Lezing Alliance Française: La Grande Guerre

De Groote Oorlog / La Grande Guerre

Donderdag 12 november organiseert de Alliance Française een lezing over de Eerste Wereldoorlog. De lezing wordt verzorgd door Ferdinand van Woerkom. De lezing zal plaatsvinden in Wijkcentrum De Korenaere, Korenmarkt 7, Bergen op Zoom om 20:00 uur
Voor leden van de Geschiedkundige Kring geldt een gereduceerde toegangsprijs:  In plaats van 10 euro betaalt u 5 euro.

Het is nu honderd jaar geleden dat de Eerste Wereldoorlog begon. Overal in en buiten Europa is dit begin herdacht en ook in ons land is er veel aandacht geschonken.
LA GRANDE GUERRE: niets heeft alle aspecten van het leven in Frankrijk in de vorige eeuw zo beïnvloed als de oorlog van quatorze-dix-huit. Overal in Frankrijk vindt u monumenten die er aan herinneren. Wat was het en waar is er nog iets van te zien?
De heer Van Woerkom is leraar Engels geweest en is een verstokte francofiel. Hij heeft al heel lang belangstelling voor deze periode. Hij houdt zich er al zo’n 35 jaar mee bezig. Twee keer per jaar gaat hij naar het westfront in Vlaanderen en Frankrijk.
In zijn lezing, die hij in het Nederlands zal geven, geeft hij een zeer korte schets van het verloop van de oorlog waarbij hij zich beperkt tot het Franse grondgebied. Hij heeft dia’s over wat nog herinnert aan die tijd in de Somme, Verdun, Argonnes, Chemin des Dames.
Het geheel zal doorspekt zijn met citaten in het Frans en met verwijzingen naar de literatuur.
Dit was een zeer ‘literaire’ oorlog.
Ik hoop u op 12 november te verwelkomen / au plaisir de vous voir nombreux,
Theo de Wit, président

Vergelijkbare berichten

  • Henri Mastboomlezing: Zes eeuwen zilver

    Zelfs met de vloed aan publicaties die over de geschiedenis van Bergen op Zoom is verschenen, blijkt er toch een lacune. Die wordt nu hersteld. Een werkgroep is doende de geschiedenis van de edelsmeden in het Bergse op de kaart te zetten. Met alles wat je er bij kunt wensen. Waar Marco Vermunt in de eerste hofzaallezing van dit jaar constateert dat er geen hiaat in de geschiedschrijving van deze streek is, komt Cees Vanwesenbeeck in een Henri Mastboomlezing op 17 maart 2016 tot een andere conclusie.

  • Plekken van plezier

    Na de Open Monumentendagen wordt hetzelfde thema gebruikt als kader voor de nieuwe serie Henri mastboomlezingen. De eerste is al op 22 oktober, dus klik snel door.

  • Een zilveren avond

    Leden van de geschiedkundige Kring en Vrienden van het Markiezenhof konden als bijna eersten proeven van de nieuwe zilvertentoonstelling en het boek ‘Zilver in en om Bergen op Zoom’ in handen houden.

  • Eregalerij van Brabantse Gesneuvelden

    Een bijzonder project van het Brabants Historisch Informatie Centrum i.s.m. Stichting Herdenking Brabants Gesneuvelden. Een eregalerij voor Brabantse gesneuvelden in het kader van 75 jaar bevrijding van Noord-Brabant. De eregalerij is via website en van 7 t/m 22 september te bezoeken.

  • Je bent jong en je wilt wat; Hofzaallezing 2018-I

    Hofzaallezing 2018-1 door Kitty de Leeuw ging over de periode voor het merendeel van de bezoekers hun (vroegste) jeugdjaren betrof. Vanaf circa 1955 kwamen overal in Nederland jongerenculturen van de grond. Brommers, popmuziek, jongerensoos, opvallende haardossen als kuiven, suikerspinnen, jazz-sikjes en beatlehaar werden ‘statussymbolen’.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *