Lezing Alliance Française: La Grande Guerre

De Groote Oorlog / La Grande Guerre

Donderdag 12 november organiseert de Alliance Française een lezing over de Eerste Wereldoorlog. De lezing wordt verzorgd door Ferdinand van Woerkom. De lezing zal plaatsvinden in Wijkcentrum De Korenaere, Korenmarkt 7, Bergen op Zoom om 20:00 uur
Voor leden van de Geschiedkundige Kring geldt een gereduceerde toegangsprijs:  In plaats van 10 euro betaalt u 5 euro.

Het is nu honderd jaar geleden dat de Eerste Wereldoorlog begon. Overal in en buiten Europa is dit begin herdacht en ook in ons land is er veel aandacht geschonken.
LA GRANDE GUERRE: niets heeft alle aspecten van het leven in Frankrijk in de vorige eeuw zo beïnvloed als de oorlog van quatorze-dix-huit. Overal in Frankrijk vindt u monumenten die er aan herinneren. Wat was het en waar is er nog iets van te zien?
De heer Van Woerkom is leraar Engels geweest en is een verstokte francofiel. Hij heeft al heel lang belangstelling voor deze periode. Hij houdt zich er al zo’n 35 jaar mee bezig. Twee keer per jaar gaat hij naar het westfront in Vlaanderen en Frankrijk.
In zijn lezing, die hij in het Nederlands zal geven, geeft hij een zeer korte schets van het verloop van de oorlog waarbij hij zich beperkt tot het Franse grondgebied. Hij heeft dia’s over wat nog herinnert aan die tijd in de Somme, Verdun, Argonnes, Chemin des Dames.
Het geheel zal doorspekt zijn met citaten in het Frans en met verwijzingen naar de literatuur.
Dit was een zeer ‘literaire’ oorlog.
Ik hoop u op 12 november te verwelkomen / au plaisir de vous voir nombreux,
Theo de Wit, président

Vergelijkbare berichten

  • Bourgondische hofcultuur in BoZ

    Marion Boers maakte korte metten met de zogenaamde bourgondische maaltijden die enige tijd populair waren. Het voedsel werd daar op een jolige manier aangeboden op houten planken uitgestald op volle tafels, en bestek ontbrak sowieso. Eten met je handen en zo was dus ‘bourgondisch’. ‘Integendeel’, vertelde Boers, ‘maaltijden in die tijd waren aan vele regels gebonden’. Bart van Loo bracht het boek ‘Bourgondiers’ uit, dat een duidelijk beeld schetst van de expansie die de Bourgondische hertogen realiseerden en daarmee hun hofrituelen verder verspreidden.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.

  • Antwerpen 1914

    Op 16 april hield Thomas G Maes na de Algemene Leden Vergadering (ALV) van de geschiedkundige Kring een lezing over Het Beleg Van Antwerpen in oktober 1914, dat uiteindelijk leidden tot de vlucht van meer dan een miljoen Belgen naar Nederland.

  • Collegetour in Noord Brabant

    Op zaterdag 10 oktober organiseert de Historische Vereniging Brabant een collegetour naar het oostelijke deel van de provincie.

  • Hofzaallezingen 2019: niet 4, maar 5 stuks !

    De traditionele hofzaallezingen staan in deze twintigste editie in het teken van het thema ‘Aarde’, analoog aan de tentoonstelling ‘Lage Landen’. Als bonus is er zelfs een vijfde lezing toegevoegd voor de vaste bezoekers van deze cyclus.

  • Waar Zeeland Brabant kust

    De Westbrabantse Waterlinie (k)rijgt een nieuwe parel aan het prachtige snoer

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *