Een bleekneusje duikt op

Van de weduwe van Pim Mulder ontvingen we een bericht over zijn verblijf in Engeland na de bevrijding in 1945. Eerder werd dit geplaatst op 14 januari 2010 in de krant Express & Star. Pim vertelde daarin welke traumatische ervaring hij thuis meemaakte tijdens de oorlog, en over zijn verblijf in Engeland. Aanleiding voor de toezending vormde het jongste boek van de Geschiedkundige Kring ’50 jaar bevrijding Brabantse Wal’ en de eerdere artikeltjes in Waterschans 2023-4 over ‘bleekneusjes’ die destijds om aan te sterken of anderszins een paar maanden in Engeland werden opgevangen.
Bijgaand treft u de krantenpagina waarin het verhaal werd opgenomen. Tevens vindt u in de bijlage de terug in het Nederlands vertaalde verhaal. Het is eigenlijk waard om (uitgeprint) in de Waterschans of het bedoelde boek bij te voegen.
Het verhaal van Bill (Pim) Mulder vindt u hier.

Vergelijkbare berichten

  • Excursies

    Elk jaar organiseert de werkgroep meerdere excursies naar musea, historische en/of culturele steden. Geïnteresseerden in deze excursies kunnen zich hiervoor aanmelden bij de werkgroep.

  • Expeditie Zuiderwaterlinie biedt opnieuw vijf wandelingen

    Op zaterdag 21 september kun je meewandelen in Wouw. Je komt onder andere langs het Kasteel van Wouw, ooit een groots kasteel dat vanwege haar strategische positie een belangrijke rol speelde tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Maar er is meer, op verschillende data.

  • Open Monumentendag/weekend 2017

    Het West-Brabants Archief vertoont tijden de Open Monumentendagen op zaterdag 9 september een film over gemeente Rucphen uit de 50er jaren in de prachtige gewelvenkelder. Uit het depot zijn verder diverse interessante stukken geëxposeerd. Een bezoek waard! Maar ook elders in de stad en de dorpen is veel te zien. Kijk maar eens op de website van de Kunsten in de Monumenten (een link vindt u in dit bericht)

  • Pompejus opgeleverd

    Fort de Roovere kan nu ook van bovenaf worden bekeken. De toren is de kroon op het werk van velen die aan het herstel van het fort en de aansluitende waterlinie hebben meegewerkt.

  • Twee interessante lezingen

    In de Maand voor Geschiedenis worden diverse lezingen aangeboden die u zeker niet wilt missen