperbus ……….

De peperbus in een wat ouder uiterlijk
De peperbus in een wat ouder uiterlijk

Natuurlijk zijn er veel foto’s van de Bergse stadstoren. Maar wanneer zijn die eigenlijk gemaakt? Bijgaand een foto die op de beeldbank van het Westbrabants Archief gedateerd staat op ca 1955. Klopt dat wel? Er zijn twijfels. Wie helpt uw verslaggever uit de droom en geeft een preciezer jaartal aan? Aanwijzingen kunnen zijn de voertuigen (er staat een jeep bij, dus zeker naoorlogs), de galmborden voor het carillon zijn nog aanwezig en voor de goede waarnemer is er nóg minstens één belangrijk element.
En wat is dat ‘dambord’ in de bestrating?
Het speurwerk wat u wellicht gaat doen geeft u een idee van wat er bij de geschiedenisquiz van de deelnemers wordt gevraagd….
De originele foto kunt u ook via deze link bekijken.
Graag hoort de redactie op welk jaar u deze foto zet.

Omdat de reactiemogelijkheid op de website nogal wordt geplaagd door spam is deze voorlopig afgesloten. Stuurt u daarom svp een mailtje aan waterschans@ziggo.nl

 

Vergelijkbare berichten

  • Geschiedenis ligt op straat

    Een gewone ontmoeting op straat brengt je soms een nieuwe kijk op alledaagse zaken. Uw verslaggever leerde iets over gebarentaal.

  • De Geschiedkundige Kring draagt bij aan Pompejus

    De Geschiedkundige Kring ziet graag dat bezoekers straks vanaf Pompejus op historisch verantwoorde wijze rond kunnen kijken. Daarom is het idee ontstaan om op de toren borden te plaatsen met bij de zichtlijnen behorende uitleg, waarin vanzelfsprekend de historische benadering voorop staat.

  • 8 maart 1814

    Een datum die in Bergen op Zoom niet mag worden vergeten. Een bevrijdingspoging van het Engelse leger dat de stad voor de Staatsen uit handen van het Napoleontische leger trachtte te bevrijden, mislukte faliekant, met honderden doden als resultaat.
    Boeken over deze gebeurtenissen zijn op de site te downloaden.

  • Inschrijving Geschiedenisquiz geopend

    De inschrijving voor de twaalfde editie is geopend; eerdere en nieuwe teams kunnen zich inschrijven voor de strijd om de nieuwe wisselbeker. Als u meent kennis te hebben van de Bergse geschiedenis, laat u dan vooral uitdagen.

  • Lesmateriaal na afloop van les 1

    Het ‘huiswerk’ na les 1 van oud schrift vind u hieronder. Het transcript De eed van Jan van Withem Transcriptieregels