Het ‘huiswerk’ voor les 1 van oud schrift vind u hieronder. Lees de inleiding en de bijbehorende tekst.
Vergelijkbare berichten
Hofzaallezing 2015-III: De Slag om de Schelde
Een nagenoeg onbekende strijd die desondanks allesbepalend zou zijn voor de afloop van de Tweede Wereldoorlog. Vanuit deze regio wordt in samenwerking met Canada er alles aan gedaan om deze Slag om de Schelde de aandacht te geven die hij verdient. Als eerbewijs aan hen die hun leven voor onze vrijheid gaven.
Een opwarmertje
Het onverkorte onderzoek naar de rangen en standen binnen de naoorlogse Vastenavend.
Hofzaallezingen 2019: niet 4, maar 5 stuks !
De traditionele hofzaallezingen staan in deze twintigste editie in het teken van het thema ‘Aarde’, analoog aan de tentoonstelling ‘Lage Landen’. Als bonus is er zelfs een vijfde lezing toegevoegd voor de vaste bezoekers van deze cyclus.
Maand van de geschiedenis
Oktober is de maand waarin vele musea in het hele land samenwerken onder het thema ‘Tussen droom en daad’ om middels vele evenementen, activiteiten en publicaties de landelijke en lokale geschiedenis en cultuur onder de aandacht van het publiek te brengen.
Keldermans’ Christoffelschouw
Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.
Opnieuw trekken Spaanse troepen rond de stad
Vierhonderd jaar na Spinola wordt Bergen op Zoom weer door Spaanse troepen benaderd. En ze trekken veel sneller voort dan destijds. Bereidt u dus voor!
