De Kode van de KrIng

Een paar maanden geleden zijn de beveiligers van “de Kode van de Kring” bij alle basisscholen in groep 7 in de klas geweest. Zij hebben toen gekeken of de geschiedeniskist ‘Oude Kist…’ in de klas staat en of de tijdlijnposter uit de Jeugdcanon van Bergen op Zoom aan de muur hangt.
Maar deze beveiligers kwamen ook met een geheime missie. Zij vertelden over hoe vroeger geheime codes werden bewaard en doorgegeven. En zij hebben een codex aan de klas gegeven.
Het bleek echter niet zo eenvoudig om deze codex te openen. De kinderen kregen daarom een paar weken later een hint in de vorm van een filmpje. Lukte het daarna de ‘Kode van de Kring’ kraken en de codex openen, dan mochten zij een tweede filmpje bekijken.
Beide filmpjes zijn (nu) te vinden via de QR code (scan deze of tik er op) en deze link:  www.youtube.com/@GSKringBoZJEUGD
Als beloning voor het harde puzzelwerk ontvingen de kinderen een thema Waterschans ter aanvulling de ‘Oude Kist…’.
Zij ontvingen ook weer een nieuwe opdracht over de historische foto’s die in de ‘Oude Kist…’ zitten. Lukt het hen om van die oude foto’s te achterhalen waar die foto’s gemaakt zijn?
Deze opdracht zal komend voorjaar een vervolg krijgen bij het volgend bezoek aan de scholen door de Werkgroep Jeugd.

Vergelijkbare berichten

  • Geschiedenisquiz 2021

    Na de afgelasting van de quiz in voorjaar 2020 en twee alternatieve data lijkt een editie 2021 op vrijdag 8 oktober haalbaar te zijn!

  • Oud voorzitter Ad van den Bulck overleden

    Op 28 oktober 2014 kwam het trieste bericht, dat onze oud-voorzitter, Ad van den Bulck, na een kort ziekbed is overleden. Wij verliezen in hem een gedreven mens met een warm hart voor de geschiedenis van Bergen op Zoom, waar hij veel van zijn energie in stak. Zijn stimulerende kracht zal ons nog lang bij blijven.

  • 1944 Tholen geïnundeerd

    Een artikel over de Duitse inundatie in 1944 en de gevolgen voor inwoners en het eiland, in digitale printbare vorm

  • Fotoreportage Oesterlab

    In Waterschans 2023 | 2 aandacht voor het vm. Oesterlab aan de Wittoucksingel door onze redacteur Henk Boot. Aanvullend op het artikel een fotorapportage van het exterieur en interieur.

  • Excursie naar de slagvelden aan de Somme

    Binnenkort is er wer een excursie naar de Somme onder de deskundige leiding van drs Nic Grosfeld. Deze excursie wijkt deels af van eerdere reizen naar dit slagveld van de Eerste Wereldoorlog.