Lezing: Geschiedenis van Nederland

Middels een lezing in de Hofzaal kunt u kennis maken met een boek dat eigenlijk al in uw boekenkast zou moeten staan. Geschreven door drie drie geschiedkundigen met een vlotte pen. Yolande Kortlever is één van hen. Nadere introductie van onze stadshistoricus is overbodig. Haar schrijfstijl is u wellicht bekend door het boek ‘Bergen op Zoom, een stadsgeschiedenis in vogelvlucht’.
Vanaf de eerste editie (verschenen in 1989) schreef zij mee aan het boek ‘Geschiedenis van Nederland’ waarvan op 31 januari een geheel vernieuwde uitgave verscheen. Een uitgave waarin tevens gebruik gemaakt wordt van moderne media.
Voor meer informatie zie het artikel in BNdeStem van 16 januari en de aankondiging van de lezing

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2017 – Uitverkocht!

    In minder dan geen tijd was het hele volume aan entreekaarten voor deze lezingen uitverkocht. Een korte schets van de betreffende lezingen vindt u in bijgaand artikel.

  • Hofzaallezing 2019-I : Fort Henricus bij Steenbergen

    Het verregaand herstel van de Waterschans en de daarin aanwezige forten doet de belangstelling voor de militaire historie van dit gebied sterk toenemen. Ook op deze website staan vele oude publicaties van belegeringen waar de Westbrabantse waterlinie een rol in speelde. Prof. dr. Han Leune belicht in deze lezing de historie en gebruik van het fort Henricus, dat de vesting Steenbergen beschermde en daarmee het noordelijk deel van de waterlinie.
    Een nauwgezet verslag door onze nieuwe verslaggever Ineke van Broekhoven

  • Hofzaallezingen interview Sjef de Wit

    Zondag 19 januari 2014 wordt Sjef de Wit, namens de Geschiedkundige Kring, medeorganisator aan de Hofzaallezingen geïnterviewd over de komende reeks.

  • Ballade van Jan van Glymes

    In het boek Jan IV van Bergen (pag 62-63) attendeert Joey Spijkers op deze ballade door Anton van Duinkerken en op het feit dat deze “een der schoonste balladen van den laatste halve eeuw” wordt genoemd. In het boek zijn (vanwege de zeggingskracht) alleen de eerste en laatste strofe weergegeven. Voor wie meer wil, is de ballade hier integraal weergegeven.

  • Nieuws over oude boeken

    Uit een erfenis zijn enkele bibliofiele uitgaven over de Bergse geschiedenis aan de Geschiedkundige Kring aangeboden. De Kring biedt deze boeken aan uitsluitend de leden aan. Tegen een interessante, doch anti-speculatieve prijs. Lees meer in onderstaand artikel