Een bleekneusje duikt op

Van de weduwe van Pim Mulder ontvingen we een bericht over zijn verblijf in Engeland na de bevrijding in 1945. Eerder werd dit geplaatst op 14 januari 2010 in de krant Express & Star. Pim vertelde daarin welke traumatische ervaring hij thuis meemaakte tijdens de oorlog, en over zijn verblijf in Engeland. Aanleiding voor de toezending vormde het jongste boek van de Geschiedkundige Kring ’50 jaar bevrijding Brabantse Wal’ en de eerdere artikeltjes in Waterschans 2023-4 over ‘bleekneusjes’ die destijds om aan te sterken of anderszins een paar maanden in Engeland werden opgevangen.
Bijgaand treft u de krantenpagina waarin het verhaal werd opgenomen. Tevens vindt u in de bijlage de terug in het Nederlands vertaalde verhaal. Het is eigenlijk waard om (uitgeprint) in de Waterschans of het bedoelde boek bij te voegen.
Het verhaal van Bill (Pim) Mulder vindt u hier.

Vergelijkbare berichten

  • Nieuws over oude boeken

    Uit een erfenis zijn enkele bibliofiele uitgaven over de Bergse geschiedenis aan de Geschiedkundige Kring aangeboden. De Kring biedt deze boeken aan uitsluitend de leden aan. Tegen een interessante, doch anti-speculatieve prijs. Lees meer in onderstaand artikel

  • Wijding tegeltableau Gertrudiskapel

    Aan de Scheldelaan is de gerestaureerde Gertrudiskapel officieel heropend middels een wijding van het vernieuwde Gertrudis tegeltableau

  • Gedicht ‘De Zoom’

    Onlangs is de webredactie geattendeerd op een mooie videoclip waarbij het gedicht ‘De Zoom’ van Anton van Duinkerken gecombineerd is met beelden van De Zoom. De video is gemaakt door de heren Peter Roek en Jan Verswijveren.

  • Collegetour in Noord Brabant

    Op zaterdag 10 oktober organiseert de Historische Vereniging Brabant een collegetour naar het oostelijke deel van de provincie.

  • Hofzaallezingen 2018

    De hofzaallezingen komen er weer aan. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wacht echter niet tot het laatste moment!

  • Wonderwezens – bijzondere Bergse beesten in het Markiezenhof, verbonden met verhalen van nu

    Het Markiezenhof biedt dit jaar opnieuw een rijke schakering aan tentoonstellingen waarin de samenhang tussen erfgoed en actualiteit centraal staat. Voor leden van de Geschiedkundige Kring zijn vooral de Schatkamers en het Domein van de Zeeridder van belang, omdat daar de verbinding tussen verleden en heden expliciet wordt gelegd. Wonderwezens – Bijzondere Bergse Beesten Vanaf…