Leesmateriaal voorafgaan aan les 1

Vergelijkbare berichten

  • Een kerstlied dat geen kerstlied is

    In de Waterschans verscheen in 1972 een bij de kerst toepasselijk artikel over ‘het wonder van Bergen op Zoom’. Het onderzoek van Jan Sanders prikkelt dermate dat je bijna geneigd bent om er direct op uit te trekken.

  • Verdronken land met een lange geschiedenis

    Hoewel Saeftinghe oogt als wilde natuur, is het door mensen gevormd. Vanaf de middeleeuwen veranderden dijken en polders het gebied in een bewoond cultuurlandschap met landbouw en handel.

  • Hofzaallezing 2015-III: De Slag om de Schelde

    Een nagenoeg onbekende strijd die desondanks allesbepalend zou zijn voor de afloop van de Tweede Wereldoorlog. Vanuit deze regio wordt in samenwerking met Canada er alles aan gedaan om deze Slag om de Schelde de aandacht te geven die hij verdient. Als eerbewijs aan hen die hun leven voor onze vrijheid gaven.

  • Belgische vluchtelingen en Joodse pianiste

    Veel activiteiten in en om het Markiezenhof haken tijdens de Maand van de Geschiedenis in op het landelijke thema ‘grenzen’. Lees hier meer over een boeiende filmdocumentaire over een miljoen Belgische vluchtelingen in 1914 en een lezing over een Joodse pianiste die het concentratiekamp overleefde.