Hofzaallezingen 2018

Voor de negentiende keer komt binnenkort een reeks van vier lezingen in de Hofzaal van het Markiezenhof over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom.  Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar!
Markiezenhof. Steenbergsestraat 8, Bergen op Zoom
dinsdags van 20.00-22.00 uur. zaal open 19.30 uur

Dinsdag 6 maart 2018
Je bent jong en je wilt wat! Jongerenculturen in Moord-Brabant in de jaren ’60 Kitty de Leeuw

Dinsdag 13 maart 2018
200 jaar Antoniusmolen in Halsteren Wout Huijgens en Corneel Droogers

Dinsdag 20 maart 2018
Kerken in Brabant, verleden, heden en toekomst Wies van Leeuwen

Dinsdag 27 maart 2018
Lof der zwakheid. Anton van Duinkerken over het gelukkige leven Mariëlle Polman

De deelnamekosten bedragen € 27,50 voor 4 lezingen (incl. koffie/thee). In de voorverkoop zijn alleen kaarten voor de gehele reeks te verkrijgen. Deze zijn te koop aan de balie van het Markiezen hof vanaf 12 januari (di. t/m zo. van 11.00 tot 17.00 uur) en de andere organisaties.
Vanaf dinsdag 27 februari (indien er nog kaarten voorradig zijn) is het mogelijk om kaarten per lezing te kopen. Deze kosten € 10.- per stuk (op = op). U kunt niet vooraf reserveren. Voor vragen kunt u mailen naar lezingenreeks@bergenopzoom.nl.
De complete brochure vindt u hier 

Vergelijkbare berichten

  • Canada at War

    YouTube bevat (ook) een grote hoeveelheid origineel filmmateriaal van WO II. Twee films zijn hier uit gelicht: de operaties van het Canadese leger vanaf Normandië langs de Belgische kust, en een film over de Slag om de Schelde, de grootste strijd ooit op Nederlandse bodem. Deze strijd was cruciaal voor de uiteindelijke overwinning.
    Behalve deze twee films is ook de herdenkingsfilm die de Geschiedkundige Kring ism BRTO tv in 1994 maakte hier te vinden.

  • Addedadamaalal?

    Na de ALV op 13 april 2016 werd in een Bergs sfeertje (en dialect) uitleg gegeven over het Bergs dialect. Leerzaam voor leden met een afstamming van elders, maar minstens zo leutig voor de autochtone Bergenaar. Het werd een reclame-uurtje voor module 17 van de School voor Geschiedenis.

  • Waterschans 2018-III

    In de derde Waterschans van 2018 treft u een tweetal artikelen over Het Markiezenhof. Daarnaast een verrassend artikel van Jan Weyts over de oorsprong van de zuilen op de begane grond van de Heerenkamer. Ook is er weer een nieuw deel in de oorlogsverhalen van Marianne de Hoogh.

  • Anton van Duinkerkenwandeling

    Ofschoon Koningsdag niet doorgaat (te grote bevolkingsconcentraties) is bedacht om op die datum een thematische stadswandeling rondom Anton van Duinkerken te houden. Onder voorbehoud, natuurlijk.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *