Hieronder een gezipte map met alle bestanden voor na les 2 van Oud-Schrift.
Vergelijkbare berichten
Bekijk de Bergse vesting
De vesting is behalve enkele onderdelen als Ravelijn Op den Zoom dan wel niet meer zichtbaar, het meeste ervan bestaat nog wel degelijk. Verdwenen onder het zand nadat de top van de versterkingen was gesloopt. Bouwwerkzaamheden bieden de kans om stukjes opnieuw bloot te leggen. Zoals nu tegenover het station. Haast u, het gaat weer, en nu definitief, verdwijnen.
qr code werkt niet
In dit bericht vindt u een vervangende link voor de niet werkende qr code in Waterschans 2025-3
Reimerswaal: een rijksmonument onder water
Reimerswaal is officieel erkend als rijksmonument. Dat heeft gevolgen voor velen.
Oudere tijdschriften niet over het hoofd zien
Voor de Waterschans het daglicht zag, waren er ook tijdschriften die publiceerden over de Bergse geschiedenis. Deze zijn nu een stuk(je) toegankelijker gemaakt.
Open dag WestBrabantse Waterlinie
Op 8 juni gooide een zware storm roet in het eten. Maar 20 oktober kunt u alsnog genieten van allerlei activiteiten. Ga naar het Ravelijn, fort de Roovere en fort Henricus. Waterschans is dan echter bezet met het openluchtspektakel Supersum. Lees hier het uitgebreide programma.
Hofzaallezing 2015-III: De Slag om de Schelde
Een nagenoeg onbekende strijd die desondanks allesbepalend zou zijn voor de afloop van de Tweede Wereldoorlog. Vanuit deze regio wordt in samenwerking met Canada er alles aan gedaan om deze Slag om de Schelde de aandacht te geven die hij verdient. Als eerbewijs aan hen die hun leven voor onze vrijheid gaven.
