30 september Excursie naar de Somme

Vanuit Bergen op Zoom vertrekt onze touringcar voor een bijzondere excursie naar de slagvelden aan het westfront van de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) bij de Somme in Picardië, Noord Frankrijk (zie kaartje)
Tijdens deze reis wordt een bezoek gebracht aan een aantal bijzondere plekken in de driehoek Bapaume – Albert – Peronne, het decor van een van de bloedigste veldslagen in de Eerste Wereldoorlog.
In Nederland is aan de Eerste Wereldoorlog relatief weinig aandacht besteed, omdat Nederland als neutraal land buiten deze strijd bleef. Alleen Ieper als oorlogsgebied is bekend. Films als Passchendaele besteden hier aandacht aan. De Slag bij de Somme is veel minder bekend hoewel hier nagenoeg evenveel slachtoffers vielen. De strijdende partijen waren niet trots op de resultaten, waar honderdduizenden mensen vielen voor een terreinwinst van enkele kilometers, die na enkele maanden weer verloren ging. Pas bij de herdenkingen van 100 jaar verschijnen er meer artikelen in kranten en tijdschriften. Een bezoek aan het gebied vertelt zoveel meer, omdat daar de omstandigheden beter begrepen kunnen worden.
Gids voor deze reis is Drs. Nic Grosfeld, oud-leraar geschiedenis; expert Eerste Wereldoorlog en kenner van het gebied.
De kosten voor deze reis bedragen € 50.-. pp. inclusief een informatieve brochure over deze slag. Maaltijden zijn voor eigen rekening.

Aanmeldingen
U kunt zich inschrijven voor deze tocht via somme1916@ziggo.nl, o.v.v. uw naam, adres en aantal deelnemers.
Uw aanmelding is pas definitief na storting van de reiskosten à € 50.-. pp. op NL78ABNA 02320 31886 t.n.v. N. Grosfeld.

Vergelijkbare berichten

  • Vrijwilligers weer onthaald

    Jaarlijks onthaalt de Kring zijn vrijwilligers op een excursie. Daarbij wordt het aangename met het nuttige verenigd, gevolgd door het aangename nuttigen. Toch nam slechts eenderde van deze groep (en sommigen met partner) deel aan het bezoek aan het Mastboom-Brosenshuis in Oud Gastel, waar een feest van herkenning werd gevierd.

  • Index Waterschans en andere tijdschriften

    Tijdschrift De Waterschans kan ook via een index op de website worden doorzocht. Deze index kan ook worden gedownload, en is aanvullend op de bestaande zoekmogelijkheden.

  • Herziene financiële stukken ALV 2023

    De financiële cijfers over 2023 zijn door de nieuwe penningmeester gecorrigeerd. Daarnaast is het verslag van de ALV 2023 ook in te zien.

  • Stem op deze vrijwilligers

    Een oproep om te stemmen op de Erfgoedgroep van de Zuidwesthoek die meegewerkt hebben aan de uitgave van 80 jaar bevrijding Brabantse Wal.

  • Kinderboek over de Zuiderwaterlinie: steun de crowdfunding!

    De Geschiedkundige Kring wijst graag op een bijzonder initiatief van Saskia van Oversteeg, dat direct raakt aan ons erfgoed. In samenwerking met de Alliantie Zuiderwaterlinie werkt zij aan een kinderboek dat jonge lezers op speelse en toegankelijke wijze kennis laat maken met een uniek stuk Nederlandse geschiedenis. Menno en het ontstaan van de Zuiderwaterlinie Het…

  • Hofzaallezing 2024-3

    Het Geopark gebied blijkt bezaaid met vroegere verdronken dorpen. Daarbij zijn nog niet eens andere plekken als kloosters en buurtschappen geteld.