Een bleekneusje duikt op

Van de weduwe van Pim Mulder ontvingen we een bericht over zijn verblijf in Engeland na de bevrijding in 1945. Eerder werd dit geplaatst op 14 januari 2010 in de krant Express & Star. Pim vertelde daarin welke traumatische ervaring hij thuis meemaakte tijdens de oorlog, en over zijn verblijf in Engeland. Aanleiding voor de toezending vormde het jongste boek van de Geschiedkundige Kring ’50 jaar bevrijding Brabantse Wal’ en de eerdere artikeltjes in Waterschans 2023-4 over ‘bleekneusjes’ die destijds om aan te sterken of anderszins een paar maanden in Engeland werden opgevangen.
Bijgaand treft u de krantenpagina waarin het verhaal werd opgenomen. Tevens vindt u in de bijlage de terug in het Nederlands vertaalde verhaal. Het is eigenlijk waard om (uitgeprint) in de Waterschans of het bedoelde boek bij te voegen.
Het verhaal van Bill (Pim) Mulder vindt u hier.

Vergelijkbare berichten

  • Opsporing met succes afgerond

    Dank zij een tip van een speurneus is de zoektocht naar een ‘verloren’ beeld met een tot vreugde stemmend succes afgerond.

  • Polders in kaart

    Een prachtig boek van Willem van Ham over de zgn Gastelse kaart ligt zeer binnenkort in de winkel

  • Fotoreportage Oesterlab

    In Waterschans 2023 | 2 aandacht voor het vm. Oesterlab aan de Wittoucksingel door onze redacteur Henk Boot. Aanvullend op het artikel een fotorapportage van het exterieur en interieur.

  • Stadsexcursie Noordgeest

    De inmiddels jaarlijkse stadsexcursie voerde dit keer naar Noordgeest, een voormalige heerlijkheid die later werd opgenomen in de gemeente Halsteren die op zijn beurt bij Bergen op Zoom werd gevoegd. Er zijn nog steeds sporen in de wijk aanwezig van de vroegste inrichting van het gebied met tuinderijen (een heggenlandschap) en de daar doorheen lopende paden. maar ook woningen en boerderijen. De nieuwbouwwijk heeft veel verrassends te bieden, en al wandelend ontdekt je veel nieuwe zaken met de gids Johan Stalknecht.

  • Zilverboek: nu nog extra voordelig!

    De stichting Bergen op Zilver is inmiddels een aantal jaren bezig om de nog nagenoeg onbekende geschiedenis van de zilversmeden in en om Bergen op Zoom in kaart te brengen. Het blijkt een lacune in de actuele geschiedschrijving. Inmiddels zijn maar liefst 362 zilversmeden gevonden in allerlei archieven, waarvan 295 werkten in Bergen op Zoom, 18…

  • Open Joodse Huizen / Huizen van Verzet

    Zondag 8 mei 2022 vindt weer het programma Open Joodse Huizen plaats. Na twee jaar stilstand vanwege coronabeperkingen kan de bezoeker thans weer kennis nemen van hetgeen Joodse stadgenoten tijdens WO II meemaakten en moesten ondergaan. Ook verzetsactiviteiten gerelateerd aan Joodse mensen komen aan bod.