Lancering website Jeugdcanon.nl

Met groot plezier kunnen wij aan u bekend maken dat woensdag 22 januari door wethouder Letty Demmers en kinderburgemeester Dex van Fessem de website www.jeugdcanon.nl officieel is gelanceerd!
Dit gebeurde op IKC Lodijke in groep Y, de klas van Dex. Onder begeleiding van de makers van deze website, de Werkgroep Jeugd van de Geschiedkundige Kring van Bergen op Zoom, hebben de kinderen de website www.jeugdcanon.nl bekeken. Daarna speelde Dex, samen met de wethouder en onder enthousiaste aanmoediging van zijn klasgenoten, een online spelletje memory met historische foto’s. Het feestelijke moment werd afgesloten met een heerlijke lekkernij, waarna de kinderen al snel zelf aan de slag wilden gaan om de website www.jeugdcanon.nl verder te ontdekken.
De website www.jeugdcanon.nl is een unieke geschiedeniswebsite gericht op kinderen van ca 8-12 jaar. U vindt er informatie over allerlei lokale historische locaties en gebeurtenissen, de door het onderwijs gebruikte historische tijdvakken vormen de rode draad. En belangrijk: voor de verandering op deze website juist geen teksten in ‘grote-mensen-taal’, maar informatie specifiek gericht op kinderen in de bovenbouw van het basisonderwijs. Ook staan op deze website allerlei lessuggesties, om het voor leerkrachten makkelijker te maken om lokale geschiedenis in te passen in hun regulier onderwijsprogramma. Daarbij mogen natuurlijk spel elementen als puzzels en kleurplaten ook niet ontbreken!
Oude KIst
Als thema staat op www.jeugdcanon.nl het boek de ‘Jeugdcanon van Bergen op Zoom. Het avontuur van Sarah en Tom’ centraal. Dit boek is in 2022 samen met de ‘Canon van Bergen op Zoom’ door de Geschiedkundige Kring uitgebracht en aan alle basisscholen in de gemeente Bergen op Zoom geschonken in een speciaal hiervoor ontwikkelde lokale geschiedenisleskist; de ‘Oude Kist…’. Naast de Jeugdcanon zitten in deze ‘Oude Kist…’ ook een aantal historische voorwerpen, zoals historische kaarten, foto’s, munten en middeleeuwse aardewerkscherven.
In 2023 en 2024 heeft de Werkgroep Jeugd meerdere malen alle scholen in de gemeente Bergen op Zoom bezocht om deze ‘Oude Kist …’ verder aan te vullen. De komende weken gaat de Werkgroep Jeugd weer langs alle scholen om de website www.jeugdcanon.nl te presenteren. Ook wordt als aanvulling voor in de ‘Oude Kist…’ een memoryspel met historische foto’s aangeboden.
Oftewel: www.jeugdcanon.nl is een unieke geschiedeniswebsite voor de jeugd, voor leerkrachten, maar natuurlijk ook voor iedereen die interesse heeft in de geschiedenis van Bergen op Zoom!
Nieuwsgierig geworden?
Wij nodigen u uit om samen met Sarah en Tom zelf op digitale ontdekkingstocht door het verleden te gaan!
De jeugdcanon is ook te vinden vinden via het eerste tabblad bovenaan de startpagina (onder de drie streepjes rechtsboven)

Jeugdburgemeester Dex en wethouder Letty Demmers openen de website
De officiële uitreiking van het eerste memoryspel, dat ook op de website gespeeld kan worden

Vergelijkbare berichten

  • Eerste Bergse Erfgoedprijs toegekend

    Bij de opening van het monumentenweekend 2016 (Kunsten in de Monumenten) werd voor het eerst de Bergse erfgoedprijs uitgereikt. Vier genomineerde projecten werden aan het publiek voorgesteld.

  • Hofzaallezingen 2023

    Na een coronastop van twee jaar pakt de Geschiedkundige Kring de draad van de Hofzaallezingen weer op. Het accent van de drie lezingen ligt op het thema ‘Vuur’. Daarmee haakt de Kring in op de reizende expositie ‘Hete Vuren’ met schatten uit het Rijksmuseum, die vanaf 22 april in museum Het Markiezenhof te zien is.

  • Kaddish voor Corrie van den Boom

    Ter herdenking van de op 8 maart 2015 overleden Corrie van den Boom-Geers werd in de hofzaal Kaddish voor haar gezegd door de voorzitter van de Bredase synagoge, Philip Soesan. Deze plechtigheid ging vooraf aan een lezing over de geschiedenis van de Joodse families uit Bergen op Zoom.

  • Kopie ontmoet kopie

    Sedert vrijdag 11 maart 2022 ‘ziet’ Menno van Coehoorn zijn complete meesterwerk, de vesting Bergen op Zoom. Dit heeft de vestingbouwkundige tijdens leven niet mogen beleven. Thans hangt zijn portret bij de maquette van de vesting en waterlinie.

  • Een zilveren avond

    Leden van de geschiedkundige Kring en Vrienden van het Markiezenhof konden als bijna eersten proeven van de nieuwe zilvertentoonstelling en het boek ‘Zilver in en om Bergen op Zoom’ in handen houden.

  • Een raadselachtig schot

    Vanuit de Moeregrebstraat is in de achtergevel van het pand Rijkebuurtstraat een kogel te zien die er volgens een zegsman al sedert mensenheugenis zit. DE vraag is: hoe is die kogel daar gekomen? Een uitdaging voor de lezer.