Geschiedenis op de fiets

Op 5 mei 2025 werd in de Gummaruskerk te Steenbergen een bijzonder boekje ten doop gehouden: Fietstour samen blijven(d) herdenken. De Steenbergse stadsherauten Jeanne en Frans van Bergen stelden dit boekje samen. Het voert u al fietsend langs allerlei plaatsen in de gemeente Steenbergen met relicten of gebeurtenissen uit de Tweede Wereldoorlog en de daarmee samenhangende bevrijdingsoperaties. Het staat bol van feiten en feitjes die herinneren aan de strijd tussen bezetter en bevrijders, maar ook het verzet is niet vergeten. Daarmee is het een document dat zowel fietsend langs de aangeboden routes als thuis onderuit zittend bruikbaar is om kennis te nemen van wat er alleen al binnen deze gemeente plaatsvond in die periode.
Wethouder Kees Gommeren nam het eerste exemplaar namens de gemeente in ontvangst en complimenteerde de samenstellers met deze aanwinst die voor zowel inwoners als bezoekers veel tot nog toe nauwelijks bekende informatie bevat.

Na de presentatie ging een groot deel van de aanwezigen op de fiets een van de routes verkennen. Een verslag hiervan vindt u op Kijk op Steenbergen.
Langs de vier fietsroutes wordt de lezer op vele plaatsen (zie bijvoorbeeld het kaartje hier onder) geattendeerd op relicten of gebeurtenissen, en thuis zittend vormt het een echt geschiedenisboek (zie de naastliggende pagina’s). De moeite waard om kennis van te nemen!
De complete Fietstour bestaat uit vier routes die per kern gereden kunnen worden maar die ook met een aangegeven verbinding aan elkaar VERBONDEN kunnen worden waardoor u door alle kernen van de gemeente Steenbergen fietst

Het boekje is (maar op is op!) te koop bij de plaatselijke VVV in de Gummaruskerk, en in elke dorpskern binnen de gemeente.

Vergelijkbare berichten

  • Een avontuurlijke klim

    Alleen nog tot eind oktober kunt u in Den Bosch de St Jan beklimmen. En de Bruegheltentoonstelling is ook niet te versmaden.

  • Eerste Bergse Erfgoedprijs toegekend

    Bij de opening van het monumentenweekend 2016 (Kunsten in de Monumenten) werd voor het eerst de Bergse erfgoedprijs uitgereikt. Vier genomineerde projecten werden aan het publiek voorgesteld.

  • Nieuwsbrief BoZilver #4: mei 2015

    De 4e nieuwsbrief van de stichting Bergen op Zilver met onder andere aandacht voor de vorderingen van het onderzoek en het boek.

  • Stem op deze vrijwilligers

    Een oproep om te stemmen op de Erfgoedgroep van de Zuidwesthoek die meegewerkt hebben aan de uitgave van 80 jaar bevrijding Brabantse Wal.

  • Wat doet die paal daar?

    Een vraag naar een granieten paal langs de kant van de weg levert zómaar een stukje geschiedenis op.

  • Raak? Nét niet….

    Inmiddels zal wel bekend zijn dat Markiezenhof nét naast de winst greep.
    Dat wil niet zeggen dat er nu niets gebeurt…..