Een bleekneusje duikt op

Van de weduwe van Pim Mulder ontvingen we een bericht over zijn verblijf in Engeland na de bevrijding in 1945. Eerder werd dit geplaatst op 14 januari 2010 in de krant Express & Star. Pim vertelde daarin welke traumatische ervaring hij thuis meemaakte tijdens de oorlog, en over zijn verblijf in Engeland. Aanleiding voor de toezending vormde het jongste boek van de Geschiedkundige Kring ’50 jaar bevrijding Brabantse Wal’ en de eerdere artikeltjes in Waterschans 2023-4 over ‘bleekneusjes’ die destijds om aan te sterken of anderszins een paar maanden in Engeland werden opgevangen.
Bijgaand treft u de krantenpagina waarin het verhaal werd opgenomen. Tevens vindt u in de bijlage de terug in het Nederlands vertaalde verhaal. Het is eigenlijk waard om (uitgeprint) in de Waterschans of het bedoelde boek bij te voegen.
Het verhaal van Bill (Pim) Mulder vindt u hier.

Vergelijkbare berichten

  • Opsporing met succes afgerond

    Dank zij een tip van een speurneus is de zoektocht naar een ‘verloren’ beeld met een tot vreugde stemmend succes afgerond.

  • Oude boeken? Niet weggooien!

    Oudere publicaties van de Geschiedkundige Kring zijn tegenwoordig maar lastig te vinden. Misschien staan ze bij u wel in de weg? Maar hoe kom je dat als geïnteresseerde te weten? Daar komt nu een oplossing voor. Om publicaties niet in de papierbak te laten belanden, kunt u ze nu via de Kring aanbieden. Te koop of gratis, net wat u wilt. En als u een (geschiedenis)boek zoekt, kunt dat ook laten weten.

  • Gehuchten terug op de kaart

    Het eerste bord van de (binnen de gemeente) verdwenen gehuchten duidt aan waar Noordgeest te vinden was.

  • 4e editie Popmonument

    Tijdens de landelijke Open Monumentendagen op 8 en 9 september 2018 staat Bergen op Zoom in het teken van Kunsten in de Monumenten. PopMonument is een van de mooie evenementen dit weekend, deze 4e editie belooft weer een mooi feest te worden!

  • Jubileumjaar officieel afgesloten

    Ofschoon het jaar nog een stukje te gaan heeft, heeft de Geschiedkundige Kring de serie jubileum-evenementen afgesloten met een drukbezochte feestelijke bijeenkomst, waar ook de nieuwste publicatie ‘Bergen in Brokken’ te doop werd gehouden.