Lancering website Jeugdcanon.nl

Met groot plezier kunnen wij aan u bekend maken dat woensdag 22 januari door wethouder Letty Demmers en kinderburgemeester Dex van Fessem de website www.jeugdcanon.nl officieel is gelanceerd!
Dit gebeurde op IKC Lodijke in groep Y, de klas van Dex. Onder begeleiding van de makers van deze website, de Werkgroep Jeugd van de Geschiedkundige Kring van Bergen op Zoom, hebben de kinderen de website www.jeugdcanon.nl bekeken. Daarna speelde Dex, samen met de wethouder en onder enthousiaste aanmoediging van zijn klasgenoten, een online spelletje memory met historische foto’s. Het feestelijke moment werd afgesloten met een heerlijke lekkernij, waarna de kinderen al snel zelf aan de slag wilden gaan om de website www.jeugdcanon.nl verder te ontdekken.
De website www.jeugdcanon.nl is een unieke geschiedeniswebsite gericht op kinderen van ca 8-12 jaar. U vindt er informatie over allerlei lokale historische locaties en gebeurtenissen, de door het onderwijs gebruikte historische tijdvakken vormen de rode draad. En belangrijk: voor de verandering op deze website juist geen teksten in ‘grote-mensen-taal’, maar informatie specifiek gericht op kinderen in de bovenbouw van het basisonderwijs. Ook staan op deze website allerlei lessuggesties, om het voor leerkrachten makkelijker te maken om lokale geschiedenis in te passen in hun regulier onderwijsprogramma. Daarbij mogen natuurlijk spel elementen als puzzels en kleurplaten ook niet ontbreken!
Oude KIst
Als thema staat op www.jeugdcanon.nl het boek de ‘Jeugdcanon van Bergen op Zoom. Het avontuur van Sarah en Tom’ centraal. Dit boek is in 2022 samen met de ‘Canon van Bergen op Zoom’ door de Geschiedkundige Kring uitgebracht en aan alle basisscholen in de gemeente Bergen op Zoom geschonken in een speciaal hiervoor ontwikkelde lokale geschiedenisleskist; de ‘Oude Kist…’. Naast de Jeugdcanon zitten in deze ‘Oude Kist…’ ook een aantal historische voorwerpen, zoals historische kaarten, foto’s, munten en middeleeuwse aardewerkscherven.
In 2023 en 2024 heeft de Werkgroep Jeugd meerdere malen alle scholen in de gemeente Bergen op Zoom bezocht om deze ‘Oude Kist …’ verder aan te vullen. De komende weken gaat de Werkgroep Jeugd weer langs alle scholen om de website www.jeugdcanon.nl te presenteren. Ook wordt als aanvulling voor in de ‘Oude Kist…’ een memoryspel met historische foto’s aangeboden.
Oftewel: www.jeugdcanon.nl is een unieke geschiedeniswebsite voor de jeugd, voor leerkrachten, maar natuurlijk ook voor iedereen die interesse heeft in de geschiedenis van Bergen op Zoom!
Nieuwsgierig geworden?
Wij nodigen u uit om samen met Sarah en Tom zelf op digitale ontdekkingstocht door het verleden te gaan!
De jeugdcanon is ook te vinden vinden via het eerste tabblad bovenaan de startpagina (onder de drie streepjes rechtsboven)

Jeugdburgemeester Dex en wethouder Letty Demmers openen de website
De officiële uitreiking van het eerste memoryspel, dat ook op de website gespeeld kan worden

Vergelijkbare berichten

  • Lezingen, lezingen, lezingen

    Van lezingen word je wijzer. Door het luisteren naar wat iemand over een onderwerp te vertellen heeft, steek je op een simpele wijze het een en ander op over onze streek wat je anders met meer moeite ontdekt. Ook zijn er lezingen die tijdens vakanties nuttig zijn, omdat je met andere ogen naar bouwkunst gaat kijken.

  • In Memoriam – Jan Hopstaken (1947–2025)

    “Belangrijk is niet alleen de weg die je gaat, maar ook het spoor dat je achterlaat.” Treffender kan het niet. Jan Hopstaken heeft met zijn kennis, inzet en betrokkenheid een indrukwekkend spoor achtergelaten. Zijn grote passie, naast zijn gezin, was geschiedenis – en die heeft hij op onvergetelijke wijze gedeeld met velen. Passie voor geschiedenis…

  • Stadsexcursie Archeologisch Depot

    Op zaterdag 20 april wordt samen met Stichting In Den Scherminckel een stadsexcursie georganiseerd. naar het archeologisch depot.

  • Nieuw boek over de waterlinie

    Een onderzoek naar de opbouw en werking van de waterlinie biedt veel nieuwe informatie in een overzichtelijk en prachtig vormgegeven boek.

  • Hofzaallezing 2016-III: De weervissers van Bergen op Zoom

    Een prachtige Bergse bedrijfstak die overigens door nog maar één familie wordt beoefend, en mede dank zij de Stichting Behoud Weervisserij kan voortbestaan, komt aan de orde in deze derde lezing. Het boek dat over dit onderwerp verscheen bevat vanzelfsprekend veel meer informatie dan in het tijdsbestek van deze lezing kon worden besproken.