De Kode van de KrIng

Een paar maanden geleden zijn de beveiligers van “de Kode van de Kring” bij alle basisscholen in groep 7 in de klas geweest. Zij hebben toen gekeken of de geschiedeniskist ‘Oude Kist…’ in de klas staat en of de tijdlijnposter uit de Jeugdcanon van Bergen op Zoom aan de muur hangt.
Maar deze beveiligers kwamen ook met een geheime missie. Zij vertelden over hoe vroeger geheime codes werden bewaard en doorgegeven. En zij hebben een codex aan de klas gegeven.
Het bleek echter niet zo eenvoudig om deze codex te openen. De kinderen kregen daarom een paar weken later een hint in de vorm van een filmpje. Lukte het daarna de ‘Kode van de Kring’ kraken en de codex openen, dan mochten zij een tweede filmpje bekijken.
Beide filmpjes zijn (nu) te vinden via de QR code (scan deze of tik er op) en deze link:  www.youtube.com/@GSKringBoZJEUGD
Als beloning voor het harde puzzelwerk ontvingen de kinderen een thema Waterschans ter aanvulling de ‘Oude Kist…’.
Zij ontvingen ook weer een nieuwe opdracht over de historische foto’s die in de ‘Oude Kist…’ zitten. Lukt het hen om van die oude foto’s te achterhalen waar die foto’s gemaakt zijn?
Deze opdracht zal komend voorjaar een vervolg krijgen bij het volgend bezoek aan de scholen door de Werkgroep Jeugd.

Vergelijkbare berichten

  • Nieuwsbrief BoZilver #3, september 2014

    In die eerste nieuwsbrief meldden we dat we meer dan 230 namen van zilversmeden hadden die hier actief geweest zijn. Intussen kunnen we dat getal aanzienlijk verhogen. Alleen al in de periode van 1797 tot 2011, zoals vermeld in “Nederlandse verantwoordelijkheidstekens sinds 1797” , van WaarborgHolland, editie 2011, zijn er tenminste 275.

  • De geit van Mie d’n Os gestolen

    De bronzen geit was al gestolen voor hij het Bleekveldje gezien had. Lees hier meer over deze draconische misdaad die een schok door de stad deed gaan.

  • Een oude luchtfoto

    Deze foto is weer een uitdaging voor wie de stad en vooral de directe omgeving nog uit de eerste helft van de vorige eeuw (her)kent. Ga er uitgebreid voor zitten eer u dit artikel opent!

  • Presentatie ledengeschenk 2020: Jan IV van Bergen

    Een nieuwe studie over Jan IV van Glymes werd (helaas) slechts in kleine kring gepresenteerd. De verspreiding kent een heel wat grotere kring: het is het nieuwe ledengeschenk van de Geschiedkundige Kring.

  • Waar Zeeland Brabant kust

    De Westbrabantse Waterlinie (k)rijgt een nieuwe parel aan het prachtige snoer

  • Reymerswael; tentoonstelling in Tholen

    In het oude stadhuis van Tholen (Hoogstraat 12) kunt u in de maanden juni, juli en augustus (2024) een interessante tentoonstelling bezoeken over de verdronken stad Reimerswaal. U neemt kennis van de omvang en rijkdom van de destijds derde of vierde stad van Zeeland, de teloorgang en hetgeen er thans nog rest. Ook is er…