De Berregse Kamer kandidaat voor de Dialectprijs Noord-Brabant 2015

Dat het Bergse dialect nog springlevend is moge blijken uit de nominatie van De Berregse Kamer voor de Dialectprijs Noord-Brabant 2015! De prijs is in 2013 voor het eerst uitgereikt en is bedoeld voor een activiteit van een of meerdere personen die het dialect in Noord-Brabant op een bijzondere manier voor het voetlicht gebracht hebben.

In 2013 ging de prijs naar Petra Robben voor haar project Taal van Tilburg. De uitreiking was toen in Bergen op Zoom, het zou leuk zijn als de rollen nu omgedraaid worden!

Kijk zeker eens op de Facebook pagina van De Berregse Kamer voor het Nuuw woord van de week.

Vergelijkbare berichten

  • Polders in kaart

    Een prachtig boek van Willem van Ham over de zgn Gastelse kaart ligt zeer binnenkort in de winkel

  • Canada at War

    YouTube bevat (ook) een grote hoeveelheid origineel filmmateriaal van WO II. Twee films zijn hier uit gelicht: de operaties van het Canadese leger vanaf Normandië langs de Belgische kust, en een film over de Slag om de Schelde, de grootste strijd ooit op Nederlandse bodem. Deze strijd was cruciaal voor de uiteindelijke overwinning.
    Behalve deze twee films is ook de herdenkingsfilm die de Geschiedkundige Kring ism BRTO tv in 1994 maakte hier te vinden.

  • Stamvader

    Het WBA biedt dit voorjaar een cursus stamboomonderzoek aan. Inschrijving is maar beperkt mogelijk. Aarzel dus niet!

  • Uitnodiging stadsexcursie

    Traditioneel houdt de Geschiedkundige Kring een excursie naar een plek in of nabij de stad, die voor iedereen, ook niet-leden, toegankelijk is. Graag vooraf aanmelden. Lees meer in dit artikel

  • Een vrolijk uiteinde

    Niet het jaar komt al ten einde, maar wel het betaalabonnement om de archieven en beeldbank van het Markiezenhof te raadplegen.

  • Hofzaallezing #1 2023

    Dinsdag 25 april vond de eerste Hofzaallezing van 2023 plaats. Het verslag van de lezing door Joep Hoeks over de menselijke vaardigheid vuur te maken kunt u hier teruglezen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *