Documentaire over de Canadese bevrijders

Zuidwest FMIn 1994 werd de vijftigjarige bevrijding van Bergen op Zoom op grootse wijze gevierd met bevolking en bevrijders. Daarbij werd ook een documentaire herdenkingsfilm gepresenteerd:

Not in Vain
Klik op de knop voor weergave
Klik op de knop voor weergave

Dank zij de niet aflatende inspanningen van onze oud-voorzitter Nic Grosfeld en de vriendelijke medewerking van Maarten van den Boom (ZuidWestTV) is deze documentaire nu via YouTube te bekijken.
Zo blijft ook voor volgende generaties duidelijk hoe onze vrijheid tot stand kwam.
U vindt deze documentaire door te klikken op de titel of de startknop hier naast.
Helaas werkt dit (nog)  niet op iPad of andere tablets; de achtergrondmuziek veroorzaakt een blokkade.

In 2014 heeft ZuidWestTV een driedelige documentaire gemaakt waarbij door presentator Peter de Kok de plaatsen worden bezocht die het Canadese leger in 1944 bevrijdde. Bij elke plaats vertelt hij wat er destijds op die plaats gebeurde. Ook deze documentaire is nog te bekijken via deze koppelingen

NB: gezocht wordt nog aan de engelstalige nasynchronisatie van Not in Vain , zodat deze film ook in Canada opnieuw kan worden gebruikt. Tips over een mogelijk engelstalige videoband worden op prijs gesteld.

Vergelijkbare berichten

  • Henri Mastboomlezing: Zes eeuwen zilver

    Zelfs met de vloed aan publicaties die over de geschiedenis van Bergen op Zoom is verschenen, blijkt er toch een lacune. Die wordt nu hersteld. Een werkgroep is doende de geschiedenis van de edelsmeden in het Bergse op de kaart te zetten. Met alles wat je er bij kunt wensen. Waar Marco Vermunt in de eerste hofzaallezing van dit jaar constateert dat er geen hiaat in de geschiedschrijving van deze streek is, komt Cees Vanwesenbeeck in een Henri Mastboomlezing op 17 maart 2016 tot een andere conclusie.

  • Een bleekneusje duikt op

    Na 80 jaar komt er nóg een herinnering van een toenmalig bleekneusje tevoorschijn

  • Vrijwilligers naar Vrederust

    De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *