Kerkepad 2017

Zondag 26 november zetten heel veel kerken in Brabant hun deuren wagenwijd open voor eenieder die ons religieus erfgoed een warm hart toedraagt, of er gewoon eens een kijkje in wil nemen. Open kerken Brabant biedt een veelheid aan mogelijkheden. In de gemeente Bergen op Zoom worden we danig verwend met het aanbod: u kunt kiezen uit maar liefst 7 kerken, te weten:

*) In samenwerking met heemkundekring Halchterth worden in een ‘rondje Halsteren’ beide kerken bezocht, plus het oude kerkhof aan de Dorpsstraat. Deze oude begraafplaats is normaliter niet toegankelijk, dus grijp deze kans!

Maar in de directe omgeving is ook veel moois te zien. Denk bijvoorbeeld eens aan de St Lambertuskerk in Wouw, een juweeltje met prachtig houtsnijwerk, wat eigenlijk nog maar een deel is van hetgeen er vóór de tweede wereldoorlog aanwezig was. En vergeet Oudenbosch niet, waar zowel de basiliek, de kapel van instituut St Louis en de ‘napoleonkerk’ van de protestantse gemeente geopend zijn. In Ossendrecht is het kerkgebouw van de protestantse gemeente ook toegankelijk, een eeuwenoud gebouw met een intieme sfeer.
Zo is er nog veel meer te noemen, want de lijst is onuitputtelijk. Wilt u liever elders in Brabant een kerk bezoeken? Kijk dan eens op de site van Open kerken Brabant en zoek op plaatsnaam of simpoelweg op de kaart naar een ‘kerk van uw gading’.

Vergelijkbare berichten

  • Aankondiging Algemene Leden Vergadering

    De Algemene Leden Vergadering zal plaatsvinden op woensdag 22 april 2015 om 19.30 uur in de Ontmoetingskerk te Bergen op Zoom. Nadere informatie volgt.

  • Een bezoek aan de Grebbe – verslag

    De Grebbe was als rijksmonument ook toegankelijk op de zaterdag van het monumentenweekend op 14 september 2013. Voor een beperkt aantal mensen, kaarten afhalen bij VVV, die binnen vijf minuten was ‘uitverkocht’. Gelukkig was uw correspondent één van de gelukkigen. Heeft u ten minste een verslag, al is dat maar surrogaat vergeleken met een echt bezoek.

  • Vrijwilligersdag 2019

    De (jaarlijkse) vrijwilligersdag voerde de hulpkrachten van de Kring als aansluiting op 75 jaar Bevrijding Brabantse Wal naar het Bevrijdingsmuseum Zeeland, dat geheel in het teken staat van de Slag om de Schelde

  • Plekken van plezier

    Na de Open Monumentendagen wordt hetzelfde thema gebruikt als kader voor de nieuwe serie Henri mastboomlezingen. De eerste is al op 22 oktober, dus klik snel door.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *