Leesmateriaal voorafgaan aan les 1

Vergelijkbare berichten

  • Plekken van plezier

    Na de Open Monumentendagen wordt hetzelfde thema gebruikt als kader voor de nieuwe serie Henri mastboomlezingen. De eerste is al op 22 oktober, dus klik snel door.

  • Een bijzondere stadsexcursie voor een bijzondere groep

    De deelnemers van het eerste cursusjaar van de School voor Geschiedenis hebben het cursusjaar afgesloten met een bijzondere excursie door het centrum van Bergen op Zoom waardoor ze de stad voortaan met andere ogen zullen bekijken.

  • Bergse Erfgoedprijs

    Voor de nieuwe Bergse Erfgoedprijs zijn maar liefst 8 projecten ingediend. Vier daarvan zijn genomineerd. Of in ‘moderne taal’: staan op een shortlist. Meer hierover in bijgaand artikel.

  • Een verdwenen traditie

    Op Witte Donderdag liepen alle Bergenaren langs de etalages van de slagers in de stad. Waarom deed men dat? En weet u meer te vertellen van deze traditie?

  • Hofzaallezing 2016-II: Een vergeten oorlog

    Aan het eind van de Napoleontische oorlog is Nederland nagenoeg bevrijd, maar Bergen op Zoom wordt met enkele andere vestingen nog steeds bezet gehouden. Zelfs duurt dit tot na de troonsafstand van Napoleon. De door Ad van den Bulck beschreven verrassingsaanval wordt met deze lezing in het perspectief van deze Europese oorlog geplaatst. Behalve een korte samenvatting is ook een uitgebreid verslag beschikbaar, plus downloads van vroegere publicaties.