De Berregse Kamer kandidaat voor de Dialectprijs Noord-Brabant 2015

Dat het Bergse dialect nog springlevend is moge blijken uit de nominatie van De Berregse Kamer voor de Dialectprijs Noord-Brabant 2015! De prijs is in 2013 voor het eerst uitgereikt en is bedoeld voor een activiteit van een of meerdere personen die het dialect in Noord-Brabant op een bijzondere manier voor het voetlicht gebracht hebben.

In 2013 ging de prijs naar Petra Robben voor haar project Taal van Tilburg. De uitreiking was toen in Bergen op Zoom, het zou leuk zijn als de rollen nu omgedraaid worden!

Kijk zeker eens op de Facebook pagina van De Berregse Kamer voor het Nuuw woord van de week.

Vergelijkbare berichten

  • Bourgondische hofcultuur in BoZ

    Marion Boers maakte korte metten met de zogenaamde bourgondische maaltijden die enige tijd populair waren. Het voedsel werd daar op een jolige manier aangeboden op houten planken uitgestald op volle tafels, en bestek ontbrak sowieso. Eten met je handen en zo was dus ‘bourgondisch’. ‘Integendeel’, vertelde Boers, ‘maaltijden in die tijd waren aan vele regels gebonden’. Bart van Loo bracht het boek ‘Bourgondiers’ uit, dat een duidelijk beeld schetst van de expansie die de Bourgondische hertogen realiseerden en daarmee hun hofrituelen verder verspreidden.

  • Een vrolijk uiteinde

    Niet het jaar komt al ten einde, maar wel het betaalabonnement om de archieven en beeldbank van het Markiezenhof te raadplegen.

  • Een avontuurlijke klim

    Alleen nog tot eind oktober kunt u in Den Bosch de St Jan beklimmen. En de Bruegheltentoonstelling is ook niet te versmaden.

  • Na fopkan nu ook fopglas

    Dat niet alleen pottenbakkers gebruiksartikelen van grapjes voorzagen, maar ook glasblazers dit deden, ligt eigenlijk voor de hand. Verbazingwekkend is het wel, dat zulk glaswerk zelfs de eeuwen heeft overleefd.

  • Verslag van de ALV 2 april 2025

    Op 2 april 2025 heeft de ALV plaatsgevonden in het Groot Arsenaal. Het verslag van de ALV is nu terug te lezen.

  • 1747 | schilderij Jan Steen

    Een interessante (terug) kijktip, vanavond op NPO 2. Een schilderij met Bergse roots

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *