Een bleekneusje duikt op

Van de weduwe van Pim Mulder ontvingen we een bericht over zijn verblijf in Engeland na de bevrijding in 1945. Eerder werd dit geplaatst op 14 januari 2010 in de krant Express & Star. Pim vertelde daarin welke traumatische ervaring hij thuis meemaakte tijdens de oorlog, en over zijn verblijf in Engeland. Aanleiding voor de toezending vormde het jongste boek van de Geschiedkundige Kring ’50 jaar bevrijding Brabantse Wal’ en de eerdere artikeltjes in Waterschans 2023-4 over ‘bleekneusjes’ die destijds om aan te sterken of anderszins een paar maanden in Engeland werden opgevangen.
Bijgaand treft u de krantenpagina waarin het verhaal werd opgenomen. Tevens vindt u in de bijlage de terug in het Nederlands vertaalde verhaal. Het is eigenlijk waard om (uitgeprint) in de Waterschans of het bedoelde boek bij te voegen.
Het verhaal van Bill (Pim) Mulder vindt u hier.

Vergelijkbare berichten

  • Anton van Duinkerken en zijn verzet tegen Nationaal Socialisme

    Een nieuwe stichting gaat het oeuvre en werkzame leven van Anton van Duinkerken meer onder de aandacht brengen. Desgewenst kunt u zich aansluiten bij de Vrienden van de stichting Anton van Duinkerken Nu! 9 november is een eerste publiekbijeenkomst.

  • Hofzaallezing 2016-I: Op zoek naar de Romeinen

    Stad en inwoners van Bergen op Zoom mogen zich gelukkig prijzen met het archeologenteam Vermunt en Van der Kallen, dat middels zorgvuldig veldonderzoek de toch al rijke geschiedenis van de stad en ommelanden nog steeds weet aan te vullen.
    De hofzaallezing van drs. Marco Vermunt laat het licht schijnen over ontdekkingen van de laatste vijf jaren, die tezamen een verrijking van de historie van de streek opleveren.

  • Mutaties in bestuur en werkgroepen

    Tijdens de Algemene Leden Vergadering op 13 april hebben de aanwezige leden ingestemd met de benoeming van drie nieuwe leden en de herbenoeming van een lid.

  • Stadsexcursie RNR

    Geen grap, op zaterdag 1 april 2023 zal weer een stadsexcursie plaatsvinden. We gaan op bezoek bij oude hoofdgebouw van Rogier Nerincx Richter!