De Kode van de KrIng

Een paar maanden geleden zijn de beveiligers van “de Kode van de Kring” bij alle basisscholen in groep 7 in de klas geweest. Zij hebben toen gekeken of de geschiedeniskist ‘Oude Kist…’ in de klas staat en of de tijdlijnposter uit de Jeugdcanon van Bergen op Zoom aan de muur hangt.
Maar deze beveiligers kwamen ook met een geheime missie. Zij vertelden over hoe vroeger geheime codes werden bewaard en doorgegeven. En zij hebben een codex aan de klas gegeven.
Het bleek echter niet zo eenvoudig om deze codex te openen. De kinderen kregen daarom een paar weken later een hint in de vorm van een filmpje. Lukte het daarna de ‘Kode van de Kring’ kraken en de codex openen, dan mochten zij een tweede filmpje bekijken.
Beide filmpjes zijn (nu) te vinden via de QR code (scan deze of tik er op) en deze link:  www.youtube.com/@GSKringBoZJEUGD
Als beloning voor het harde puzzelwerk ontvingen de kinderen een thema Waterschans ter aanvulling de ‘Oude Kist…’.
Zij ontvingen ook weer een nieuwe opdracht over de historische foto’s die in de ‘Oude Kist…’ zitten. Lukt het hen om van die oude foto’s te achterhalen waar die foto’s gemaakt zijn?
Deze opdracht zal komend voorjaar een vervolg krijgen bij het volgend bezoek aan de scholen door de Werkgroep Jeugd.

Vergelijkbare berichten

  • Pandemie: niets nieuws onder de zon

    De geschiedenis kent meer perioden waarin een ziekte over de wereld rondwaarde. De pest is misschien de meest bekende, maar er is meer …

  • Kerkepad 2017

    Een generatie terug zou het evenement zo heten. Vandaag de dag heet het ‘Open kerken Brabant’ en kunnen deze monumentale gebouwen bezocht worden. Zondag 26 november is het zo ver.

  • Bergs zilver: nieuwsbrief 11

    Ofschoon er sedert de tentoonstelling op deze website geen nieuwsbrief over het zilver werd geplaatst, zit de stichting BoZilver bepaald niet stil. Om deze activiteiten meer onder uw aandacht te brengen treft u hierbij de (alweer ) 11e nieuwsbrief aan.

  • Brabantse Heemdagen

    Op 22 en 23 augustus 2019 zijn de geschiedkundige Kring en Halchterth gastheren voor de jaarlijkse Brabantse Heemdagen. Inschrijvers kunnen (bij goed weer) twee interessante dagen op de Brabantse Wal tegemoet zien.

  • Nieuw boek over de waterlinie

    Een onderzoek naar de opbouw en werking van de waterlinie biedt veel nieuwe informatie in een overzichtelijk en prachtig vormgegeven boek.