Kerkepad 2017

Zondag 26 november zetten heel veel kerken in Brabant hun deuren wagenwijd open voor eenieder die ons religieus erfgoed een warm hart toedraagt, of er gewoon eens een kijkje in wil nemen. Open kerken Brabant biedt een veelheid aan mogelijkheden. In de gemeente Bergen op Zoom worden we danig verwend met het aanbod: u kunt kiezen uit maar liefst 7 kerken, te weten:

*) In samenwerking met heemkundekring Halchterth worden in een ‘rondje Halsteren’ beide kerken bezocht, plus het oude kerkhof aan de Dorpsstraat. Deze oude begraafplaats is normaliter niet toegankelijk, dus grijp deze kans!

Maar in de directe omgeving is ook veel moois te zien. Denk bijvoorbeeld eens aan de St Lambertuskerk in Wouw, een juweeltje met prachtig houtsnijwerk, wat eigenlijk nog maar een deel is van hetgeen er vóór de tweede wereldoorlog aanwezig was. En vergeet Oudenbosch niet, waar zowel de basiliek, de kapel van instituut St Louis en de ‘napoleonkerk’ van de protestantse gemeente geopend zijn. In Ossendrecht is het kerkgebouw van de protestantse gemeente ook toegankelijk, een eeuwenoud gebouw met een intieme sfeer.
Zo is er nog veel meer te noemen, want de lijst is onuitputtelijk. Wilt u liever elders in Brabant een kerk bezoeken? Kijk dan eens op de site van Open kerken Brabant en zoek op plaatsnaam of simpoelweg op de kaart naar een ‘kerk van uw gading’.

Vergelijkbare berichten

  • Uitnodiging stadsexcursie

    Traditioneel houdt de Geschiedkundige Kring een excursie naar een plek in of nabij de stad, die voor iedereen, ook niet-leden, toegankelijk is. Graag vooraf aanmelden. Lees meer in dit artikel

  • Addedadamaalal?

    Na de ALV op 13 april 2016 werd in een Bergs sfeertje (en dialect) uitleg gegeven over het Bergs dialect. Leerzaam voor leden met een afstamming van elders, maar minstens zo leutig voor de autochtone Bergenaar. Het werd een reclame-uurtje voor module 17 van de School voor Geschiedenis.

  • Van Bergse bodem

    Deze wekelijkse druppel lokale geschiedenis in BNdeStem is voor de meeste lezers reden om de krant op dinsdag snel open te slaan. Thans wordt zelfs een beroep op uw kennis en/of geheugen gedaan!

  • Ledengeschenk Bergen in Brokken

    Aansluitend aan de feestelijke afsluiting van het jubileum op 24 november is het ledengeschenk vanaf 27 november af te halen bij het VVV.

  • Extra ledengeschenk: gedenkboek voor Willem van Ham

    In 2021 mag het bestuur aan de leden een extra geschenk aanbieden. Een kloek rijk geïllustreerd boek met persoonlijke aspecten en ook nieuw wetenschappelijk werk.
    Vanaf 5 juni is het ledengeschenk af te halen bij Het Markiezenhof, ingang VVV.

  • 1747 | schilderij Jan Steen

    Een interessante (terug) kijktip, vanavond op NPO 2. Een schilderij met Bergse roots

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *