Gevraagd: kringlid met vlotte pen

student with book shoulder purse clipart

Voor de versterking van ons schrijvend team zijn wij op zoek naar een extra redactielid.
De website van de Kring informeert u regelmatig over lezingen en excursies die de leden van de Geschiedkundige Kring kunnen aanspreken. Leuk, maar we willen méér.  Zoals korte berichten over actuele gebeurtenissen en tips die je elders niet leest of over het hoofd ziet. Dat lukt nu niet altijd. Door vakantie of verplichtingen elders kunnen redactieleden niet overal bij zijn. Zoals onlangs de sloop van de poterne Overijssel, of de Reuzenstoet op 18 juni j.l. Dat is vooral jammer voor onze lezers. Daarom zijn we op zoek naar mensen met een vlotte pen. Die in korte berichtjes melding kunnen maken van interessante zaken rondom ons erfgoed. En tevens een nieuwe doelgroep (lees: jonger publiek) aanspreken. Ben je zo iemand? Altijd al iets willen schrijven? Stuur dan eens een berichtje naar de webmaster

Vergelijkbare berichten

  • De geit van Mie d’n Os gestolen

    De bronzen geit was al gestolen voor hij het Bleekveldje gezien had. Lees hier meer over deze draconische misdaad die een schok door de stad deed gaan.

  • St Jacobspoort opgegraven

    Een (deel van) de uit eind 15e cq begin 16e eeuw daterende stadspoort is bij het bouwrijp maken van het vroegere Spiritus-(Nedalco) terrein blootgelegd. Een belangrijk historisch relict dat al dateert van vóór de vestingtijd. Als deze resten zichtbaar blijven, houden ze mede de herinnering levend aan zowel de handelsstad als vestingstad die beide voor de Nederlanden een belangrijke rol vervulden.

  • Documentaire over de Canadese bevrijders

    De herdenkingsdocumentaire uit 1994 tgv 50 jaar bevrijding van Bergen op Zoom door het Canadese Lincoln and Welland regiment is thans op YouTube beschikbaar

  • Somme 1916: excursie naar een slagveld

    De dagexcursie naar de Somme op 30 september bleek een indrukwekkende reis, die de deelnemers veel informatie bood over een deel van de Eerste Wereldoorlog, dat zeker in het (toen) neutrale Nederland nauwelijks aandacht kreeg en krijgt. Toch was de strijd net zo bloedig als rondom Ieper, een jaar later. Voor- en tegenstanders zijn het ook na honderd jaar nog niet eens over de startegische waarde van deze slag, die honderdduizenden het leven kostte.

  • De deuren gaan (voorzichtig) weer open

    Het zijn niet alleen de terrassen en Markiezenhof die (met beperkingen) gasten ontvangen, maar ook de Scherminckel in het Archeologisch museum en de stadsgidsen heten u welkom.