Academische zitting School voor Geschiedenis

‘De mooiste jaren van Nederland’, zo noemt de historicus Han van der Horst de ontwikkelingen van Nederland vanaf 1950 in zijn gelijknamig boek [Prometheus – Bert Bakker, 2013].

Deze periode vanaf 1950 kende een onvoorstelbare opkomst van welvaart, een hogere levensverwachting en stijging van het opleidingsniveau, grotere mobiliteit, maar ook een toename van onafhankelijkheid van familie, gezin, kerk en individuele vrijheid; ontwikkelingen die ook aan de bewoners van Bergen op Zoom niet ongemerkt voorbij zijn gegaan.

De werkgroep School voor Geschiedenis heeft Han van der Horst uitgenodigd voor een extra bijeenkomst van de school op zaterdagmiddag 29 september om ons mee te nemen door die mooie jaren. Jaren die voor een groot deel overeenkomen met de geschiedenis van de Geschiedkundige Kring en mogelijk ook met uw eigen leven.

U wordt van harte uitgenodigd om deze extra bijeenkomst bij te wonen. De bijeenkomst vindt plaats in het kader van het 50-jarig jubileum van de Geschiedkundige Kring en is de officiële start van het negende schooljaar.

Ook niet-leden/introducés zijn welkom.

Locatie: Ontmoetingskerk, ingang Thomas de Rouckstraat te Bergen op Zoom
Datum: 29 september 2018
Aanvang: 14.00 uur, inloop vanaf 13.30 uur.
Kosten: € 5,00, incl. consumpties (contant te voldoen bij binnenkomst)

Wij hopen u deze middag te mogen begroeten.

Aanmelden voor deze bijeenkomst bij voorkeur voor 16 september per e-mail: svg@geschiedkundigekringboz.nl of frans.witjes@home.nl

Aanmelden kan ook bij de coördinator van de school, de heer Frans Witjes, Londonstraat 2, 4611 HW Bergen op Zoom, telefoon 0164-238621.

Namens de werkgroep School  voor Geschiedenis,

Vergelijkbare berichten

  • Je bent jong en je wilt wat; Hofzaallezing 2018-I

    Hofzaallezing 2018-1 door Kitty de Leeuw ging over de periode voor het merendeel van de bezoekers hun (vroegste) jeugdjaren betrof. Vanaf circa 1955 kwamen overal in Nederland jongerenculturen van de grond. Brommers, popmuziek, jongerensoos, opvallende haardossen als kuiven, suikerspinnen, jazz-sikjes en beatlehaar werden ‘statussymbolen’.

  • Een serie lezingen over zilver

    Het jaar 2017 wordt wel heel bijzonder in Bergen op Zoom. Behalve een zilvertentoonstelling van de regio overstijgend belang met absoluut unieke topstukken, wordt ook een tweede serie hofzaallezingen georganiseerd rondom deze zilvertentoonstelling. De data en nadere info vindt u in dit artikel.

  • Hofzaallezing 2024-2

    Hoe vergelijk je stormvloeden uit de tijd dat er geen objectieve meetmethoden bestonden? Historisch geograaf AMJ de Kraker legt uit hoe hij een systeem ontwikkelde.

  • Hofzaallezing 2013-III: Humorenleer en middeleeuwse muziek

    De Hofzaal was de juiste entourage voor een college geneeskunst door Jan Yperman, chirurgijn in Yper omstreeks 1300. De bezoekers werden verwelkomd door twee dames van de muziekgroep Wronghel en Wei die met de zoete klanken uit hun middeleeuwse instrumenten en authentieke middeleeuwse kledij het plaatje helemaal àf maakten.

    Wronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumentenWronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumenten
    Toen daarna Jan Yperman voor de immer imposante Christoffelschouw trad werd het beeld alleen maar completer.