Een oude luchtfoto

De redactie heeft meerdere luchtopnames van Bergen op Zoom ontdekt in de in de archieven van het NIMH, het Nederlands Instituut voor Militaire Historie. Inmiddels enkele jaren terug hebben we u eens verrast met een foto van het centrum en (toenmalig) noordelijk deel van de stad.
Dat Bergen op Zoom in het begin van de vorige eeuw nog nauwelijks buiten de contour van de oude vesting was gegroeid is vooral goed te zien op deze nieuwe (nou ja, nieuwe) foto.
Ziet u als lezer aanwijzingen waarmee de opnamedatum nader kan worden gepreciseerd?
Slechts attendeert uw verslaggever u op het gedeelte rechtsboven in de afbeelding. Daar toont de vakverdeling van de tuindersveldjes nog precies de contour van de liniewal tussen fort Pinsen en het toen al verdwenen fort Moermont.Al is hij dan wat ouder, toch kan deze foto meer verduidelijken als het gaat om de strijd aan de Zoom aan het eind van oktober 1944. Hiermee kunnen jongere generaties zich gemakkelijker voorstellen dat er op veel plaatsen gewoon nog tuinderijen waren, en geen woningbouw, zoals nu.

Klik op de foto voor een vergroting; met de rechter muisknop roept u de ware grootte op

Vergelijkbare berichten

  • Vrederust, een zeeuwse enclave

    Een indrukwekkende film over de zorg in het begin van de vorige eeuw voor geesteszieken op Vrederust

  • Een serie lezingen over zilver

    Het jaar 2017 wordt wel heel bijzonder in Bergen op Zoom. Behalve een zilvertentoonstelling van de regio overstijgend belang met absoluut unieke topstukken, wordt ook een tweede serie hofzaallezingen georganiseerd rondom deze zilvertentoonstelling. De data en nadere info vindt u in dit artikel.

  • De deuren gaan (voorzichtig) weer open

    Het zijn niet alleen de terrassen en Markiezenhof die (met beperkingen) gasten ontvangen, maar ook de Scherminckel in het Archeologisch museum en de stadsgidsen heten u welkom.

  • Een avontuurlijke klim

    Alleen nog tot eind oktober kunt u in Den Bosch de St Jan beklimmen. En de Bruegheltentoonstelling is ook niet te versmaden.

  • Brabantse Heemdagen

    Op 22 en 23 augustus 2019 zijn de geschiedkundige Kring en Halchterth gastheren voor de jaarlijkse Brabantse Heemdagen. Inschrijvers kunnen (bij goed weer) twee interessante dagen op de Brabantse Wal tegemoet zien.

  • Aankondiging Algemene Leden Vergadering

    De Algemene Leden Vergadering zal plaatsvinden op woensdag 22 april 2015 om 19.30 uur in de Ontmoetingskerk te Bergen op Zoom. Nadere informatie volgt.