Alloo, mette Peperbus ……….

De peperbus in een wat ouder uiterlijk
De peperbus in een wat ouder uiterlijk

Natuurlijk zijn er veel foto’s van de Bergse stadstoren. Maar wanneer zijn die eigenlijk gemaakt? Bijgaand een foto die op de beeldbank van het Westbrabants Archief gedateerd staat op ca 1955. Klopt dat wel? Er zijn twijfels. Wie helpt uw verslaggever uit de droom en geeft een preciezer jaartal aan? Aanwijzingen kunnen zijn de voertuigen (er staat een jeep bij, dus zeker naoorlogs), de galmborden voor het carillon zijn nog aanwezig en voor de goede waarnemer is er nóg minstens één belangrijk element.
En wat is dat ‘dambord’ in de bestrating?
Het speurwerk wat u wellicht gaat doen geeft u een idee van wat er bij de geschiedenisquiz van de deelnemers wordt gevraagd….
De originele foto kunt u ook via deze link bekijken.
Graag hoort de redactie op welk jaar u deze foto zet.

Omdat de reactiemogelijkheid op de website nogal wordt geplaagd door spam is deze voorlopig afgesloten. Stuurt u daarom svp een mailtje aan waterschans@ziggo.nl

 

Vergelijkbare berichten

  • Collegetour in Noord Brabant

    Op zaterdag 10 oktober organiseert de Historische Vereniging Brabant een collegetour naar het oostelijke deel van de provincie.

  • Jaarexcursie 2024: Xanten

    Voor geschiedenisadepten is de jaarexcursie zeer interessant: in Xanten zijn de resten van de complete Romeinse stad opgegraven.

  • Kanonnen op de Waterschans teruggeplaatst

    Wanneer de laatste kanonnen van de Waterschans verdwenen zijn, is niet precies bekend. Wel dat dit minstens 150 jaar geleden is, toen Bergen op Zoom zijn vestingfunctie verloor. Nu zijn er twee weer terug. Niet als bewapening van een versterking, maar als sierstuk op het gerestaureerde monument.

  • De handen uit de mouwen

    De Scherminckel vraagt vrijwilligers om een handje bij te steken bij het archeologisch onderzoek. Daarmee bedoelen ze u ook!

  • Nogmaals: “De Zuid”

    Een reactie op het eerdere bericht over een gietijzeren tableautje werpt een nieuw licht op dit Bergse kleinood

  • Ballade van Jan van Glymes

    In het boek Jan IV van Bergen (pag 62-63) attendeert Joey Spijkers op deze ballade door Anton van Duinkerken en op het feit dat deze “een der schoonste balladen van den laatste halve eeuw” wordt genoemd. In het boek zijn (vanwege de zeggingskracht) alleen de eerste en laatste strofe weergegeven. Voor wie meer wil, is de ballade hier integraal weergegeven.