De Berregse Kamer kandidaat voor de Dialectprijs Noord-Brabant 2015

Dat het Bergse dialect nog springlevend is moge blijken uit de nominatie van De Berregse Kamer voor de Dialectprijs Noord-Brabant 2015! De prijs is in 2013 voor het eerst uitgereikt en is bedoeld voor een activiteit van een of meerdere personen die het dialect in Noord-Brabant op een bijzondere manier voor het voetlicht gebracht hebben.

In 2013 ging de prijs naar Petra Robben voor haar project Taal van Tilburg. De uitreiking was toen in Bergen op Zoom, het zou leuk zijn als de rollen nu omgedraaid worden!

Kijk zeker eens op de Facebook pagina van De Berregse Kamer voor het Nuuw woord van de week.

Vergelijkbare berichten

  • Presentatie boek over familie Rogier (ledengeschenk 2016)

    Hoe kan een boek over de familie Rogier beter worden gepresenteerd dan met muziek uit een orgel, gebouwd door een lid vandeze familie? De aanbieding van het nieuwste ledengeschenk vond dan ook plaats in de Gertrudiskerk. Yolande Kortlever mocht het eerste exemplaar onder loftuitingen aan haar gericht in ontvangst nemen.

  • Herdenking watersnoodramp 1953

    Kranten attenderen op de komende herdenking van de Watersnoodramp; ook lokaal is hier veel aandacht voor, met focus op de gebeurtenissen in Halsteren en Lepelstraat

  • Excursie 2026 naar het historische Lier

    Op zaterdag 19 september 2026 organiseert de werkgroep Excursies de jaarlijkse excursie voor de leden van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom.

    We reizen af naar Lier, een gezellige en historische Vlaamse stad in de Belgische provincie Antwerpen.

  • St Jacobspoort opgegraven

    Een (deel van) de uit eind 15e cq begin 16e eeuw daterende stadspoort is bij het bouwrijp maken van het vroegere Spiritus-(Nedalco) terrein blootgelegd. Een belangrijk historisch relict dat al dateert van vóór de vestingtijd. Als deze resten zichtbaar blijven, houden ze mede de herinnering levend aan zowel de handelsstad als vestingstad die beide voor de Nederlanden een belangrijke rol vervulden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *