Een oude luchtfoto

De redactie heeft meerdere luchtopnames van Bergen op Zoom ontdekt in de in de archieven van het NIMH, het Nederlands Instituut voor Militaire Historie. Inmiddels enkele jaren terug hebben we u eens verrast met een foto van het centrum en (toenmalig) noordelijk deel van de stad.
Dat Bergen op Zoom in het begin van de vorige eeuw nog nauwelijks buiten de contour van de oude vesting was gegroeid is vooral goed te zien op deze nieuwe (nou ja, nieuwe) foto.
Ziet u als lezer aanwijzingen waarmee de opnamedatum nader kan worden gepreciseerd?
Slechts attendeert uw verslaggever u op het gedeelte rechtsboven in de afbeelding. Daar toont de vakverdeling van de tuindersveldjes nog precies de contour van de liniewal tussen fort Pinsen en het toen al verdwenen fort Moermont.Al is hij dan wat ouder, toch kan deze foto meer verduidelijken als het gaat om de strijd aan de Zoom aan het eind van oktober 1944. Hiermee kunnen jongere generaties zich gemakkelijker voorstellen dat er op veel plaatsen gewoon nog tuinderijen waren, en geen woningbouw, zoals nu.

Klik op de foto voor een vergroting; met de rechter muisknop roept u de ware grootte op

Vergelijkbare berichten

  • Nogmaals: “De Zuid”

    Een reactie op het eerdere bericht over een gietijzeren tableautje werpt een nieuw licht op dit Bergse kleinood

  • De Holland gaat borrelen

    Kom zondagmiddag 11 januari 2026 naar de Holland! Er gaat wat gebeuren bij de Waterschans.

  • Nieuws over oude boeken

    Uit een erfenis zijn enkele bibliofiele uitgaven over de Bergse geschiedenis aan de Geschiedkundige Kring aangeboden. De Kring biedt deze boeken aan uitsluitend de leden aan. Tegen een interessante, doch anti-speculatieve prijs. Lees meer in onderstaand artikel

  • Een monumentaal weekend

    Het komend weekend van 12 en 13 september 2026, een feest in de eigen omgeving. Bezoek die plek die je al zo lang van plan was.

  • Hofzaallezingen 2017 – Uitverkocht!

    In minder dan geen tijd was het hele volume aan entreekaarten voor deze lezingen uitverkocht. Een korte schets van de betreffende lezingen vindt u in bijgaand artikel.

  • Hofzaallezing 2015-III: De Slag om de Schelde

    Een nagenoeg onbekende strijd die desondanks allesbepalend zou zijn voor de afloop van de Tweede Wereldoorlog. Vanuit deze regio wordt in samenwerking met Canada er alles aan gedaan om deze Slag om de Schelde de aandacht te geven die hij verdient. Als eerbewijs aan hen die hun leven voor onze vrijheid gaven.