Extra ledengeschenk: gedenkboek voor Willem van Ham

Willem van Ham, zijn leven, zijn werk, zijn levenswerk. Zo luidt de titel van het 575 pagina’s tellende gedenkschrift voor het vorig jaar overleden erelid van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. Op initiatief van Johanna Jacobs en Han Bos belichten 33 auteurs persoonlijke aspecten van Willem van Ham, maar presenteren vooral ook veel nieuw wetenschappelijk werk dat verbonden is met het oeuvre van Willem. Het is een bijzonder kleurrijk boek geworden met een grote hoeveelheid verrassend beeldmateriaal. Op donderdag 3 juni, de overlijdensdatum van Willem, is in ’s-Hertogenbosch het eerste exemplaar aangeboden aan commissaris van de Koning Ina Adema. Het boek wordt aan alle leden van de Kring aangeboden als extra ledengeschenk. Het kan afgehaald worden vanaf zaterdag 5 juni aan de balie van het Markiezenhof, Steenbergsestraat 6 (VVV-ingang). Breng uw lidmaatschapskaart of lidmaatschapsnummer mee (dat vindt u op de envelop waarin u de Waterschans ontvangt). De openingstijden zijn dinsdag tot en met zondag van 11:00 tot 17:00 uur.

Omdat het Markiezenhof vanwege coronamaatregelen lange tijd gesloten is geweest hebben veel leden nog geen gelegenheid gehad hun boek Jan IV van Bergen af te halen. Beide boeken hebben een flinke omvang en de voorraad neemt derhalve veel plaats in. Het Markiezenhof en uw bestuur zijn u zeer erkentelijk als u op korte termijn uw boek(en) komt afhalen.

Zet u zaterdagmiddag 9 oktober alvast in uw agenda. Dan vindt de publieke presentatie van zowel Jan IV als Willem van Ham plaats, die eerder geen doorgang konden vinden vanwege de veiligheidsmaatregelen.

Wij wensen u veel leesgenoegen!


Vergelijkbare berichten

  • Wijziging bestemming stadsexcursie

    Helaas kregen wij op 20 oktober een telefoontje dat het geplande bezoek door privé omstandigheden niet door kan gaan. Er is een alternatief programma voorzien. Plus een ’troostprijs’.

  • Een raadselachtig schot

    Vanuit de Moeregrebstraat is in de achtergevel van het pand Rijkebuurtstraat een kogel te zien die er volgens een zegsman al sedert mensenheugenis zit. DE vraag is: hoe is die kogel daar gekomen? Een uitdaging voor de lezer.

  • Lezing: Polders in kaart

    Op 11 april 2018 was er na de Algemene ledenvergadering (ALV) een interessante lezing.
    Onderwerp was het pas verschenen boek ‘Polders in kaart’ van (erelid) Willem van Ham en Karel Leenders, dat een maand tevoren was gepresenteerd in kasteel Bouvigne.

  • Twaalfde geschiedenisquiz

    De jaarlijkse geschiedenisquiz (de twaalfde editie alweer) bracht met nieuwe vragen, ook een verrassing doordat twee nieuw aantredende teams de eerste twee plaatsen wegkaapten. Zoals gebruikelijk wonnen alle deelnemers omdat ze van de vragen ook weer van alles opstaken.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *