Jaarexcursie Geschiedkundige Kring 2014

Op zaterdag 6 september organiseert de Kring in het kader van de herdenking “100 jaar Groote Oorlog” de jaarreis 2014 naar de Belgische stad Ieper.
IMG_1941[1]Na ontvangst met koffie nemen we in Ieper allereerst ruim de tijd het vernieuwde Museum “In Flanders Fields” te bezoeken. Plaatselijke gidsen zullen ons die dag begeleiden. Na de lunch brengen we tijdens een beperkte stadswandeling door Ieper een bezoek aan enkele gedenkwaardige plaatsen, om vervolgens per autobus rondom de stad enkele saillante punten te bezoeken “in Vlaanderens Velden”.
Na de avondmaaltijd sluiten we vóór 20.00 uur aan bij de indrukwekkende “Last Post” onder de Menenpoort, voordat we naar Bergen op Zoom terugkeren.
Het volledig programma met reistijden, maaltijden, de manier van aanmelden, kosten en verdere gegevens leest u tijdig in De Waterschans nr. 2014 – 2 van eind juni.
Let er op, dat de inschrijvingsperiode ten dele in uw vakantietijd kan vallen!

Vergelijkbare berichten

  • Verslag van de Vrijwilligersdag 2014

    De jaarlijkse excursie voor de vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring waarmee het bestuur (en leden) de vele vrijwilligers in het zonnetje zet en bedankt voor de inzet voor de vereniging! Op 11 oktober 2014 ging de reis naar streekmuseum De Meestoof in St Annaland

  • Excursie naar de slagvelden aan de Somme

    Binnenkort is er wer een excursie naar de Somme onder de deskundige leiding van drs Nic Grosfeld. Deze excursie wijkt deels af van eerdere reizen naar dit slagveld van de Eerste Wereldoorlog.

  • Stadsexcursie Vestinggronden Noord – verslag

    De stadsexcursie op 9 juni 2013 leidde na in het verleden wijken aan de zuid- en oostzijde bezocht te hebben nu naar de noordkant van de stad. Frans de Looij (stedenbouwkundige bij gemeente BoZ) nam de deelnemers mee door de wijk met een boeiende uitleg over zowel de wijk als geheel als een aantal markante panden.

  • Mini excursie naar Vrederust

    In het kader van de tentoonstelling over Reinier Kennedy organiseert de Geschiedkundige Kring in het najaar een excursie naar Landgoed Vrederust. Tijdens de mini excursie zal met name ingegaan worden op de architectuur van het psychiatrisch ziekenhuis met de kenmerkende paviljoenbouw.