Jaarexcursie Geschiedkundige Kring 2014

Op zaterdag 6 september organiseert de Kring in het kader van de herdenking “100 jaar Groote Oorlog” de jaarreis 2014 naar de Belgische stad Ieper.
IMG_1941[1]Na ontvangst met koffie nemen we in Ieper allereerst ruim de tijd het vernieuwde Museum “In Flanders Fields” te bezoeken. Plaatselijke gidsen zullen ons die dag begeleiden. Na de lunch brengen we tijdens een beperkte stadswandeling door Ieper een bezoek aan enkele gedenkwaardige plaatsen, om vervolgens per autobus rondom de stad enkele saillante punten te bezoeken “in Vlaanderens Velden”.
Na de avondmaaltijd sluiten we vóór 20.00 uur aan bij de indrukwekkende “Last Post” onder de Menenpoort, voordat we naar Bergen op Zoom terugkeren.
Het volledig programma met reistijden, maaltijden, de manier van aanmelden, kosten en verdere gegevens leest u tijdig in De Waterschans nr. 2014 – 2 van eind juni.
Let er op, dat de inschrijvingsperiode ten dele in uw vakantietijd kan vallen!

Vergelijkbare berichten

  • Stadsexcursie RNR

    Geen grap, op zaterdag 1 april 2023 zal weer een stadsexcursie plaatsvinden. We gaan op bezoek bij oude hoofdgebouw van Rogier Nerincx Richter!

  • Stadsexcursie Nieuw Borgvliet, verslag

    Op zondagochtend 3 juni 2012 stonden ondanks het regenachtige weer een veertigtal belangstellenden klaar voor de wandeling door de kern van Nieuw Borgvliet. Deels leden van de Geschiedkundige Kring, deels bewoners van deze buurt/wijk/dorp (doorhalen wat niet op prijs wordt gesteld). Tijdens de wandeling konden vooral de laatsten hun herinneringen ophalen hoe het vroeger was, de jeugdherineringen kwamen als een stortvloed voorbij. Maar de ontstaansgeschiedenis en geleidelijke ontwikkeling, daar ging het om.

  • Vrijwilligersdag 2022

    Op 17 september 2022 bood de Geschiedkundige Kring haar vrijwilligers het traditionele jaarlijkse uitstapje aan. Nadat corona roet in het eten gooide, kon het nu (voorzichtig) weer. De ontvangst vond plaats in de Lambertuskerk te Wouw, waar men aan twee interessante excursies kon deelnemen

  • Vrijwilligers weer onthaald

    Jaarlijks onthaalt de Kring zijn vrijwilligers op een excursie. Daarbij wordt het aangename met het nuttige verenigd, gevolgd door het aangename nuttigen. Toch nam slechts eenderde van deze groep (en sommigen met partner) deel aan het bezoek aan het Mastboom-Brosenshuis in Oud Gastel, waar een feest van herkenning werd gevierd.

  • Welkom in de Paardenhoek

    De mini excursie naar ‘de blokstallen’ is enerzijds een duidelijke verwijzing naar het militaire verleden van dit gebied, en anderzijds een blik op de wijze waarop wordt thans omgegaan met dit erfgoed. Herbestemming heeft de blokstallen (en andere delen van kazernegebouwen) een nieuwe toekomst gegeven.

  • Bezoekdata maquette Bergen op Zoom

    Paul Versijp en Ad van den Bulck maken u wegwijs in het Bergen op Zoom van 1747, en het omliggende gebied dat reikt van de Raayberg tot fort de Roovere, en van de Waterschans tot de Vijverberg.