Waterschans 2014-IV

Een korte samenvatting van het najaarsexemplaar van De Waterschans.
Er wordt in deze Waterschans uitgebreid stilgestaan bij het overlijden van de oud-voorzitter Ad van den Bulck. Hij heeft in het verleden ook meerdere artikelen voor de Waterschans geschreven.
De artikelen in deze editie zijn o.a. een zeer interessant stuk over opgravingen van Marco Vermunt onder Sint-Joris in de Huijbergsestraat. Hij schrijft een mooi artikel over de vondsten die ze daar hebben gedaan.
Ook onze eigen redactie heeft niet stilgezeten. Zowel Jac Bakx als Jan Peeters hebben een artikel geschreven. Jac Bakx heeft over Dees Imandt geschreven, een verzetsman uit de Tweede Wereldoorlog. Door dagboekfragmenten wordt een mooi beeld geschapen van deze man.
Jan Peeters heeft een artikel kunnen schrijven over de Pax Optima Rerum, een tekst die afgebeeld staat op een haardplaat die in de Burgemeesterskamer in het stadhuis staat.
Verder staan er in deze Waterschans nog 4 boekbesprekingen, over ‘De Meulemeester’, het oorlogsdagboek ‘Happy to see you!’, de ‘Kastanje-eters van Huize Lievenshove’ en ‘Bergen op Weg’.

Al met al een Waterschans die u niet wilt missen. Deze is ook in meerdere boekhandels verkrijgbaar. De volgende Waterschans komt eind maart uit.

Vergelijkbare berichten

  • Problemen bezorging Waterschans

    Helaas blijkt de bezorging van Waterschans 4 niet geheel vlekkeloos verloopt. Mocht u de Waterschans IV nog niet ontvangen hebben leest u in dit bericht hoe dit opgepakt kan worden.

  • Oud werd nieuw

    Gewoon om te genieten, een zeer fraaie opname van het wellicht grootste monument van de gemeente Bergen op Zoom

  • Waterschans 2016-IV

    In de 4e Waterschans van 2016 aandacht voor kermisman Dries Giezen. We komen terug op de Bergse Vliegtuigbouw, met dank aan reacties van lezers en Bart van Eekelen gaat dieper in op de positie van het Markiezenhof binnen de bezittingen van Markies Carl Theodor.

  • Waterschans 2019-IV

    De Waterschans 2019-IV omvat drie interessante artikelen en een toelichting van de bestuursvoorzitter over de perikelen tussen het bestuur en de redactie van het blad ‘De Waterschans’.

  • Waterschans 2015-II

    Een beknopte opsomming van de artikelen in het zomerexemplaar van De Waterschans.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *