Jaarexcursie Geschiedkundige Kring 2014

Op zaterdag 6 september organiseert de Kring in het kader van de herdenking “100 jaar Groote Oorlog” de jaarreis 2014 naar de Belgische stad Ieper.
IMG_1941[1]Na ontvangst met koffie nemen we in Ieper allereerst ruim de tijd het vernieuwde Museum “In Flanders Fields” te bezoeken. Plaatselijke gidsen zullen ons die dag begeleiden. Na de lunch brengen we tijdens een beperkte stadswandeling door Ieper een bezoek aan enkele gedenkwaardige plaatsen, om vervolgens per autobus rondom de stad enkele saillante punten te bezoeken “in Vlaanderens Velden”.
Na de avondmaaltijd sluiten we vóór 20.00 uur aan bij de indrukwekkende “Last Post” onder de Menenpoort, voordat we naar Bergen op Zoom terugkeren.
Het volledig programma met reistijden, maaltijden, de manier van aanmelden, kosten en verdere gegevens leest u tijdig in De Waterschans nr. 2014 – 2 van eind juni.
Let er op, dat de inschrijvingsperiode ten dele in uw vakantietijd kan vallen!

Vergelijkbare berichten

  • BRIE excursie “Suikerarrangement”

    Op woensdag 12 november 2014 organiseeert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar het Nationaal Vlasserij- en Suikermuseum in Klundert. Medewerkers van het museum laten u kennismaken met het productieproces van suiker. In het vlasserijgedeelte van het museum wordt de zware handarbeid van de vlasserij met originele gerestaureerde machines gedemonstreerd.

  • Stadsexcursie naar de Sint Quirinuskerk te Halsteren

    De Geschiedkundige Kring nodigt u uit voor een bezoek aan de Sint Quirinuskerk aan de Dorpsstraat te Halsteren op zondag 9 november 2014 van 12u tot ca. 13u30. Nu de restauratie afgerond is een mooie bestemming voor onze najaars-stadsexcursie.

  • Verslag van de Vrijwilligersdag 2014

    De jaarlijkse excursie voor de vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring waarmee het bestuur (en leden) de vele vrijwilligers in het zonnetje zet en bedankt voor de inzet voor de vereniging! Op 11 oktober 2014 ging de reis naar streekmuseum De Meestoof in St Annaland

  • Bezoekdata maquette Bergen op Zoom

    Paul Versijp en Ad van den Bulck maken u wegwijs in het Bergen op Zoom van 1747, en het omliggende gebied dat reikt van de Raayberg tot fort de Roovere, en van de Waterschans tot de Vijverberg.

  • De vrijwilligersdag 2012, verslag

    De Geschiedkundige Kring besteedt aandacht aan het verleden, maar heeft desondanks oog voor heden en toekomst. Daarom was er op 6 oktober 2012 een bijeenkomst voor alle vrijwilligers die een steentje aan het functioneren van de Kring bijdragen.