LUCHT & STANK in de Oudheid

In het Markiezenhof is momenteel de tentoonstelling Hoge Luchten, schatten uit het Rijks te zien. In het kielzog van deze expositie worden twee interessante lezingen gehouden. Een tip van de redactie.

Lucht, we kunnen niet zonder. Dat wisten de oude Grieken al. Het gold bij hen al als één van de vier elementen. Maar waarom dachten sommige Grieken dat alles in de wereld uit lucht bestaat? En welke rol speelt lucht in de Romeinse architectuur? Wat is lucht volgens de Romeinen? En wat voor luchtje zat er eigenlijk aan die Grieken en Romeinen zelf? Hoe erg stonk het in de Oudheid? En wat deden de mensen destijds tegen de stank?

In twee zomeravondlezingen probeert classicus Ward Warmoeskerken antwoord te geven op deze en nog veel meer vragen over LUCHT & STANK in de Oudheid. De lezingen worden gehouden op dinsdag 5 en 12 juli 2022 van 20.00 tot 22.00 uur in de Hofzaal van het Markiezenhof, waar momenteel de expositie Hoge luchten, schatten uit het Rijks te zien is.

Toegangskaarten kosten 19,50 per lezing (2 lezingen voor 35,00) en zijn te verkrijgen via wardwarmoeskerken.nl of bij binnenkomst aan de deur.

Vergelijkbare berichten

  • Waar Zeeland Brabant kust

    De Westbrabantse Waterlinie (k)rijgt een nieuwe parel aan het prachtige snoer

  • Bergen op Zoom wint BNG Erfgoedprijs 2014

    Op 31 oktober 2014 maakte de jury in een bijeenkomst in Kampen bekend dat Bergen op Zoom uit vier genomineerden als winnaar werd aangewezen van de Erfgoedprijs 2014 van de Bank Nederlandse Gemeenten.

  • Hofzaallezing 2016-II: Een vergeten oorlog

    Aan het eind van de Napoleontische oorlog is Nederland nagenoeg bevrijd, maar Bergen op Zoom wordt met enkele andere vestingen nog steeds bezet gehouden. Zelfs duurt dit tot na de troonsafstand van Napoleon. De door Ad van den Bulck beschreven verrassingsaanval wordt met deze lezing in het perspectief van deze Europese oorlog geplaatst. Behalve een korte samenvatting is ook een uitgebreid verslag beschikbaar, plus downloads van vroegere publicaties.

  • Wijziging bestemming stadsexcursie

    Helaas kregen wij op 20 oktober een telefoontje dat het geplande bezoek door privé omstandigheden niet door kan gaan. Er is een alternatief programma voorzien. Plus een ’troostprijs’.

  • Open Monumentendag/weekend 2017

    Het West-Brabants Archief vertoont tijden de Open Monumentendagen op zaterdag 9 september een film over gemeente Rucphen uit de 50er jaren in de prachtige gewelvenkelder. Uit het depot zijn verder diverse interessante stukken geëxposeerd. Een bezoek waard! Maar ook elders in de stad en de dorpen is veel te zien. Kijk maar eens op de website van de Kunsten in de Monumenten (een link vindt u in dit bericht)